2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal, tjänst för besiktning och bedömning av nyanmälda kulturhistoriska lämningar och skador på fornlämningar eller annan typ av kulturhistorisk lämning i Södermanlands län
Beschreibung: Anbudsförfrågan för upphandling av ramavtal vid tjänst för besiktning och bedömning av nyanmälda kulturhistoriska lämningar och anmälda skador på fornlämningar eller annan typ av kulturhistorisk lämning i Södermanlands län. Avsikten är att teckna avtal med maximalt tre (3) anbudsgivare för ändamålet. Avtalstiden är 3 år, till 2029 -12-31.
Interne Kennung: 4511 - 2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71351914 Archäologische Untersuchungen
5. Los
Los: LOT-0000