2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej polegających na wykaszaniu roślinności zielnej oraz nalotów drzew i krzewów wraz z usunięciem biomasy w ramach realizacji projektu pn.: "Razem dla Natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo" na terenie Nadleśnictwa Pomorze w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca prace polegające na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej w ramach realizacji projektu pn. „Razem dla Natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” na terenie Nadleśnictwa Pomorze w 2026 roku. Prace te obejmować będą następujące elementy: 1. Zachowanie siedliska przyrodniczego. Użytkowanie kośne za wyjątkiem centralnej części torfowiska wraz z usunięciem biomasy w celu ochrony i zachowania siedliska przyrodniczego 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk. 2. Wykaszanie roślinności zielnej, wycinanie nalotów drzew i krzewów, odrośli wraz z usunięciem biomasy w celu ochrony i zachowania siedliska przyrodniczego 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk. 3. Wykaszanie roślinności zielnej, wycinanie nalotów drzew i krzewów, odrośli wraz z usunięciem biomasy mające na celu ochronę miejsc występowania gatunków roślin chronionych lipiennika Loesela i skalnicy torfowiskowej. 4. Wykaszanie roślinności zielnej, wycinanie nalotów drzew i krzewów, odrośli, wraz z usunięciem biomasy w celu ochrony i zachowania siedliska przyrodniczego 7210 Torfowiska nakredowe (Cladietum marisci, Caricetum buxbaumii, Schoenetum nigricantis). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ. Zakres rzeczowy zestawiony w Załączniku nr 3 do SWZ ma charakter szacunkowy. Analogiczne ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których planowana jest realizacja przedmiotu zamówienia ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wynika to z faktu, iż zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości.
Interne Kennung: S.270.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Zentrale Elemente des Verfahrens: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy określa „Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia”, dostępny pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/ oraz informacje zamieszczone na stronie Platformy w zakładce „Centrum Pomocy”. Komunikacja w postępowaniu (z wyłączeniem składania ofert), odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Złożenie oferty w postępowaniu prowadzonym na Platformie wymaga, aby Wykonawca posiadał aktywowane konto na Platformie. Wykonawca przygotowuje ofertę z wykorzystaniem formularza Oferty opracowanego przez Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. W celu pobrania wzorów formularza Oferty oraz pozostałych dokumentów postępowania Wykonawca powinien przejść do szczegółów postępowania, pobrać i zapisać te formularze na swoich lokalnych zasobach (na dysku komputera użytkownika). Uzupełnić formularz Oferty i pozostałe formularze składane wraz z ofertą danymi wymaganymi przez Zamawiającego. Następnie ponownie zapisać te dokumenty na dysku komputera użytkownika oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu zakładki „Oferty/wnioski”, należy wybrać przycisk „Złóż ofertę”. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola typu drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. Na formularzu do składania ofert w sekcji „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” Wykonawca dodaje wybrane z dysku i uprzednio podpisane formularz Oferty oraz pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą, zgodnie z pkt 13.4 SWZ. Po wprowadzeniu plików należy wcisnąć przycisk „Wyślij plik i złóż ofertę” a następnie potwierdzić, że chce się złożyć ofertę. W tym momencie System rozpoczyna proces walidacji składanych plików, ich automatycznego szyfrowania, pakowania i składania na Platformie. Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jedn. Dz. U, z 2026 r. poz. 85 ze zm.) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku - z zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Formularz Oferty podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza Oferty wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty: (i) wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub (ii) dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym. System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym Wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). i) EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferta złożona po terminie nie zostanie przyjęta. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. lZalecane jest by w procesie sporządzania i składania oferty Wykonawca korzystał z Instrukcji interaktywnej – „Oferta wnioski i prace konkursowe” dostępnej pod adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Oferty-5.2.pdf Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w formatach danych określonych w rozporządzeniu w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001