2. Verfahren
Verfahren
Titel: AUTOSPECIALA MATURAT STRAZI 2 MC SI INSTALATIE DE DESZAPEZIRE
Beschreibung: Autospecială de măturat mecanizat și deszapezire de mărime medie, cu un volum de minim 2 m3 pentru instalatia de maturat si de minim 1 m3 pentru sararita, cu mentiunea ca autospeciala trebuie sa fie dotata cu tractiune integrala. PIEȚE PREST SA dorește să achizitioneze o autospeciala de maturat si deszapezit, conform Regulamentelor si Normelor Europene in vigoare cu privire la emisiile provenite de utilaje, minim EURO 6D. Autospeciala va avea omologare pentru vehicule complete, acordate de catre autoritatile competente din statele membre ale Uniunii Europene, in categoria N2. Daca autospeciala este omologata doar de autoritatile competente din statele membre UE, prezentarea acesteia la RAR in vederea obtinerii numarului national de registru, eliberarea cartii de identitate a vehiculului (CIV) si aplicarea foliei de securitate, se va efectua de catre ofertantul declarat castigator, pe cheltuiala si riscul sau, inaintea livrarii. In documentatia de oferta, fiecare ofertant va prezenta un angajament ferm, prin care se obliga ca, in cazul in care oferta sa va fi declarata castigatoare, sa prezinte autospeciala livrata la RAR in vederea obtinerii numarului national de registru, a cartii de identitate a vehiculului (CIV) pe care s-a aplicat folia de securitate, pe cheltuiala si riscul sau, fara obligatii din partea beneficiarului. Cerinta este obligatorie. In cadrul descrierii tehnice, ofertantul va prezenta obligatoriu marca, tipul, varianta si producatorul autospecialei ofertate. Specificațiile tehnice detaliate și obligatorii sunt cele cuprinse in Caietul de sarcini nr. 10665/29.09.2026 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depuere a ofertelor.
Interne Kennung: C1 / 129
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autospecială de măturat mecanizat și deszapezire de mărime medie, cu un volum de minim 2 m3 pentru instalatia de maturat si de minim 1 m3 pentru sararita, cu mentiunea ca autospeciala trebuie sa fie dotata cu tractiune integrala. conform Caiet de Sarcini nr.8924/02.06.2026 întocmit de Serviciu Auto. PIEȚE PREST SA dorește să achizitioneze o autospeciala de maturat si deszapezit, conform Regulamentelor si Normelor Europene in vigoare cu privire la emisiile provenite de utilaje, minim EURO 6D. Autospeciala va avea omologare pentru vehicule complete, acordate de catre autoritatile competente din statele membre ale Uniunii Europene, in categoria N2. Daca autospeciala este omologata doar de autoritatile competente din statele membre UE, prezentarea acesteia la RAR in vederea obtinerii numarului national de registru, eliberarea cartii de identitate a vehiculului (CIV) si aplicarea foliei de securitate, se va efectua de catre ofertantul declarat castigator, pe cheltuiala si riscul sau, inaintea livrarii. In documentatia de oferta, fiecare ofertant va prezenta un angajament ferm, prin care se obliga ca, in cazul in care oferta sa va fi declarata castigatoare, sa prezinte autospeciala livrata la RAR in vederea obtinerii numarului national de registru, a cartii de identitate a vehiculului (CIV) pe care s-a aplicat folia de securitate, pe cheltuiala si riscul sau, fara obligatii din partea beneficiarului. Cerinta este obligatorie. In cadrul descrierii tehnice, ofertantul va prezenta obligatoriu marca, tipul, varianta si producatorul autospecialei ofertate.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 80531000 Industrielle und technische Ausbildung