501490-2025 - Wettbewerb
Polen – Computerserver – "Zakup i dostawa infrastruktury serwerowej"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Zakup i dostawa infrastruktury serwerowej"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa infrastruktury serwerowej w podziale na IV części: Część I: Zakup i dostawa Serwerów Typ I wraz systemem wirtualizacji i systemem operacyjnym – 3 sztuki. Część II: Zakup i dostawa Serwera typu II wraz z systemem operacyjnym – 1 sztuka. Część III: Zakup i dostawa Macierzy dyskowej wraz z przełącznikami SAN – 1 sztuka. Część IV: Zakup i dostawa urządzenia UTM – 1 sztuka. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje m. in. dostarczenie, zainstalowanie, uruchomienie, skonfigurowanie oraz przeprowadzenie szkolenia pracowników zamawiającego. 3. Przedmiot zamówienia musi posiadać dokumenty dopuszczające jego stosowanie na terenie Polski (jeśli dotyczy). Zaoferowany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta, posiadać wszystkie wymagane certyfikaty i oznaczenia oraz spełniać wszystkie wymagane prawem normy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 6. Zamówienie składa się z IV (czterech) części, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. 7. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 8. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. 9. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców w realizacji zamówienia. Powierzenie realizacji części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za prawidłową realizację zamówienia. 10. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć ewentualnym podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, o ile są już znani. 11. Zamawiający dopuszcza możliwość wspólnego ubiegania się o przedmiotowe zamówienie. 12. RODO - klauzula informacyjna zawarta w XXV rozdziale SWZ.
Interne KennungZP/2/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) (dalej: ustawa Pzp). 2. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodlegania wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (JEDZ). Do złożenia tego oświadczenia Zamawiający wezwie wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Postępowanie prowadzone jest przez komisję przetargową, powołaną do przeprowadzenia postępowania. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Dokumenty, w tym podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe, złożone przez Wykonawcę w toku postępowania, które zostały sporządzone w języku obcym, przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez tłumacza przysięgłego. 6. Postępowanie nie było poprzedzone Wstępnymi Konsultacjami Rynkowymi. 7. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungCzęść I: Zakup i dostawa Serwerów Typ I wraz systemem wirtualizacji i systemem operacyjnym (3 szt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w pkt. 4.1 OPZ i stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Menge3 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji w I części zamówienia.
LosLOT-0002
BeschreibungCzęść II: Zakup i dostawa Serwera typu II wraz systemem operacyjnym (1 szt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w pkt. 4.1.2 OPZ i stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Menge1 Stück
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji w II części zamówienia.
LosLOT-0003
BeschreibungCzęść III: Zakup i dostawa Macierzy dyskowej wraz z przełacznikami SAN (1 szt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w pkt. 4.1.3 OPZ i stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 32420000 Netzausrüstung
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w odniesieniu do części III zamówienia - Zakup i dostawa Macierzy dyskowej wraz z przełącznikami SAN. 2. Realizacja zamówienia opcjonalnego – każdorazowo w terminie 30 dni od dnia złożenia zapotrzebowania, nie później niż do dnia 22 grudnia 2025 roku. 3. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić poprzez skierowanie do Wykonawcy pisemnego żądania dostawy określającego liczbę dodatkowych sztuk Urządzeń. Pisemne żądanie dotyczące skorzystania z prawa opcji może zostać złożone nie później niż do dnia 22 grudnia 2025 roku. 4. Wykonawca zobowiązuje się, że dostarczy żądane w ramach prawa opcji sztuki Urządzeń w terminie do 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy pisemnego żądania Zamawiającego. Żądanie może zostać doręczone również za pośrednictwem poczty elektronicznej - do wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną Zamawiający dołączy plik zawierający stosowne oświadczenie podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 5. Z zastrzeżeniem terminu określonego w pkt. 4 powyżej, Zamawiający jest uprawniony do wielokrotnego kierowania do Wykonawcy żądań dotyczących skorzystania z prawa opcji, aż do wyczerpania maksymalnej liczby Urządzeń przewidzianej w opcji. 7. Prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
LosLOT-0004
BeschreibungCzęść IV: Zakup i dostawa urządzenia UTM (1 szt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w pkt. 4.1.4 OPZ i stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji w IV części zamówienia.