503288-2025 - Wettbewerb
Polen – Mess- und Steuergeräte – Rozbudowa systemu automatycznych pomiarów położenia zwierciadła wody podziemnej z transmisją danych, funkcjonującego w sieci obserwacyjno-badawczej wód podziemnych wykorzystywanego przez PIG-PIB od 2013 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa systemu automatycznych pomiarów położenia zwierciadła wody podziemnej z transmisją danych, funkcjonującego w sieci obserwacyjno-badawczej wód podziemnych wykorzystywanego przez PIG-PIB od 2013 r.
Beschreibungzgodnie z punktem 4. SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 4.1. Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa systemu automatycznych pomiarów położenia zwierciadła wody podziemnej z transmisją danych, funkcjonującego w sieci obserwacyjno-badawczej wód podziemnych wykorzystywanego przez PIG-PIB od 2013 r. w podziale na następujące etapy, w tym zamówienie opcjonalne: 4.1.1. I etap a) dostawa 35 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego b) montaż, uruchomienie, konfiguracja 35 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w terenie; testy systemu c) dostawa 80 urządzeń do pomiarów automatycznych położenia zwierciadła wody podziemnej (H2O) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi d) dostawa 80 urządzeń do pomiarów automatycznych ciśnienia atmosferycznego (BARO) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi e) dostawa 31 przewodów konfiguracyjnych (konwerter) do komunikacji pomiędzy urządzeniami automatycznymi z transmisją danych GSM, a urządzeniami mobilnymi f) dostawa 50 przewodów konfiguracyjnych (konwerter) do komunikacji pomiędzy urządzeniami automatycznymi bez transmisji danych GSM, a urządzeniami mobilnymi g) dostawa i wymiana, uruchomienie i konfiguracja w terenie 35 podzespołów elektroniki do starszych typów modułów (GSM-2, ARC-1) nie obsługujących pasma transmisji danych 4G i wyższych, wraz z wymianą podzespołów w punktach pomiarowych w terenie, testy systemu 4.1.2. II etap a) dostawa 120 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego b) montaż, uruchomienie, konfiguracja 111 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w terenie; testy systemu c) dostawa 60 urządzeń do pomiarów automatycznych położenia zwierciadła wody podziemnej (H2O) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi d) dostawa 60 urządzeń do pomiarów automatycznych ciśnienia atmosferycznego (BARO) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi e) dostawa i wymiana, uruchomienie i konfiguracja w terenie 235 podzespołów elektroniki do starszych typów modułów (GSM-2, ARC-1) nie obsługujących pasma transmisji danych 4G i wyższych, wraz z wymianą podzespołów w punktach pomiarowych w terenie, testy systemu f) przeprowadzenie szkolenia z obsługi urządzeń i oprogramowania do ich obsługi w siedzibie Zamawiającego w wymiarze 8 godzin dla nie mniej niż 30 osób. 4.1.3. III etap a) dostawa 125 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego b) montaż, uruchomienie, konfiguracja 116 urządzeń do automatycznych pomiarów poziomu zwierciadła wód podziemnych z transmisją danych GSM na stacjach hydrogeologicznych SOBWP Państwowego Instytutu Geologicznego -Państwowego Instytutu Badawczego w terenie; testy systemu c) dostawa 85 urządzeń do pomiarów automatycznych położenia zwierciadła wody podziemnej (H2O) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi d) dostawa 30 urządzeń do pomiarów automatycznych ciśnienia atmosferycznego (BARO) bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji z urządzeniami automatycznymi e) dostawa i wymiana, uruchomienie i konfiguracja w terenie 221 podzespołów elektroniki do starszych typów modułów (GSM-2, ARC-1) nie obsługujących pasma transmisji danych 4G i wyższych, wraz z wymianą podzespołów w punktach pomiarowych w terenie, testy systemu Opis przedmiotu zamówienia zawiera wykaz dostaw urządzeń wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem, które Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować w ramach zamówienia podstawowego i zamówienia objętego prawem opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo nie skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji. 4.2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:  załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia  załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungEDZ.26.59.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71632000 Technische Tests
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungEDZ.26.59.2024
Optionen
Beschreibung der Optionen§ 15. PRAWO OPCJI 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji, które obejmuje wykonanie następujących czynności: 1) dostawę 15 - tj.(5 szt w ramach etapu I, 5 szt w ramach etap II, 5 szt w ramach etap III), autonomicznych zestawów do automatycznych pomiarów zwierciadła wody i temperatury wód podziemnych z funkcją transmisji danych pomiarowych na serwer PIG-PIB, wraz ze wszystkimi elementami do montażu, uruchomienia i konfiguracji w istniejącym systemie pomiarów 2) dostawę 15 - tj.(5 szt w ramach etapu I, 5 szt w ramach etap II, 5 szt w ramach etap III), urządzeń do pomiarów automatycznych położenia zwierciadła wody podziemnej (H2O) i temperatury bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji 3) dostawę 15 - tj.(5 szt w ramach etapu I, 5 szt w ramach etap II, 5 szt w ramach etap III), urządzeń do pomiarów automatycznych ciśnienia atmosferycznego (BARO) i temperatury bez transmisji danych pomiarowych wraz z oprogramowaniem do komunikacji i kalibracji –; 4) cesję 50 tj.(10 szt w ramach etapu I, 20 szt w ramach etap II, 20 szt w ramach etap III) abonamentów zakupionych na koszt Wykonawcy u operatorów innych niż T-Mobile wraz z montażem i uruchomieniem zakupionych przez Wykonawcę kart SIM 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na: 1) dostawie wymienionych § 15 w pkt 1 urządzeń; 2) cesji umów abonamentowych zawartych przez Wykonawcę z operatorami innymi niż T-mobile na rzecz PIG-PIB zgodnie z opisem zawartym z Załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia. 3. O zamiarze skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji Zamawiający poinformuje przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w § 4 ust. 4 Umowy odrębnym pismem, w którym określony zostanie szczegółowy zakres zamówienia, w jakim Zamawiający będzie korzystał z prawa opcji. 4. W przypadku uruchomienia zamówienia objętego prawem opcji w zakresie wymienionych § 15 ust. 1 urządzeń Zamawiający poinformuje Wykonawcę najpóźniej na 60 dni przed datami kończącymi każdy z Etapów realizacji Umowy, określonymi w § 2 ust. 1. 5. W przypadku uruchomienia zamówienia objętego prawem opcji w zakresie wymienionych § 15 ust. 1 pkt 4) Kart SIM wraz z 6-miesiecznym abonamentem i cesją Zamawiający poinformuje Wykonawcę każdorazowo w dniu wystąpienia takiej konieczności. 6. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający w trakcie trwania Umowy z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego o którym decyduje on samodzielnie przy zachowaniu zasad objętych Umową. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całego zakresu przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dostosowując je do poziomu wynikającego z faktycznych potrzeb Zamawiającego.