502919-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrobusse – Czyste niebo nad Zagłębiem – Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania – Etap IV , obejmującym swym zakresem dostawę 8 sztuk autobusów elektrycznych oraz dostawę 4 sztuk ładowarek Plug-in .
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCzyste niebo nad Zagłębiem – Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania – Etap IV , obejmującym swym zakresem dostawę 8 sztuk autobusów elektrycznych oraz dostawę 4 sztuk ładowarek Plug-in .
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są: 1) sukcesywne dostawy 3 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, z napędem elektrycznym o długości całkowitej, zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,25 metra, zwanych dalej „autobusami zeroemisyjnymi EV12” lub „autobusami EV12” , 2) sukcesywne dostawy 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, z napędem elektrycznym o długości całkowitej, zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra, zwanych dalej „autobusami zeroemisyjnymi EV18” lub „autobusami EV18”, 3) sukcesywne dostawy (dostawa, montaż, podłączenie i pierwsze uruchomienie) 4 sztuk fabrycznie nowych, mobilnych ładowarek przewodowych, dwustanowiskowych o mocy większej lub równej 80 kW (2x40 kW), zwanych dalej „ładowarkami Plug-in 80 kW”, „ładowarkami 80kW” lub „ładowarkami”, 3) obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna: autobusów EV12 i EV18, ładowarek oraz wsparcie techniczne, a także szkolenia. 2. Wymagania formalne, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia, szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) załącznik nr 10.1 do SWZ – dotyczy autobusów EV12, 2) załącznik nr 10.2 do SWZ – dotyczy autobusów EV18, 3) załącznik nr 10.3 do SWZ – dotyczy ładowarek Plug-in 80kW.
Interne KennungU/PN/2026/03/1
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensCzęść I. Środki ograniczające udzielenie zamówienia publicznego w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania: 1. W związku z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w zawiązku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2014.229.1 z 31.07.2014 z późniejszymi zmianami ) zwanego dalej „rozporządzeniem sankcyjnym”, wprowadzającym Unijne środki ograniczające Zamawiający informuje, że udzieli zamówienia Wykonawcy: 1) wobec którego nie mają zastosowanie zapisy powyższego art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, oraz 2) jeżeli wobec wskazanych przez Wykonawcę, podwykonawców, dostawców lub podmiotów na których zdolności polega w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, na których przypada ponad 10%wartości przedmiotowego zamówienia, również nie mają zastosowania zapisy powyższego art. 5k rozporządzenia sankcyjnego . 2. Na powyższą okoliczność Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VIII część I ust. 10 niniejszej SWZ na druku stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ zwane dalej „oświadczeniem sankcyjnym”. 3. Zamawiający nie udzieli przedmiotowego zamówienia Wykonawcy wobec, którego mają zastosowanie zapisy art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, oferta takiego Wykonawcy zostanie odrzucona. 4. Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczenia, o którym mowa w ust. 2 (z zastrzeżeniem zapisu art. 128 ustawy), lub wobec wykonawcy lub wskazanych przez Wykonawcę, podwykonawców/cę, dostawców/cę lub podmiot/y udostępniający zasoby (o których mowa w ust. 1 pkt 2) mają zastosowanie zapisy powyższego art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, (z zastrzeżeniem zapisu ust.5) oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 5. Jeżeli wobec wskazanych przez Wykonawcę, podwykonawców/cę, dostawców/cę lub podmiot/y udostępniający zasoby (o których mowa w ust. 1 pkt 2) mają zastosowanie zapisy powyższego art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił podwykonawcę, dostawcę lub podmiot udostępniający zasoby nowym podmiotem, wobec którego nie mają zastosowania zapisy art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, lub Wykonawca sam zobowiązał się do zrealizowania przedmiot zamówienia. 6. Jeżeli Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego nie zastąpi podwykonawcy, dostawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby nowym podmiotem, lub wobec nowego podwykonawcy, dostawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby mają zastosowanie zapisy powyższego art. 5k rozporządzenia sankcyjnego, lub Wykonawca nie zobowiąże się do zrealizowania przedmiot zamówienia samodzielnie, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 7.W przypadku: 1) wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie to składa każdy z wykonawców lub z treści oświadczenia powinno wynikać, że dotyczy ono każdego z tych Wykonawców, 2) gdy dostawcom, podwykonawcom, podmiotom na zdolnościach, których Wykonawca polega, Wykonawca zleci wykonanie ponad 10% wartości zamówienia, wówczas należy wypełnić przedmiotowe oświadczenie w części III, odpowiednio dla każdego dostawcy, podwykonawcy, podmiotu na zdolnościach, którego Wykonawca polega na którego przypada ponad 10% wartości zamówienia. II.Zamawiający unieważni postępowanie przetargowe, jeżeli zaistnieje jedna lub kilka z okoliczności wymienionych w: art. 255 , 256 i 257 ustawy Pzp. III. Zamawiający informuje, że poza przesłankami wskazanymi w art. 226 ust. 1 ustawy Pzp odrzuci ofertę jeżeli w oferowanych autobusach EV12 i EV18 oraz ładowarkach plug-in 80 kW udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50% całkowitej wartości produktów objętych ofertą– Zamawiający oceni ten warunek na podstawie złożonego przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w rozdziale III ust. 4 SWZ , IV. Zgodnie z art. 99 § 1 k.c. -jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie, zatem w związku z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp wszelkie pełnomocnictwa w niniejszym postępowaniu należy złożyć w formie elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 48800000 Informationssysteme und Server, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 31158000 Ladegeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia są: 1) sukcesywne dostawy 3 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, z napędem elektrycznym o długości całkowitej, zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,25 metra, zwanych dalej „autobusami zeroemisyjnymi EV12” lub „autobusami EV12” , 2) sukcesywne dostawy 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, z napędem elektrycznym o długości całkowitej, zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra, zwanych dalej „autobusami zeroemisyjnymi EV18” lub „autobusami EV18”, 3) sukcesywne dostawy (dostawa, montaż, podłączenie i pierwsze uruchomienie) 4 sztuk fabrycznie nowych, mobilnych ładowarek przewodowych, dwustanowiskowych o mocy większej lub równej 80 kW (2x40 kW), zwanych dalej „ładowarkami Plug-in 80 kW”, „ładowarkami 80kW” lub „ładowarkami”, 3) obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna: autobusów EV12 i EV18, ładowarek oraz wsparcie techniczne, a także szkolenia. 2. Wymagania formalne, które musi spełniać oferowany przedmiot zamówienia, szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) załącznik nr 10.1 do SWZ – dotyczy autobusów EV12, 2) załącznik nr 10.2 do SWZ – dotyczy autobusów EV18, 3) załącznik nr 10.3 do SWZ – dotyczy ładowarek Plug-in 80kW.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 48800000 Informationssysteme und Server, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 31158000 Ladegeräte, 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr