502604-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Rozbudowa systemu radiologicznego szpitala o narzędzia wykorzystujące AI i integracją PUI, cyfrowy bunkier danych obrazowych oraz system LLM do rozpoznawania głosu i wypełniania dokumentów medycznych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa systemu radiologicznego szpitala o narzędzia wykorzystujące AI i integracją PUI, cyfrowy bunkier danych obrazowych oraz system LLM do rozpoznawania głosu i wypełniania dokumentów medycznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: „Rozbudowa systemu radiologicznego szpitala o narzędzia wykorzystujące AI i integracją PUI, cyfrowy bunkier danych obrazowych oraz system LLM do rozpoznawania głosu i wypełniania dokumentów medycznych”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę posiadanego systemu PACS/RIS o następujące moduły i funkcjonalności: 1) Upgrade posiadanego systemu RIS/PACS w zakresie niezbędnym do integracji z PUI wraz z wdrożeniem nowych funkcjonalności, 2) Rozszerzenie systemu o system opisywania badań radiologicznych wspomagany LLM wraz z udzieleniem czasowej licencji transkrypcji opisów badań na 36 miesięcy (min. 20 000 badań rocznie); 3) Rozszerzenie systemu o mechanizmy wykonywania kopii zapasowych badań diagnostycznych (cyfrowy bunkier danych obrazowych); 4) Rozszerzenie integracji PACS/RIS o połączenie z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w standardach HL7 / FHIR; 5) Wdrożenie na infrastrukturze sprzętowej udostępnionej przez Zamawiającego; 6) Szkolenie personelu; 7) Gwarancja i wsparcie 36 miesięcy dla integracji z systemem PUI oraz wprowadzonych do niej zmian w systemie. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot Umowy z poszanowaniem zasady „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm) w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. W szczególności, w ramach wynagrodzenia umownego, Wykonawca gwarantuje, że dostarczone Oprogramowanie oraz sposób jego wdrożenia: 1) Minimalizują zużycie energii: Architektura kodu jest zoptymalizowana pod kątem wydajności, ograniczając zużycie zasobów serwerowych. 2) Wspierają model „Paperless”: Funkcjonalności systemu wspierają proces cyfryzacji dokumentacji medycznej, przyczyniając się do redukcji zużycia papieru i tonerów w placówce Zamawiającego. 3) Chronią cykl życia sprzętu: Wymagania sprzętowe nowej wersji Oprogramowania nie wymuszają na Zamawiającym konieczności wymiany sprawnej technicznie infrastruktury komputerowej (stacji roboczych), która spełniała wymagania poprzedniej wersji systemu . Zamawiający wymaga, aby wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, spełniał wymagania w zakresie dostępności i równości, tj.: 1) Równe traktowanie i niedyskryminacja a) Oferowany system musi być projektowany i wdrażane zgodnie z zasadą równego traktowania użytkowników, w szczególności bez dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię lub światopogląd. b) przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, c) zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 2) Dostępność cyfrowa i funkcjonalna wszystkie dokumenty przeznaczone dla użytkownika, dotyczące obsługi wdrażanych systemów tj. regulaminy, filmy instruktażowe, spełniały standard cyfrowy opisany w załączniku nr 2 Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027 3) Szkolenia i instrukcje a) Szkolenia z obsługi sprzętu, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność, b) Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny – m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku (na żądanie). 4) Równość szans kobiet i mężczyzn. Wykonawca zobowiązuje się prowadzić realizację zamówienia zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, w tym w szczególności zapewnić brak dyskryminacji w zakresie zatrudniania personelu przewidzianego do realizacji zamówienia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią niżej wymienione załączniki: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia – Załącznik nr 8 do SWZ; 2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – Załącznik nr 9 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung365995-2026
Interne KennungZP250/034/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
LosLOT-0001