See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania Rolnictwa 4.0 do ZSCKR w Lututowie z podziałem na części
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania Rolnictwa 4.0. w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych w Zespole Szkół Centrum kształcenia rolniczego w Lututowie. 4.2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 8 części, jak poniżej: − część 1 zamówienia – „Dostawa ciągnika rolniczego o mocy 120-140 KM” 1) Ciągnik rolniczy o mocy 120-140 KM wyposażony w skrzynie automatyczną, system nawigacji GPS wraz z modemem telematycznym, sterowaniem ISOBUS i dostępem do platformy zarządzania gospodarstwem; − część 2 zamówienia – „Dostawa ciągnika rolniczego o mocy 90- 105 KM” 1) Ciągnik rolniczy o mocy 90-105 KM wyposażony w fabryczny system nawigacyjny, sterowanie ISOBUS i odblokowaną funkcją zmiennego dawkowania; − część 3 zamówienia- „Dostawa agregatu uprawowo-siewnego pneumatycznego lub mechanicznego” 1) Agregat uprawowo-siewny pneumatyczny lub mechaniczny o szer. 3-4 m z jednoczesnym zmiennym wysiewem ziarna i nawozu i sterowaniem ISOBUS z funkcją zmiennego wysiewu wg. map aplikacyjnych. − część 4 zamówienia- „Dostawa uniwersalnego rozsiewacza do wapna” 1) Dostawa uniwersalny rozsiewacz do wapna o ładowności 9-11 ton z sterowaniem ISOBUS z funkcją zmiennego wysiewu wg. map aplikacyjnych; − część 5 zamówienia- „Dostawa rozsiewacza do nawozu” 1) Rozsiewacz do nawozu o pojemności 2000-2500 l wyposażony w system ważenia, wysiewu na klinach i sterowanie ISOBUS. − część 6 zamówienia- „Dostawa dronów, programu do przetwarzania danych z dronów, tabletów” 1) Dron rolniczy o pojemności zbiornika opryskiwacza 40-50l z osprzętem do rozsiewania nawozów i wykonywania oprysków wraz z osprzętem; 2) Dron rozpoznawczy do skanowania pól z kamerą multispektralną wraz z wyposażeniem; 3) Program do przetwarzania danych z dronów, do tworzenia map ,modeli 3D i analiz terenowych z dożywotnią licencją; 4) Tablet –pojemność dysku 400-600 GB 5) Tablet - pojemność dysku 200-300 GB. − część 7 zamówienia- „Dostawa systemu do badania, procesu nawożenia i ochrony roślin wraz z oprogramowaniem, stacji pogodowej wraz z wyposażeniem, cyfrowego programu do zarządzania gospodarstwem, uniwersalnego systemu telematycznego do montażu” 1) System do badania, analizowania i zarządzania procesem nawożenia i ochrony roślin wraz z oprogramowaniem; 2) Stacja pogodowa wraz z wyposażeniem i deszczomierzem wraz z montażem i 3 letnią licencją na moduł prognoza pogoda i 3 letnią licencją na model chorobowy dla jednej uprawy; 3) Cyfrowy program do zarządzania gospodarstwem; 4) Uniwersalny system telematyczny do montażu na posiadanym ciągniku rolniczym umożliwiający dwukierunkową wymianę danych. − część 8 zamówienia- „Dostawa symulatora opryskiwacza” 1) Stymulator opryskiwacza działającego w technologii ISOBUS.
