2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare defibrilatoare externe automate (DEA), inclusiv cutie de protecție cu alarmă, încălzire și iluminare, cu accesorii, instalare, racordare electrică, punere în funcțiune și instruire — proiectul „PreMED”, cod ROMD00299
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea a 90 de defibrilatoare externe automate (DEA) destinate utilizării de către cetățeni neinstruiți (Public Access Defibrillation – PAD), împreună cu cutii de protecție echipate cu alarmă, încălzire, iluminare interioară și modul de monitorizare la distanță prin GSM/IoT, inclusiv: • livrarea echipamentelor la cele 90 de locații; • instalarea echipamentelor pe perete și racordarea electrică la rețeaua de 230 V monofazic, prin personal autorizat ANRE; • punerea în funcțiune, configurarea și testarea echipamentelor; • instruirea personalului desemnat de Autoritatea contractantă (minimum 2 persoane per locație); • livrarea unui set suplimentar de instruire (1 buc.), constând în replică DEA + manechin tors adult + electrozi reutilizabili + geantă transport + manual.
Interne Kennung: PAAP1104653, POZ.7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: „Furnizare defibrilatoare externe automate (DEA), inclusiv cutie de protecție cu alarmă, încălzire și iluminare, cu accesorii, instalare, racordare electrică, punere în funcțiune și instruire” în cadrul proiectului „Prehospital Emergency Medical Assistance Saves Lives – PreMED” („Asistența medicală de urgență prespitalicească salvează vieți – PreMED”), cod ROMD00299
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80511000 Ausbildung des Personals