2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja inwestycji pn. Skwer przy Bogusławskiego
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia, w szczególności obejmuje: a) Dostawę z montażem małej architektury takich jak: ławki, kosze na śmieci, stoliki szachowe, stojaki rowerowe, pergola, trampoliny w nawierzchni, tablice informacyjne b) Budowę: ogrodzenia, chodników pieszych c) Nasadzenia zieleni wysokiej oraz niskiej wraz z pielęgnacją w okresie gwarancyjnym. 2. Lokalizacja (adres): Dzielnica Bielany – ul. Bogusławskiego, 01-923 Warszawa, dz. ew. nr 150,151,162 z obr. 7-08-09, szczegółowa lokalizacja znajduje się w dokumentacji projektowej w Załącznikach nr 9a i 9b do SWZ. 3. Dostępność dla osób niepełnosprawnych Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu. Zamawiający wymaga zapewnienia dostępności w celu wspierania integracji społecznej, w szczególności poprzez zaprojektowanie terenu inwestycji w sposób umożliwiający korzystanie z niego przez osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. W ramach realizacji inwestycji należy: • zapewnić odpowiednie szerokości dojść pieszych – minimalna szerokość ciągów pieszych wolnych od przeszkód powinna wynosić 1,8 m; • ograniczyć wysokość wszelkich progów, uskoków i krawężników do maksymalnie 2 cm; • stosować rozwiązania umożliwiające swobodne i bezpieczne poruszanie się wszystkich użytkowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami projektowania uniwersalnego. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania odnośnie obowiązujących przepisów, w tym standardów wynikających z Zarządzenia nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji zmienionego zarządzeniami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r., nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. i nr 682/2023 z dnia 11 kwietnia 2023 r. oraz załącznikami do tego zarządzenia: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwane dalej „Standardami dostępności”, stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 4.1 Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ; 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowi dokumentacja projektowa, na którą składaj się: - Projekt Zagospodarowania Terenu (PZT) - Załącznik nr 9a do SWZ; - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) - Załącznik nr 9b do SWZ. UWAGA: Zamawiający w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, tj. Dokumentacji projektowej Projekcie zagospodarowania terenu (PZT)- Załącznik 9a do SWZ oraz Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR)- Załącznik 9b do SWZ, o którym mowa powyżej odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w dokumentacji projektowej (Załącznik 9a do SWZ i Załącznik 9b do SWZ) wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania norm/y równoważnych/ej w Formularzu ofertowym i udowodnienia, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w dokumentach zamówienia. W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 24.7 SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
Interne Kennung: UD-III-WZP.271.29.2025.EPI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze
5. Los
Los: LOT-0001