501712-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Arztpraxen – Świadczenie usług zdrowotnych z zakresu medycyny pracy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jednostek podległych oraz komórek organizacyjnych mających siedzibę na terenie miasta Łodzi.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług zdrowotnych z zakresu medycyny pracy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jednostek podległych oraz komórek organizacyjnych mających siedzibę na terenie miasta Łodzi.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zdrowotnych z zakresu medycyny pracy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jednostek podległych oraz komórek organizacyjnych mających siedzibę na terenie miasta Łodzi. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 139 ust. 1 uPzp). 3. W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 uPzp Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień w trybie art. 214 ust. 1 uPzp. 6. Zamawiający nie przeprowadza wstępnych konsultacji rynkowych. 7. Wykonawca pozostaje związany ofertą do dnia 24.09.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung345982-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPełny opis znajduje się w dokumentach postępowania umieszczonych na stronie internetowej postępowania tj. https://platformazakupowa.pl/transakcja/1116394
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług zdrowotnych z zakresu medycyny pracy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jednostek podległych oraz komórek organizacyjnych mających siedzibę na terenie miasta Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zdrowotnych z zakresu medycyny pracy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jednostek podległych oraz komórek organizacyjnych mających siedzibę na terenie miasta Łodzi. 2. Usługi będą realizowane sukcesywnie w okresie trwania umowy. 3. Określone w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu cenowym ilości usług przyjęte zostały przez Zamawiającego szacunkowo, w celu wyliczenia przez Wykonawcę ceny oferty. Mogą one ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, ale ogólna wartość realizowanych usług nie przekroczy kwoty zapisanej w umowie. Ostateczna ilość poszczególnych usług będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych, a w przypadku mniejszych potrzeb, nie mogą one stanowić podstaw do roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 60 % wartości umowy. 4. Wykonawca będzie świadczył usługi medyczne, obejmujące badania lekarskie i wydawał na tej podstawie zaświadczenia/orzeczenia lekarskie o braku bądź istnieniu przeciwwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku, poprzez: a) badania okresowe i kontrolne funkcjonariuszy Policji określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 stycznia 2017 r. w sprawie badań okresowych i kontrolnych policjantów (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 2107); b) badania wstępne, kontrolne i okresowe pracowników Policji określone w art. 229 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 277); c) dodatkowe badania lekarskie w wypadkach określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 277), przeprowadzane po zgłoszeniu przez pracownika niemożności wykonywania dotychczasowej pracy, w tym badania lekarskie stwierdzające przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownicę w ciąży lub karmiącą dziecko, o których mowa w art. 179 ustawy Kodeks pracy, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 marca 2006 r. w sprawie sposobu i trybu wydawania zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownicę w ciąży lub karmiącą dziecko piersią (Dz. U. z 2006 r., nr 42, poz. 292); d) badania w celu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem uprzywilejowanym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz. U. z 2022 r., poz. 2503) oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 165); e) badania lekarskie stermotorzystów według zasad określonych w ustawie z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 18), wymagane od osób wykonujących pracę na statkach żeglugi śródlądowej; f) badania sanitarno-epidemiologiczne, o których mowa w art. 6-10 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 924 ze zm.); g) badania lekarskie nurków i płetwonurków bojowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 września 2007 r. w sprawie warunków zdrowotnych wykonywania prac podwodnych (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 2174) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 maja 2004 r. w sprawie wykonywania prac podwodnych w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych (Dz. U. z 2004 r., nr 138, poz. 1468 ze zm.); h) szczepienia ochronne funkcjonariuszy Policji i pracowników, o których mowa w art. 20 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 924 ze zm.), na zasadach określonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 września 2023 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 2077 ze zm.) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 stycznia 2012 r. w sprawie wykazu rodzajów czynności zawodowych oraz zalecanych szczepień ochronnych wymaganych u pracowników, funkcjonariuszy, żołnierzy lub podwładnych podejmujących pracę, zatrudnionych lub wyznaczonych do wykonywania tych czynności (Dz. U. z 2012 r., poz. 40); i) badania na obecność przeciwciał anty-HBS, badania na obecność przeciwciał HCV (przeprowadzane na wskazanie lekarza profilaktyka); j) badania z zakresu profilaktyki poekspozycyjnej; k) badania lekarskie funkcjonariuszy i pracowników Policji przed delegowaniem i po odwołaniu z delegowania do służby lub pracy w kontyngencie policyjnym, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2002 r. w sprawie uprawnień i obowiązków policjantów delegowanych do pełnienia służby poza granicami państwa (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1752) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 09 marca 2020 r. w sprawie badań policjanta i pracownika Policji powracającego do kraju po zakończeniu służby lub pracy w kontyngencie policyjnym oraz kierowania go na turnus leczniczo-profilaktyczny (Dz. U. z 2020 r., poz. 392).