2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud med forhandling af aftale vedrørende Lavtemperatur transmissionsledning (LTL), strækning 1.0 (genudbud)
Beschreibung: Udbuddet vedrører en kontrakt om en hovedentreprise for anlægs- og rørarbejde, herunder håndtering af smede-, muffe- og montagearbejde for I/S Vestforbrænding (herefter benævnt Bygherre) i forbindelse med etablering af en ny lavtemperatur transmissionsledning strækning 1.0 også benævnt LTL S1.0.
Vorherige Bekanntmachung: 467157-2026
Interne Kennung: 24-03126
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Alle interesserede virksomheder kan sende en ansøgning om deltagelse i udbuddet. Ordregiver vil herefter foretage en udvælgelse af konditionsmæssige ansøgninger i henhold til kriterierne. Det er alene ansøgere, som bliver udvalgt på baggrund af udvælgelseskriterierne, der senere vil få mulighed for at afgive tilbud. Der vil blive udvalgt 4 ansøgere til at afgive indledende tilbud. De indledende tilbud vil danne grundlag for forhandling. Formålet med forhandlingerne er at optimere de afgivne tilbud, således at de er rettet mod ordregivers behov. Efter gennemførelsen af forhandlingsmøderne vil ordregiver udsende et revideret udbudsmateriale, som udgør grundlaget for tilbudsgivers reviderede tilbud. Som led i revisionen kan ordregiver foretage ændringer i udbudsmaterialet, herunder foretage ændringer eller tilføjelser i forhold til de oplysninger/dokumenter, som udgør eller skal vedlægges de endelige tilbud. Eventuelle ændringer vil tydeligt fremgå af det reviderede udbudsmateriale. Herefter vil tilbudsgiveren blive opfordret til at afgive endeligt tilbud. Der vil ikke være forhandling af de endelige tilbud. Evaluering og tildeling sker på baggrund af de endelige tilbud. Proceduren er yderligere beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000