See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostarczanie dla Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi sp. z o.o. oleju napędowego, benzyny oraz gazu LPG
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie paliw przez okres 12 miesięcy dla Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi Sp. z o.o. (dalej PK Tuchola), na potrzeby własne, w tym: oleju napędowego w ilości ok. 210.000 l; benzyny 95 w ilości ok. 4.000 l i gazu LPG w ilości ok. 3.500 l. Zamawiane ilości paliw mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania. Zamawiany olej napędowy i ( tankowana ) benzyna bezołowiowa ( dalej – paliwo ) muszą odpowiadać aktualnie obowiązującym wymaganiom jakościowym określonym w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 poz. 1018), w tym w okresie zimowym o parametrach polepszonych, oraz spełniać obowiązujące Polskie Normy (PN-EN 590+A1:2017-06) oraz wymagania jakościowe zgodne z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 1209).
Vorherige Bekanntmachung: 215694-2026
Interne Kennung: ZP.271.2UE.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1. Dostarczanie oleju napędowego do zbiorników na terenie bazy PK Tuchola przy ul. Świeckiej 68 w Tucholi oraz na terenie Tucholskiej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w miejscowości Bladowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie paliw przez okres 12 miesięcy dla Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi Sp. z o.o. (dalej PK Tuchola), na potrzeby własne, w tym: oleju napędowego w ilości ok. 210.000 l. 1). W dostawach oleju napędowego (ON) należy uwzględnić (ze względu na właściwości niskotemperaturowe - temperaturę zablokowania zimnego filtru – CFPP) trzy gatunki ON - B, D i F odpowiadające paliwom klimatu umiarkowanego: a) gatunek B – w okresie letnim – od 16 kwietnia do 30 września, b) gatunek D – w okresie przejściowym – od 1 marca do 15 kwietnia i od 1 października do 15 listopada, c) gatunek F - w okresie zimowym - od 16 listopada do końca lutego. ON nie może zawierać dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno) manganowego (MMT). 2) Dostawy ON do zbiorników na terenie bazy PK Tuchola przy ul. Świeckiej 68 w Tucholi oraz na terenie Tucholskiej Instalacji realizowane będą sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, na podstawie każdorazowego pisemnego zamówienia składanego za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wykonawcy. 3) Każda dostawa oleju napędowego do zbiorników musi być zaopatrzona w świadectwo jakości potwierdzające spełnianie obowiązujących norm i wymagań Zamawiającego. Zamawiający nie przyjmie oleju napędowego dostarczonego bez świadectwa jakości. 4) Zamawiający wymaga, aby dostawa częściowa oleju napędowego była zrealizowana nie później niż w ciągu 48 godzin, licząc od godziny przekazania zamówienia drogą elektroniczną. 5) Wykonawca dostarczy zamawiany olej napędowy własnym lub wynajętym transportem na swój koszt i ryzyko. Środek transportu musi spełniać wymagania określone dla pojazdów specjalnych przeznaczonych do transportu paliw płynnych i gazowych skroplonych oraz posiadać aktualne zezwolenie na ten transport. 6) Cysterna powinna być wyposażona w układ dystrybucyjny z pompą załadowczą oraz legalizowanym przepływomierzem, odpowiednim dla olejów. 7) Każdorazowo kierowca cysterny podczas dostawy paliwa będzie przekazywał Zamawiającemu numer SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu) oraz klucz odbierającego.
Interne Kennung: ZP.271.2UE.2026.1
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Los: LOT-0002
Titel: Część 2. Dostarczanie benzyny 95 i gazu LPG poprzez tankowanie pojazdów w stacji paliw wykonawcy na terenie miasta Tuchola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie paliw przez okres 12 miesięcy dla Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi Sp. z o.o. (dalej PK Tuchola), na potrzeby własne, w tym benzyny 95 w ilości ok. 4.000 l i gazu LPG w ilości ok. 3.500 l. Zamawiane ilości paliw mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania. 1) W dostawach benzyny należy uwzględnić wymagania odnośnie parametrów lotnościowych benzyny dla krajowych warunków klimatycznych, w zależności od okresu: a) letniego – od dnia 1 maja do dnia 30 września, b) przejściowego – od dnia 1 marca do dnia 30 kwietnia oraz od dnia 1 października do dnia 31 października, c) zimowego – od dnia 1 listopada do końca lutego. 2) Tankowanie (z możliwością tankowania E95 do kanistrów) może być realizowane wyłącznie w stacji paliw zlokalizowanej/zlokalizowanych na terenie miasta Tuchola. W związku z tym wykonawca musi dysponować stacją paliw na terenie miasta Tuchola spełniającą wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie ( Dz. U. z 2023 r., poz. 1707). 3) Dostawy (tankowanie pojazdów na stacji paliw) realizowane będą sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego. 1) Tankowanie paliwa będzie realizowane na podstawie: a) elektronicznej karty paliwowej (EKP). Jeżeli tankowanie będzie ewidencjonowanie na EKP, to wykonawca zapewni możliwość stałej kontroli tankowania na każdą kartę w okresie rozliczeniowym i w tym celu zapewni dostęp do portalu internetowego producenta paliw, z możliwością dostępu do danych każdej transakcji, wglądu w raporty wydania paliwa, zastrzegania zagubionej karty; lub b) książki ewidencji tankowania (KET), jeżeli wykonawca nie ma możliwości wydania elektronicznej karty paliwowe, w której będą dokonywane każdorazowo wpisy pobranego paliwa. KET musi zawierać (w formie tabelarycznej) co najmniej poniższe dane: lp., data tankowania, numer rejestracyjny pojazdu lub nazwa maszyny, rodzaj i ilość zatankowanego paliwa, cena za 1 l paliwa na dzień tankowania uwzględniająca oferowany upust, wartość zatankowanego paliwa, podpisy sprzedawcy i kierowcy/operatora. KET może być prowadzona odręcznie, lecz czytelnie i w sposób możliwy do identyfikacji.
Interne Kennung: ZP.271.2UE.2026.2