2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywny zakup i dostawa części zamiennych do autobusów marki SOLARIS ELECTRIC, eksploatowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w okresie 12 miesięcy
Beschreibung: Części Zamienne muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, kompletne, w pełni sprawne oraz nieobciążone prawami lub roszczeniami osób trzecich. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 6 do SWZ – Projekt umowy. Dostarczone części zamienne będą: a) nowe, pochodzące z aktualnego katalogu części zamiennych producenta danej marki samochodu, b) oryginalne tj. będą tej samej jakości co komponenty stosowane do montażu pojazdu samochodowego, produkowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcji, ustalonymi przez producenta tych pojazdów do produkcji komponentów lub części zamiennych danego pojazdu samochodowego, w tym części zamienne produkowane na tej samej linii produkcyjnej co komponenty danego pojazdu samochodowego, c) części do pojazdów, o których mowa w pkt a, związane z bezpieczeństwem użytkowania pojazdów i ochroną środowiska powinny spełniać co najmniej jeden z następujących warunków: • oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e"; • oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji. d) dostarczony asortyment będzie posiadał na opakowaniu co najmniej oznakowanie logo-znakiem towarowym, nr katalogowy producenta części oraz informację o marce/modelu pojazdu, do którego był zamawiany.
Interne Kennung: ZB/DT/RL/82/2025/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostarczone części zamienne będą: a) nowe, pochodzące z aktualnego katalogu części zamiennych producenta danej marki samochodu, b) oryginalne tj. będą tej samej jakości co komponenty stosowane do montażu pojazdu samochodowego, produkowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcji, ustalonymi przez producenta tych pojazdów do produkcji komponentów lub części zamiennych danego pojazdu samochodowego, w tym części zamienne produkowane na tej samej linii produkcyjnej co komponenty danego pojazdu samochodowego, c) części do pojazdów, o których mowa w pkt a, związane z bezpieczeństwem użytkowania pojazdów i ochroną środowiska powinny spełniać co najmniej jeden z następujących warunków: • oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e"; • oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji; • oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji. d) dostarczony asortyment będzie posiadał na opakowaniu co najmniej oznakowanie logo-znakiem towarowym, nr katalogowy producenta części oraz informację o marce/modelu pojazdu, do którego był zamawiany. Przedmiot Zamówienia został określony szacunkowo. Faktyczna ilość i asortyment będą zależne od bieżących potrzeb Zamawiającego. Określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ ilości i asortyment części nie mogą być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy w sytuacji mniejszych potrzeb Zamawiającego. Części Zamienne muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, kompletne, w pełni sprawne oraz nieobciążone prawami lub roszczeniami osób trzecich. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 6 do SWZ – Projekt umowy.