See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sławno w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa i selekcji, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sławno w roku 2025 r. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia(Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 650340-2024
Interne Kennung: Z2G.2701.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 17.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 leśnictwa: Jarosławiec, Chudaczewko, Gospodarstwo szkółkarskie Stary Kraków z nasiennictwem i selekcją
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa i selekcji, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sławno w roku 2025 r. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu z zastrzeżeniem, że sadzonki będą przewożone ze szkółki leśnej w Starym Krakowie do leśnictw właściwych dla danego pakietu, materiały, które zapewnia Zamawiający będą przewożone z magazynu nadleśnictwa w Sławnie. W przypadku pakietu nr I zbiór nasion i szyszek zostanie przeprowadzony w obiektach nasiennych ( gospodarczych i wyłączonych drzewostanach nasiennych, plantacjach nasiennych, plantacyjnych uprawach nasiennych, drzewach matecznych i źródłach nasion) wskazanych przez Nadleśnictwo Sławno.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.1 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 leśnictwa: Radosław, Krakowiany
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sławno w roku 2025 r. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu z zastrzeżeniem, że sadzonki będą przewożone ze szkółki leśnej w Starym Krakowie do leśnictw właściwych dla danego pakietu, materiały, które zapewnia Zamawiający będą przewożone z magazynu nadleśnictwa w Sławnie.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 leśnictwa: Emilianowo, Warginia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sławno w roku 2025 r. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu z zastrzeżeniem, że sadzonki będą przewożone ze szkółki leśnej w Starym Krakowie do leśnictw właściwych dla danego pakietu, materiały, które zapewnia Zamawiający będą przewożone z magazynu nadleśnictwa w Sławnie.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 leśnictwa: Domasławice, Słowino
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 leśnictwa: Czarnolas, Malechowo
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 leśnictwa: Wrześnica, Noskowo, Lisowo
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 leśnictwa: Gwiazdówko, Łętowo, Janiewice
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 leśnictwa: Kosierzewo, Ostrowiec
Interne Kennung: Pakiet nr 8