2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inwentaryzacja siedlisk przyrodniczych 7230, 6410 i lipiennika Loesela na torfowisku Okonino w obszarze Natura 2000 Dolina Miały PLH300042
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na inwentaryzacji siedlisk przyrodniczych 7230, 6410 i lipiennika Loesela na torfowisku Okonino w obszarze Natura 2000 Dolina Miały PLH300042. 2. Przedmiot zamówienia jest działaniem ochronnym wynikającym z harmonogramu rzeczowo-finansowego dla przedsięwzięcia „Działania ochronne w rezerwatach przyrody i obszarach Natura 2000 na terenie województwa wielkopolskiego”, nr umowy 226/2025/Wn15/OP-wk/D z dnia 19 maja 2025 roku. Zamawiający informuje, że w przypadku nieotrzymania środków na realizację zamówienia postępowanie zostanie unieważnione (art. 257 pkt 1 ustawy Pzp). 3. Zamawiający wymaga przeprowadzenia monitoringu stanu ochrony siedlisk przyrodniczych 6410 i 7230 oraz monitoringu stanu ochrony lipiennika Loesela i haczykowca błyszczącego w całej enklawie obszaru Natura 2000 Dolina Miały PLH300042 obejmującej torfowisko Okonino. 4. Wykonawca przeprowadzi badania terenowe w optymalnych terminach umożliwiających identyfikację oraz określenie stanu ochrony siedlisk przyrodniczych objętych zamówieniem. Terminy optymalne zawarte są w metodykach opracowanych dla potrzeb Państwowego Monitoringu Środowiska PMŚ, dostępnych w wersji elektronicznej na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (http://siedliska.gios.gov.pl). 5. Oceny stanu ochrony należy dokonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 17 lutego 2010 r. w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186 ze zm.). 6. W przypadku, gdy w obszarze zidentyfikowane zostanie inne siedlisko przyrodnicze, należy wykonać ocenę stanu ochrony dla tego siedliska przyrodniczego. 7. W przypadku, gdy na stanowisku nie zostanie potwierdzone występowanie siedliska przyrodniczego, należy wypełnić uproszczony formularz obserwacji, 8. Wykonawca określi działania ochronne dla siedlisk przyrodniczych i gatunków roślin objętych zamówieniem – jeżeli z analizy oceny stanu ochrony i zidentyfikowanych zagrożeń wyniknie taka konieczność. 9. Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie: do 18 września 2026 r. Szczegółowe informacje zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Zaproszenia OPZ.
Interne Kennung: WOK.082.28.2026.AP
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający wraz z zaproszeniem do negocjacji przekazuje Opis Przedmiotu Zamówienia, Wzór umowy, Informację dot. udziału w postępowaniu, Formularz oferty oraz Załączniki 4b, 4c, 4d w wersji edytowalnej do uzupełnienia. 2. Zamawiający wraz z Formularzem oferty, oświadczeniami w Załącznikach 4a, 4b i 4c oraz Wykazem usług (Zał. 4d) wymaga złożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w: art. 108 ust.1 pkt 1, 2 ustawy, art. 108 ust. 1 pkt 4, w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postepowaniu, określone przez Zamawiającego. 4. Zamawiający wymaga wskazania spełnienia następujących warunków określonych w art.112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca musi wykazać, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie sporządził przynajmniej jedną ekspertyzę przyrodniczą dotyczącą przynajmniej jednego siedliska przyrodniczego, będącego przedmiotem ochrony w obszarach Natura 2000, która nie dotyczy ekspertyzy przyrodniczej sporządzonej na potrzeby realizacji inwestycji lub opublikował (jest autorem/współautorem) co najmniej jedną recenzowaną publikację z zakresu badań terenowych ww. siedlisk przyrodniczych.