2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Jordanowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z: 1) nieruchomości położonych na terenie Miasta Jordanowa, na których zamieszkują mieszkańcy, 2) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Interne Kennung: IRG.271.1.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z: 1) nieruchomości położonych na terenie Miasta Jordanowa, na których zamieszkują mieszkańcy, 2) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, 1) w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2025.733 t.j.), zapisami uchwały Nr XI/125/03 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 sierpnia 2003 roku w sprawie Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2016-2022 (a w przypadku uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2023-2028, zgodnie z tym Planem), Uchwały Nr XXVI/244/2021 Rady Miasta Jordanowa z 25 listopada 2021 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jordanowa oraz Uchwały Nr IX/51/2024 Rady Miasta Jordanowa z dnia 17 grudnia 2024 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia: Zamawiający i Wykonawca poprowadzą wspólną kampanię informacyjną na terenie Miasta Jordanowa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów, 2) Na 5 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych umową odbioru odpadów oraz miejsc do gromadzenia odpadów, 3) Worki i pojemniki odbierane muszą być oznaczone naklejonymi unikalnymi kodami kreskowymi umożliwiającymi identyfikację adresu nieruchomości, z którego został odebrany worek oraz rodzaj frakcji. Zamawiający prowadzi dystrybucję kodów kreskowych przypisanych do danej nieruchomości, natomiast Wykonawca będzie zobowiązany do elektronicznego odczytu kodów podczas zbiórki – zgodnie z programem informatycznym posiadanym przez Zamawiającego. 2. Charakterystyka Miasta Jordanowa: 1) Powierzchnia: 2 100 ha. 2) Liczba osób zamieszkałych objętych deklaracjami: 4262 3. Mieszkańcy zamieszkują w 1291 budynkach jednorodzinnych (3669 osób) oraz w 11 budynkach wielorodzinnych (593 osób).Dane charakteryzujące przedmiot zamówienia: 1) przewidywana roczna ilość odpadów do odebrania od mieszkańców w roku 2026 – 1473Mg/rok. 2) ilość odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Mieście Jordanowie oraz oddanych na PSZOK: a) w 2021 -1448,72Mg , b) w 2022 - 1319,01 Mg, c) w 2023 -1428,54 Mg , d) w 2024 – 1475,40 Mg, w tym: 1. niesegregowane odpady komunalne – 779,92 Mg 2. opakowania z tworzyw sztucznych – 220,06 Mg 3. opakowania ze szkła – 108,3 Mg 4. papier i tektura – 59,2 Mg 5. bioodpady – 153,02 Mg 6. odpady wielogabarytowe (PSZOK) – 134,48 Mg 7. zużyte opony (PSZOK) – 14,00 Mg 8. gruz (PSZOK) – 6,28 Mg 9. zużyte lekarstwa (PSZOK) – 0,14 Mg e) w 2025 - , w tym (średnioroczna na podstawie danych za okres I-VIII), w tym: 1. niesegregowane odpady komunalne – 501,66 Mg 2. opakowania z tworzyw sztucznych – 145,36 Mg 3. opakowania ze szkła – 67,58 Mg 4. papier i tektura – 25,88 Mg 5. bioodpady – 104,12 Mg 6. odpady wielogabarytowe (PSZOK) – 116,64 Mg 7. zużyte opony (PSZOK) – 13,34 Mg 8. zużyte urządzenia (PSZOK) – 8,01 Mg 9. zużyte lekarstwa (PSZOK) – 0,14 Mg 10. zużyte lampy (PSZOK) – 0,04 Mg 11. baterie i akumulatory (PSZOK) – 0,2 Mg 12. tekstylia (PSZOK) – 5,12 Mg 4. Przedmiot zamówienia o którym mowa w pkt powyżej został szczegółowo opisany w załączniku nr 9 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia zwanym dalej „OPZ”, jak również w Załączniku nr 10 Opis funkcjonowania PSZOK. 5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca zrealizował przedmiot zamówienia zgodnie ze współczesną wiedzą, obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności z OPZ, opisem funkcjonowania PSZOK, etyką zawodową oraz postanowieniami Projektowanych Postanowień Umowy. 6. Zamawiający będzie wymagał spełnienia przez Wykonawcę warunków z art. 68a ust. 1 pkt 2 oraz art. 68b pkt 3 lit. d) ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1289), co oznacza, że Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, aby udział pojazdów we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu zamówienia kategorii N2 i N3 (o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE L 151 z 14.06.2018, str. 1, z późn. zm.)), napędzanych paliwami alternatywnymi był zgodny z wymogami art. 68a oraz 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych.