2. Verfahren
Verfahren
Titel: WOFiTM/52/2026/PN Dostawa samochodów sanitarnych jednonoszowych
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe - karetki
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z przyznaniem dodatkowych środków finansowych w planie Modernizacji Technicznej SZ RP w latach 2025-2039 w 2026 r. na pilny zakup pojazdów sanitarnych niezbędnych do realizacji newralgicznych dla Sił Zbrojnych zadań w zakresie zabezpieczenia medycznego pobytu wojsk sojuszniczych USA, w ramach umowy EDCA, dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej DZSW, przedsięwzięć , związanych z szkoleniem personelu medycznego Ukrainy, granicy państwowej z Republiką Białoruską oraz zabezpieczanie medyczne nowotworzonych jednostek oraz jednostek przeformowanych w większe struktury gównie na „ścianie wschodniej” konieczne jest skrócenie terminu składania ofert aby umożliwić ich zakup w obecnym roku budżetowym. Przedmiot zamówienia bowiem, nie jest przedmiotem ogólnie dostępnym, powszechnym (stojącym na placu parkingowym) wymagającym zamontowania urządzeń, w tym sprzętu medycznego, w następstwie czego musi zostać przygotowany na indywidulane zamówienie Zamawiającego oraz biorąc pod uwagę krótki termin realizacji, który podyktowany jest Decyzją MON 118/MON Ministra Obrony Narodowe z dnia 01 września 2021 r. Rozdział 3 ust. 8, która mówi, że Termin podpisywania umów na zadania ujęte w centralnych planach rzeczowych i finansowanych z budżetu resortu obrony narodowej w roku budżetowym upływa z dniem 31 października roku budżetowego, konieczne jest skrócenie terminu otwarcia ofert. W tym postępowaniu z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia, czas na realizację zamówienia jest kwestią istotniejszą niż termin składania ofert. Ponadto odnosząc się do wystąpienia pilnej potrzeby realizacji zamówienia, skrócenie terminu składania ofert jest zasadne albowiem jak wskazuje orzecznictwo i doktryna pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. – z powyższego wynika przede wszystkim, że nie należy przesłanki „pilnej potrzeby” przyrównywać do przypadków siły wyższej, wszak może być to również okoliczność leżąca po stronie zamawiającego, którą zamawiający w dodatku był w stanie przewidzieć. Przeprowadzając postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów może być poważnym problemem w realizacji powyższego zadania. Biorąc pod uwagę niezbędny czas na złożenie ofert, sprawdzenie otrzymanych ofert, wezwanie potencjalnego wykonawcy do przedstawienia przedmiotowych i podmiotowych środków dowodowych, wybór najkorzystniejszej oferty, zawarcie umowy na realizację ww. zadania oraz sama realizacja zadania przy zachowaniu terminów określonych w ustawie Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 18 szt.
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 18 szt.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak
Los: LOT-0002
Titel: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 8 szt.
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 8 szt.
Los: LOT-0003
Titel: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 5 szt.
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 5 szt.
Los: LOT-0004
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 5szt.
Los: LOT-0005
Titel: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 2 szt.
Beschreibung: Samochody sanitarne jednonoszowe z wyposażeniem 2 szt.