500931-2025 - Ergebnis
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Długołęka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Długołęka
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Długołęka. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ wraz z załącznikami, w szczególności w Projekcie umowy.
Interne KennungZP.271.37.2025.KM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW niniejszym przypadku konieczność skrócenia terminu publikacji ogłoszenia wynika z następujących przesłanek: 1. Zapewnienie ciągłości odbioru odpadów komunalnych – brak terminowego wyboru wykonawcy może skutkować przerwami w odbiorze odpadów, co narazi mieszkańców na uciążliwości oraz zagrożenie sanitarne. 2. Pilna potrzeba wynikająca z harmonogramu gminnego systemu gospodarowania odpadami – opóźnienie w wyborze wykonawcy może zakłócić realizację obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 3. Minimalizacja ryzyka finansowego – przedłużenie procedury może prowadzić do konieczności zawarcia krótkoterminowych umów zastępczych, które mogą być mniej korzystne finansowo dla gminy. W chwili obecnej realizowana jest umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Długołęka do zamówienia udzielonego z wolnej ręki (zamówienie uzupełniające), której czas trwania uzależniony jest od ilości odbieranych od mieszkańców odpadów. Zamawiający określał jako wyznacznik trwania umowy wartość świadczonych usług, a w związku z niekorzystnymi warunkami środowiskowymi obserwuje się znaczny wzrost ilości bioodpadów w stosunku do szacowanej, co zwiększa koszt i skraca czas świadczenia usług. 4. Efektywność procesu zamówienia – skrócenie terminu publikacji pozwoli na szybsze przeprowadzenie procedury i wybór wykonawcy, co jest kluczowe dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Ponadto, przedmiot zamówienia jest powszechnie znany na rynku, a potencjalni wykonawcy posiadają odpowiednie doświadczenie i zasoby do realizacji tego typu usług, co minimalizuje ryzyko ograniczenia konkurencji w wyniku skrócenia terminu składania ofert. Podstawy prawne: - Art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy „Prawo zamówień publicznych” – możliwość skrócenia terminu składania ofert do 15 dni w przypadku pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. - Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – obowiązek zapewnienia odbioru odpadów komunalnych w sposób ciągły i zgodny z przepisami ochrony środowiska. Wniosek: W związku z powyższym, skrócenie czasu publikowania ogłoszenia o zamówieniu publicznym jest w pełni uzasadnione i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka braku możliwości wyłonienia wykonawcy przed upływem terminu zakończenia obecnie trwającej umowy oraz zapewnienie ciągłości odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Długołęka. Dlatego też biorąc pod uwagę powyższe okoliczności oraz obowiązek realizowania zadań gminy w sposób najkorzystniejszy ze względu na wpływ na stan finansów JST, niezbędne jest, w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, pilne udzielenie zamówienia, a co za tym idzie, wyznaczenie krótszego terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001