See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu,ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy 01.01.2026- 15.01.2027
Interne Kennung: SA. 270.1.67.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01.L.01 - leśnictwo Bierówka
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w ilościach : Całkowity wyrób drewna pilarką - 3916 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 2000 mb Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm - 9,00 tys. szt. Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym - 8,00 tys. szt. Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach - 2,00 tys. szt. Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym - 1,00tys. szt. Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach - 0,10 tys. szt. Dowóz sadzonek - 11,10 tys. szt. Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 8,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 1,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 1,00 ha Czyszczenia późne - 11,50 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 3,10 ha Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką - 2,80 hm Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych - 2,00 h Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy - 10,00 szt. Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 70,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 49,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 35,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, hod, ochr lasu) - 26,50 h
Interne Kennung: 01.L.01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211100 Holzfällung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02.L.02 - leśnictwo Bieździedza
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w ilościach : Całkowity wyrób drewna pilarką - 5500 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 2 000,00 mb Wykonanie dylowanki na szlaku zrywkowym - 20,00 mb Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym - 0,35 tys. szt. Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach - 0,15 tys. szt. Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym - 0,40 tys. szt. Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach - 0,43 tys. szt. Dowóz sadzonek - 1,33 tys. szt. Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 0,35 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 3,15 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 2,20 ha Czyszczenia wczesne - 5,15 ha Czyszczenia późne - 20,30 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 9,33 ha Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych -10,00 h Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 75,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 6,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 47,00 h Prace godzinowe ręczne z urządzeniem (hod) - 4,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, hod, ochr lasu) - 41,50 h
Interne Kennung: 02.L.02
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03.L.04 - leśnictwo Lisów
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 4240 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 2 000,00 mb Czyszczenia późne - 2,90 ha Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 75,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 40,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 31,00 h
Interne Kennung: 03.L.04
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77211100 Holzfällung, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04.L.06 - leśnictwo Pagorzyna
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym : Całkowity wyrób drewna pilarką - 5200 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich -2 000,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 0,30 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 0,30 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 0,30 ha Czyszczenia późne - 6,08 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 1,35 ha Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych - 5,00 h Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy - 5,00 szt Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 120,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 4,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 65,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, hod, ochr lasu) - 56,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (ochr ppoż.) - 7,00 h
Interne Kennung: 04.L.06
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05.L.07 - leśnictwo Pietrusza Wola
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 2100 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich -2 000,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 0,60 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 0,60 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 0,60 ha Czyszczenia późne - 6,00 ha Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 55,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 40,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 31,00 h
Interne Kennung: 05.L.07
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06.L.08 - leśnictwo Tarnowiec
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 3090 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 2 000,00 mb Wykonanie dylowanki na szlaku zrywkowym - 15,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 1,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 1,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 1,30 ha Czyszczenia późne - 13,10 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 0,50 ha Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych - 3,00 h Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 65,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 3,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 45,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 38,00 h
Interne Kennung: 06.L.08
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 07.L.09 - leśnictwo Czarnorzeki
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym : Całkowity wyrób drewna pilarką - 7390 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 4 000,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 0,20 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 0,20 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 0,20 ha Czyszczenia wczesne - 0,50 ha Czyszczenia późne - 13,84 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 0,95 ha Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy - 2,00 szt. Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 70,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 47,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 46,00 h
Interne Kennung: 07.L.09
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 08.L.10 - leśnictwo Węglówka
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 4960 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 3 500,00 mb Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm - 0,80 tys. szt. Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym - 0,50 tys. szt. Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym - 0,30 tys. szt. Dowóz sadzonek - 0,80 tys. szt. Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 1,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 10,46 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 1,00 ha Czyszczenia wczesne - 1,80 ha Czyszczenia późne - 14,00 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 12,26 ha Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych - 30,00 h Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy - 15,00 szt. Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 174,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 20,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod, ochr lasu) - 80,00 h Prace godzinowe ręczne z urządzeniem (hod) - 8,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, hod, ochr lasu) - 48,00 h
Interne Kennung: 08.L.10
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 09.L.11 - leśnictwo Odrzykoń
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przyrody pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 4130 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 4 000,00 mb Wykonanie dylowanki na szlaku zrywkowym - 50,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 1,00 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 5,75 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 1,00 ha Czyszczenia wczesne - 1,40 ha Czyszczenia późne - 4,00 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 3,35 ha Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy - 3,00 szt. Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 75,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 45,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 50,00 h
Interne Kennung: 09.L.11
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 10.L.12 - leśnictwo Wola Komborska
Beschreibung: przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz napraw szlaków zrywkowych w tym: Całkowity wyrób drewna pilarką - 7440 m3 Naprawa szlaku operacyjnego w warunkach górskich - 3 000,00 mb Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II - 0,50 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV - 0,50 ha Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI - 0,50 ha Czyszczenia wczesne - 1,03 ha Czyszczenia późne - 22,00 ha Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów - 0,30 ha Demontaż (likwidacja) ogrodzeń - 7,70 hm Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych - 10,00 h Prace wykonywane ręcznie (pozysk, hod, ochr lasu) - 55,00 h Prace wykonywane ręcznie (ochr lasu) - 6,00 h Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki (pozysk, hod) - 40,00 h Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym (pozysk, ochr lasu) - 33,00 h
Interne Kennung: 10.L.12