Vorherige Bekanntmachung: 174553-2026
Interne Kennung: ZP.ZSCKR.5/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 3. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na każdą z części zamówienia. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia ofert wariantowych. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm..), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). Oferta powinna być:sporządzona na podstawie załączników niniejszej SWZ w języku polskim, złożona przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem platformazakupowa.pl, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/ upoważnione. Każdy dokument składający się na ofertę lub złożony wraz z ofertą sporządzony w języku innym niż polski musi być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane. Sposób złożenia oferty w tym zaszyfrowania oferty opisany został w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z treścią ww. Instrukcji przed złożeniem oferty. Składając ofertę Wykonawca akceptuje treść ww. Instrukcji. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wymagania techniczne i organizacyjne opisane zostały w Regulaminie platformazakupowa.pl. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej wielkości 150 MB. Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać: 1)Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach); W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże producenta oraz modelu i typu (jeżeli dotyczy) oferowanego sprzętu rolniczego Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. 2)Oświadczenie JEDZ, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ; 3)Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.2 SWZ; 4)Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.4 SWZ (jeżeli dotyczy); 5)Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.10 SWZ (jeżeli dotyczy), 6)Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby: a)Zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; b)Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. c)jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. 7)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy). 8)Uzasadnienie do zastrzeżenia info. znajdujących się w ofercie jako tajemnic
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa ciągnika rolniczego o mocy 120-140 KM
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciągnika rolniczego o mocy 120-140 KM wyposażony w skrzynie automatyczną, system nawigacji GPS wraz z modemem telematycznym, sterowaniem ISOBUS i dostępem do platformy zarządzania gospodarstwem;
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa ciągnika rolniczego o mocy 90- 105 KM
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciągnika rolniczego o mocy 90-105 KM wyposażony w fabryczny system nawigacyjny, sterowanie ISOBUS i odblokowaną funkcją zmiennego dawkowania;
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa uniwersalnego rozsiewacza do wapna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa uniwersalnego rozsiewacza do wapna o ładowności 9-11 ton z sterowaniem ISOBUS z funkcją zmiennego wysiewu wg. map aplikacyjnych;
Interne Kennung: Część 4 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 16141000 Düngemittelstreuer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa agregatu uprawowo-siewnego pneumatycznego lub mechanicznego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatu uprawowo-siewnego pneumatycznego lub mechanicznego
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa rozsiewacza do nawozu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa rozsiewacza do nawozu o pojemności 2000-2500 l wyposażony w system ważenia, wysiewu na klinach i sterowanie ISOBUS.
Interne Kennung: Część 5 zamówienia
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa dronów, programu do przetwarzania danych z dronów, tabletów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) Drona rolniczego o pojemności zbiornika opryskiwacza 40-50l z osprzętem do rozsiewania nawozów i wykonywania oprysków wraz z osprzętem; 2) Drona rozpoznawczego do skanowania pól z kamerą multispektralną wraz z wyposażeniem; 3) Programu do przetwarzania danych z dronów, do tworzenia map ,modeli 3D i analiz terenowych z dożywotnią licencją; 4) Tableta –pojemność dysku 400-600 GB 5) Tableta - pojemność dysku 200-300 GB.
Interne Kennung: Część 6 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 30213200 Tablettcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa systemu do badania, procesu nawożenia i ochrony roślin wraz z oprogramowaniem, stacji pogodowej wraz z wyposażeniem, cyfrowego programu do zarządzania gospodarstwem, uniwersalnego systemu telematycznego do montażu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) Systemu do badania, analizowania i zarządzania procesem nawożenia i ochrony roślin wraz z oprogramowaniem; 2) Stacji pogodowej wraz z wyposażeniem i deszczomierzem wraz z montażem i 3 letnią licencją na moduł prognoza pogoda i 3 letnią licencją na model chorobowy dla jednej uprawy; 3) Cyfrowego programu do zarządzania gospodarstwem; 4) Uniwersalnego systemu telematyczny do montażu na posiadanym ciągniku rolniczym umożliwiający dwukierunkową wymianę danych.
Interne Kennung: Część 7 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 38127000 Wetterstationen, 38125000 Regenschreiber, 38120000 Meteorologische Instrumente
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa symulatora opryskiwacza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa symulatora opryskiwacza w technologii ISOBUS.
Interne Kennung: Część 8 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau