2. Verfahren
Verfahren
Titel: Edukacja w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego w gminie Parzęczew.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie ekologii w szczególności gospodarki obiegu zamkniętego, idei 7R prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi wśród mieszkańców gminy Parzęczew w formach opisanych w niniejszej specyfikacji. Planowane działania: Część 1: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów dla poszczególnych grup mieszkańców wraz z opracowaniem materiałów edukacyjnych. Część 2: Transport uczestników 1. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Edukacja w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego w gminie Parzęczew” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch Edycjach: - I Edycja: październik 2025- lipiec 2026 - II Edycja: sierpień 2026- lipiec 2027 Każda Edycja będzie podzielona na etapy zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w terminie 21 dni od podpisania umowy. Każdy etap będzie podlegał odbiorowi poprzez podpisanie przez Zamawiającego protokołu odbioru bez zastrzeżeń na podstawie Załącznika nr 14 do SWZ. 3. Dokładny harmonogram poszczególnych działań w ramach Edycji I i Edycji II zostanie ustalony z Zamawiającym, z uwzględnieniem potrzeb szkoleniowych w tym kalendarza szkolnego i możliwości logistycznych grup odbiorczych poszczególnych warsztatów. Dokładne terminy i godziny realizacji poszczególnych działań Wykonawca będzie ustalał z przedstawicielem Zamawiającego i koordynatorem projektu w ramach którego realizowane będzie zamówienie. 4. Wykonawca przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do kierowania się odpowiednimi zasadami z zakresu ochrony środowiska w trakcie realizacji usług tj. w szczególności: - korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu (np. papier do drukarek, długopisy), - korzystania z urządzeń energooszczędnych oraz wydajnych, - dwustronnego drukowania oraz powielania materiałów, - korzystania z naczyń wielokrotnego użytku lub wyprodukowanych z surowców odnawialnych, - ograniczenia wytwarzania odpadów oraz segregowania zgodnie z zasadami. 5. Wykonawca zobowiązuje się do odpowiedniego oznaczenia dokumentów i materiałów dla osób i podmiotów uczestniczących w projekcie m.in. zaświadczenia, materiały edukacyjne, listy obecności, scenariusze warsztatów, gry multimedialne, materiały e-lerningowe zgodnie z aktualnymi Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. Wszystkie materiały wytwarzane w ramach projektu powinny zawierać następujące znaki: – znak Funduszy Europejskich/znak właściwego programu, złożony z symbolu graficznego i nazwy Fundusze Europejskie dla Łódzkiego - znak barw Rzeczpospolitej Polskiej złożony z barw RP oraz nazwy „Rzeczpospolita Polska” - znak Unii Europejskiej, złożony z flagi UE i napisu „Dofinansowane przez Unię Europejską” - Hybryda złożona z herbu Województwa Łódzkiego i nazwy województwa. Logotypy powinny znajdować się w jednej linii na białym tle. Logotypy powinny być umieszczone w widocznym miejscu, ale ich wielkość powinna być dopasowana do materiału czy dokumentu. Nie mogą być niewyraźne czy rozmazane. Na materiałach powinien znaleźć się adres strony, na której będzie można znaleźć informację o projekcie. Szczegółowe informacje dotyczące działań informacyjnych i promocyjnych realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich znajdują się na stronie https://funduszeue.lodzkie.pl/poradnik/podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-funduszy-europejskich-na-lata-2021-2027-w-zakresie 6. Przedmiot zamówienia nie może naruszać praw autorskich stron trzecich tak w zakresie merytorycznym, jak i wykorzystanych narzędzi do jego opracowania. Treść zawarta w dziele winna być zgodna z obowiązującym prawem autorskim w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawach autorskich i prawach pokrewnych związanych z komunikacją i widocznością (niedopuszczalne są plagiaty lub teksty będące kompilacją kilku innych). Dopuszczalne jest użycie niewyłącznych licencji nieograniczonych terytorialnie, na czas nieokreślony. 7. Wykonawca przenosi autorskie prawa majątkowe do wykonanych materiałów edukacyjnych. Wykonawca przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za wszelkie roszczenia z tytułu praw autorskich związanych z opracowaniami będącymi przedmiotem umowy. Wykonawca udziela prawa do wykorzystania opracowań na następujących polach eksploatacji: obrotu oryginałami, zwielokrotniania w zakresie wydruku wykonywania kserokopii, rozpowszechniania opracowań poprzez publiczne udostępnienie przy prezentacji oraz w sieci Internet, na platformie Zamawiającego. 8. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie na bieżąco współpracował z Zamawiającym. Współpraca będzie polegała na kontaktach bezpośrednich, telefonicznych i e-mailowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do organizowania spotkań konsultacyjnych podczas których Wykonawca, prezentować będzie postępy realizacji umowy. Spotkania odbywać się będą minimum raz w miesiącu przy czym pierwsze spotkanie odbędzie w terminie do 14 dni od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zorganizowania dodatkowych spotkań konsultacyjnych, jeśli uzna, że zachodzi taka konieczność. Rodzaj spotkań (stacjonarnie bądź zdalnie), uzależniony będzie od potrzeb Zamawiającego i postępu prac. 9. Wykonawca winien nanosić korekty na przygotowanych materiałach w oparciu o sugestie wyrażone przez Zamawiającego w terminie 7 od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego uwag. 10. Wykonawca zobowiązuje się: wykonywać usługę z należytą starannością, najlepszą wiedzą oraz z poszanowaniem zasad profesjonalizmu zawodowego, dysponować wszystkimi narzędziami i urządzeniami technicznymi koniecznymi do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 11. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji wsparcia zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
Interne Kennung: R-g.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://platformazakupowa.pl/pn/parzeczew 2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami w zakresie: - przesyłania Zamawiającemu pytań do treści SWZ; - przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych; - przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia/ poprawienia/ uzupełnienia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu; - przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu; - przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dot. Treści przedmiotowych środków dowodowych; - przesłania odpowiedzi na inne wezwania Zamawiającego wynikające z ustawy – Prawo zamówień publicznych; - przesyłania wniosków, informacji, oświadczeń Wykonawcy; - przesyłania odwołania/inne odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 3. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji,zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”.Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnegoWykonawcy. 4. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 5. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Win-dows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa inna niż Internet Explorer, d. włączona obsługa JavaScript, e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 6. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: a. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, b. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem. 7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp. 8. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 9. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku niedziałania platformy Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej (adres e-mail: zamowienia@parzeczew.pl lub sekretariat@parzeczew.pl ) z zastrzeżeniem, iż złożenie oferty może odbyć się wyłącznie za pomocą powyższej Platformy. 10. Wykonawcy mogą zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji na zasadach określonych w art. 284 ustawy Pzp. 11. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa poprzednim zdaniu, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Edukacja w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego w gminie Parzęczew
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie ekologii w szczególności gospodarki obiegu zamkniętego, idei 7R prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi wśród mieszkańców gminy Parzęczew w formach opisanych w niniejszej specyfikacji. Planowane działania: Część 1: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów dla poszczególnych grup mieszkańców wraz z opracowaniem materiałów edukacyjnych. Część 2: Transport uczestników Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Edukacja w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego w gminie Parzęczew” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch Edycjach: - I Edycja: październik 2025- lipiec 2026 - II Edycja: sierpień 2026- lipiec 2027
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212500 Entwicklung von Kommunikations- und Multimedia-Software