500738-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi şi consumabile pentru Anatomie patologică și Medicina Legală Suplimentară
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi şi consumabile pentru Anatomie patologică și Medicina Legală Suplimentară
Beschreibung: Reactivi şi consumabile Anatomie Patologică şi Medicina Legală SUPLIMENTARĂ - 2 loturi Spitalul Clinic Județean de Urgență Brașov, este o unitate sanitară publică cu personalitate juridică, în subordinea Consiliului Județean Brașov, având ca obiect de activitate furnizarea de servicii medicale de urgență și își desfășoară activitatea în conformitate cu prevederile Legii 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, cu modificările și completările ulterioare. În cadrul acestei proceduri, Spitalul Clinic Județean de Urgență Brașov îndeplinește rolul de Autoritate contractantă, respectiv Autoritate contractantă în cadrul Contractului. Pentru scopul prezentei secțiuni a Documentației de Atribuire, orice activitate descrisă într-un anumit capitol din Caietul de Sarcini și nespecificată explicit în alt capitol, trebuie interpretată ca fiind menționată în toate capitolele unde se consideră de către Ofertant că aceasta trebuia menționată pentru asigurarea îndeplinirii obiectului Contractului. Produsele care fac obiectul acestei achiziții sunt Reactivi şi consumabile Anatomie Patologică şi Medicina Legală SUPLIMENTARĂ pentru diagnosticarea pacienţilor, identificarea factorilor de risc pentru anumite afecțiuni, monitorizarea evoluției stărilor patologice, folosite în cadrul secțiilor spitalului. Având în vedere că numărul pacienților care necesită tratament este variabil, iar cantitățile de reactive si consumabile ce se vor achiziționa nu se cunosc la acest moment, s-a ales acordul-cadru. Acesta permite autorităţii contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcţie de necesitațile concrete de produse și fondurile care vor fi alocate pentru achiziția acestora (venituri proprii). Valoarea totală estimată fără TVA este de 7.534.411,20 lei. Cantitățile minime si maxime estimative ale acordului-cadru se regăsesc în caietul de sarcini la pag. 5-22. Cantitățile minime si maxime estimative care fac obiectul acordului-cadru, precum și cele care fac obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în caietul de sarcini pct.3.1. Cerinţele impuse sunt minimale și obligatorii. Oferta care nu respectă cerințele obligatorii prevăzute în caietul de sarcini va fi considerată neconformă şi va fi respinsă. Specificațiile tehnice care indică un anumit producător, o anumită origine sau un anumit procedeu ori care se referă la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție specifică sau la standarde sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a caracteristicilor produselor ce urmează a fi achiziționate și NU au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici. Aceste specificații vor fi întotdeauna considerate ca având mențiunea « sau echivalent ». Se va încheia acord-cadru pe o perioada de 24 luni. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentația de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4384117202619
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi si consumabile pentru automat IHC- Bond
Beschreibung: Reactivi si consumabile pentru automat IHC- Bond Cantitatile minime si maxime aferente AC se regăsesc la pag 5-21 din caietul de sarcini atasat la documentatie. Cantitățile minime și maxime ce pot face obiectul contractului subsecvent se regăsesc la pag 5-21 din caietul de sarcini atașat la documentație. Conform cerintelor si descrierii din caietul de sarcini. Nr. sublot Denumire 1.1 ALK (Anaplastic lymphoma kinase) 1.2 Alpha fetoprotein 1.3 AMACR 1.4 BCL2 (18q21)Break -XL Bond 1.5 BCL-2 Oncoprotein 1.6 BCL-6 Oncoprotein 1.7 Beta Catenin 1.8 BOB1 (B Cell Specific Octamer Binding Protein 1) 