503139-2026 - Ergebnis
Polen – Leitpfosten – Dostawa 40 szt. nowych oświetlanych słupów reklamowo-ogłoszeniowych wraz z ustawieniem we wskazanych lokalizacjach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 40 szt. nowych oświetlanych słupów reklamowo-ogłoszeniowych wraz z ustawieniem we wskazanych lokalizacjach
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 40 szt. fabrycznie nowych oświetlanych słupów reklamowo-ogłoszeniowych (zwanych dalej: słupami reklamowo-ogłoszeniowymi), służących do prowadzenia działań informacyjnych, promocyjnych i reklamowych w formie ekspozycji plakatowych wraz z ich ustawieniem we wskazanych lokalizacjach w przestrzeni publicznej miasta Torunia oraz serwisem technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 2.Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ zamówienie stanowi funkcjonalną całość i nie ma uzasadnienia dzielenia go na części. Zamawiający wymaga, m.in. ze względów estetycznych, dostarczenia słupów reklamowo-ogłoszeniowych tego samego rodzaju, które będą rozmieszczone na terenie miasta Torunia. 3.Słupy reklamowo-ogłoszeniowe, o których mowa w pkt 1 muszą spełniać wymagania techniczne określone w Załączniku nr 3 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia). 4.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Zamawiający dołożył starań, aby opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Jednakże gdziekolwiek w SWZ wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę oznacza, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a takie wskazanie oznacza możliwość stosowania rozwiązania lub produktu równoważnego tak, aby nie doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Wymagane cechy równoważności określają w każdym przypadku parametry graniczne i wymagania funkcjonalne wskazane dla danego elementu przedmiotu zamówienia. 5.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Gdziekolwiek w SWZ powołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały i urządzenia, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. 6.Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung374517-2026
Interne KennungMZK.PZ-251-15/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Informacja o przesłankach wykluczenia z postępowania: Z postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający wykluczy Wykonawcę, wobec którego zachodzi co najmniej jedna z przesłanek wykluczenia określonych w: 1) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, 2) art.109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, 3) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229 z 31.7.2014 r., str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). II. Informacje dodatkowe w zakresie przesłanek wykluczenia z postępowania: 1. Na potwierdzenie braku przesłanek wykluczenia określonych w treści ogłoszenia Wykonawca dołącza do oferty oświadczenia: 1) potwierdzające na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej JEDZ. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu. 2) dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (w przypadku Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o realizację zamówienia, z uwzględnieniem podwykonawcy, dostawcy, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia – Załącznik nr 11a do SWZ, a w przypadku podmiotu udostępniającego zasoby – Załącznik nr 11b do SWZ); 2. Na potwierdzenie braku przesłanki wykluczenia, o której mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: - oświadczenia Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 3. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Prawo zamówień publicznych przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w treści ogłoszenia dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania, z wyłączeniem oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 5. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 6. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w cytowanym powyżej przepisie nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. 7. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 8. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenia zamówienia publicznego, żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu. III. Dalsze informacje na temat przesłanek wykluczenia znajdują się w sekcji ogłoszenia "Podstawy wykluczenia".
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928410 Leitpfosten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 40 szt. fabrycznie nowych oświetlanych słupów reklamowo-ogłoszeniowych (zwanych dalej: słupami reklamowo-ogłoszeniowymi), służących do prowadzenia działań informacyjnych, promocyjnych i reklamowych w formie ekspozycji plakatowych wraz z ich ustawieniem we wskazanych lokalizacjach w przestrzeni publicznej miasta Torunia oraz serwisem technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 2.Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ zamówienie stanowi funkcjonalną całość i nie ma uzasadnienia dzielenia go na części. Zamawiający wymaga, m.in. ze względów estetycznych, dostarczenia słupów reklamowo-ogłoszeniowych tego samego rodzaju, które będą rozmieszczone na terenie miasta Torunia. 3.Słupy reklamowo-ogłoszeniowe, o których mowa w pkt 1 muszą spełniać wymagania techniczne określone w Załączniku nr 3 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia). 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia wynosi do 180 dni od dnia zawarcia umowy i obejmuje dostawę łącznie 40 sztuk słupów ogłoszeniowo-reklamowych wraz z ich ustawieniem we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach, przy czym pierwsza dostawa 10 sztuk słupów nastąpi w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy, a pozostałe w kolejnych partiach po 10 sztuk słupów w terminie do 30 dni od poprzedniej dostawy.