2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud af kørsel og leje af væsketætte containere med farligt affald til forbrænding for Modtagestation Syddanmark I/S
Beschreibung: Udbuddet vedrører kontrakt kørsel inklusive leje af væsketætte containere til farligt affald til forbrænding fra Ordregivers adresse til Modtageanlæg, som Ordregiver har aftale med. Der kan ligeledes forekomme transport direkte fra Ordregivers kunder til Modtageanlæg i Aalborg, Kolding og Nyborg. Ordregivers kunder er interessentkommuner i Region Syddanmark. Den årlige totale volumen på kontrakten er estimeret til 600.000 DKK ekskl. moms, med en samlet anslået værdi på 3.600.000 DKK. Volumen er udelukkende vejledende og baserer sig på historiske tal, hvorfor denne ikke kan tages som udtryk for en garanteret fremtidig omsætning.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000