1.9 CA125 1.10CA19-9 (Sialyl Lewis a) 1.11 Calcitonin 1.12 Calponin 1.13 Calretinin 1.14 CD10 1.15 CD103 1.16 CD117 1.17 CD11c 1.18 CD13 1.19 CD138 (Sundecan 1 ) 1.20 CD15 1.21CD163 1.22 CD19 1.23 CD1a 1.24 CD2 (LFA-2) 1.25 CD20 1.26 CD21 1.27 CD22 1.28 CD23 1.29CD25 1.30 CD3 1.31 CD30 1.32 CD31 (PECAM-1) 1.33 CD33 1.34 CD34 1.35 CD4 1.36 CD43 1.37 CD45 (LCA) 1.38 CD45RO 1.39 CD5 1.40CD56 (NCAM) 1.41CD57 1.42 CD61 (GPIIIa) 1.43CD68 1.44 CD7 1.45 CD79a 1.46 CD8 1.47 CDX2 1.48CEA (CD66e) (Carcinoembryonic Antigen) 1.49 Chromogranin A 1.50 Cyclin D1 1.51Cytokeratin 14 1.52 Cytokeratin 17 1.53 Cytokeratin 19 1.54 Cytokeratin 20 1.55 Cytokeratin 5 1.56 Cytokeratin 7 1.57 Cytokeratin 81.58 Cytokeratin 8/18 1.59Cytokeratin HMW (34BETAE12) 1.60 Cytokeratin Multi AE1AE3 1.61 DAPI Counterstain (1µg/mL) 1.62 Desmin 1.63 DOG-11.64 EBER Probe Bond 1.65 E Cadherin 1.66 EMA (Epithelial Membrane Antigen) 1.67 Estrogen Receptor 1.68 Factor XIIIa 1.69 Bond FISH kit 1.70 Fascin 1.71 Galectin 3 1.72 Gastrin 1.73 GCDFP15 (Gross Cystic Disease Fluid Protein-15 ) 1.74 GFAP (Glial Fibrillary Acidic Protein) 1.75 Granzyme B 1.76 HCG (Human Chorionic Gonadotr ophin beta) 1.77 Leica HER2 FISH System-30teste 1.78HER-2 (c-erbB-2 Oncoprotein) 1.79 HFSH (Human Follicle Stimulating Hormone (beta 2)) 1.80 HGH (Human Growth Hormone) 1.81 Hybridization Solution Bond 100ml 1.82 HHV8 (Human Herpesvirus Type 8) 1.83 HMB45 (Melanoma Marker) 1.84Immunoglobulin D 1.85 Immunoglobulin G 1.86 Immunoglobulin M 1.87 Inhibin Alpha 1.88 Insulin 1.89 Kappa Light Chain 1.90 Ki67 1.91 Kappa Probe Bond 1.92 lambda probe Bond 1.93 Lambda Light Chain 1.94Mammaglobin 1.95 Mast Cell Tryptase 1.96 Melan A 1.97 Mesothelin 1.98 MYC (8q24) Break-XL Bond 1.99 MLH11.100 MSA (Muscle Specific Actin (HHF35)) 1.101MSH2 1.102 MSH6 1.103 MUC1 1.104 MUC2 1.105 MUC4 1.106 MUC5AC 1.107 MUC6 1.108 MUM1 (Multiple Myeloma Oncogene 1) 1.109 Muramidase (Lysozyme) 1.110 Myeloperoxidase 1.111 Myogenin (MYF4) 1.112Myoglobin 1.113 Myosin Heavy Chain 1.114 Napsin A 1.115 Neurofilament 200kD 1.116 NSE (Neuron Specific Enolase) 1.117 Oct-2 1.118 Oct3/2004 1.119 P120 1.120P16 1.121 p40 1.122 P53 1.123 P63 1.124 PAP (Prostatic Acid Phosphatase) 1.125 PAX5 1.126 PD-L1 1.127 PGP 9.5 (Protein Gene Product 9.5) 1.128 PLAP (Placental Alkaline Phosphatase) 1.129 PMS2 1.130PRAME 1.131 Progesterone Receptor 1.132 PSA (Prostate Specific Antigen) 1.133 S100 1.134 SMA (Alpha Smooth Muscle Actin) 1.135 Synaptophysin 1.136 TdT (Terminal Deoxynucleotidyl Transferase) 1.137TRAP (Tartrate Resistant Acid Phosphatase) 1.138 TTF1 (Thyroid Transcription Factor 1) 1.139 Tyrosinase 1.140 Vimentin 1.141 VWF (von Willebrand Factor (Factor VIII-related antigen) 1.142 Wilms Tumor 1.143ZAP70 1.144 Kit de detectie cu polimer 1.145 Solutie tampon concentrata 10x 1.146Solutie pentru deparafinare 1.147 Kit pretratare enzimatica 1.148 Solutie epitope retrieval ph6 1.149 Solutie epitope retrieval ph9 1.150 Sistem de curatare a sondei de aspirare 1.151Bond Covertil universal 1.152 Containere goale 1.153 Etichete lame 1.154 Bond reagent tray 1.155 Solutie pentru deparafinare Bond Dewax solution 1.156 Bond Slide Tray
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile imprimare lame si casete
Beschreibung: Consumabile imprimare lame si casete Cantitatile minime si maxime aferente AC se regăsesc la pag 22 din caietul de sarcini atasat la documentatie. Cantitățile minime și maxime ce pot face obiectul contractului subsecvent se regăsesc la pag 22 din caietul de sarcini atașat la documentație. Conform cerintelor si descrierii din caietul de sarcini. Nr.sublot Denumire 2.1 Casete standard compatibile cu imprimanta laser Vega 2.2 Casete standard compatibile cu imprimanta laser Vega 2.3 Lame HE 2.4 Lamele de microscop 2.5 1 L DPBS (Dulbecco's pk6 1.00 Phosphate-Buffered Saline), 1xwith calcium and magnesium CORNING
Interne Kennung: 2