2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup skalowalnych macierzy NAS wraz ze wsparciem producenta oraz usługą migracji danych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) sprzedaż i dostarczenie Zamawiającemu 2 (dwóch) szt. macierzy SAN/NAS, o szczegółowych minimalnych parametrach technicznych oraz warunkami dostawy określonych w Załączniku nr 1, zwanych dalej „Sprzętem”, 2) zapewnienia Zamawiającemu pakietu usług serwisowych obejmujących dostarczany Sprzęt, o parametrach nie gorszych niż określonych w § 7 Umowy, zwanych dalej „Usługą Serwisu”, 3) migracji danych z posiadanej przez Zamawiającego macierzy Oracle ZFS do oferowanego rozwiązania, zgodnie z zakresem migracji oraz szczegółowymi, minimalnymi wymaganiami technicznymi i organizacyjnymi usługi migracji danych, określonymi w Załączniku nr 4 do Umowy. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: BDG-ZP.2610.22.2026.DI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 2) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp; 4) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp; 6) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 7) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 8) nie wymaga przeprowadzenia obligatoryjnej wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp - p. Rozdział IV ust. 7-13; 9) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 10) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 11) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 13) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 14) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 15) nie dopuszcza składania ofert częściowych - Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi technologicznie, funkcjonalnie i organizacyjnie jednolitą całość. Dostawa dwóch platform macierzowych, migracja danych o wolumenie ok. 3,7 PB, konfiguracja replikacji między ośrodkami, integracja z istniejącą infrastrukturą oraz zapewnienie wsparcia producenta wymagają pełnej kompatybilności komponentów oraz jednoznacznej odpowiedzialności jednego Wykonawcy za całość rozwiązania. Podział zamówienia mógłby prowadzić do powstania ryzyk integracyjnych, trudności w ustaleniu odpowiedzialności za ewentualne błędy migracyjne lub konfiguracyjne oraz zwiększenia ryzyka utraty danych lub zakłócenia ciągłości działania systemów produkcyjnych Zamawiającego. W szczególności migracja danych i konfiguracja replikacji między ośrodkami wymagają spójnego podejścia projektowego i operacyjnego. Brak podziału zamówienia jest zatem uzasadniony względami technicznymi, organizacyjnymi oraz bezpieczeństwem danych, a jednocześnie nie prowadzi do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji, ponieważ przedmiot zamówienia pozostaje dostępny dla wykonawców działających na rynku infrastruktury klasy enterprise, w tym dla wykonawców z sektora MŚP działających samodzielnie lub w konsorcjum.; 16) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 17) wymaga wniesienia wadium; 18) nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 19) Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci dokumentów (np. kart usług, certyfikatów, opisów usług producenta) potwierdzających, że proponowany sprzęt zapewnia parametry rozwiązania Oracle ZS11-2 lub równoważnego do Oracle ZS11-2, zgodnie z warunkami równoważności, o których mowa w § 11. Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia (dalej: SOPZ) stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ; 20) Zamawiający nie wyznacza skróconego terminu składania ofert na podst. art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 21) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2. Ilekroć w SWZ jest mowa o: - dokumencie elektronicznym – należy przez to rozumieć każdą treść przechowywaną w postaci elektronicznej; - elektronicznej kopii – należy przez to rozumieć dokument elektroniczny opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, będący kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej, umożliwiający zapoznanie się z tą treścią i jej zrozumienie, bez konieczności bezpośredniego dostępu do oryginału; - kwalifikowanym podpisie elektronicznym – należy przez to rozumieć podpis elektroniczny wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącym podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne, spełniającym wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1725 z późn. zm.). Zgodnie z art. 3 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE (Dz. Urz. UE L Nr 257, str. 73), podpis kwalifikowany to zaawansowany podpis elektroniczny, który jest składany za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233100 Computerspeichereinheiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 72312100 Datenaufbereitung
5. Los
Los: LOT-0001