See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie osadu ściekowego, piasku i skratek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór, odzysk i unieszkodliwienie osadu ściekowego, piasku i skratek”. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania: A. Zadanie nr 1 osad ściekowy – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów: 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i odzysk poprzez kompostowanie (proces odzysku – R3) ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych ok. 20% s. m. odwodnionych na wirówce dekantacyjnej (kod odpadu: 19 08 05) z oczyszczalni ścieków w Muszynie. 2) W momencie odbioru własnymi środkami transportu Wykonawca staje się ich posiadaczem i przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność za sposób ich dalszego zagospodarowania, w tym transport i przetwarzanie, które powinno być zgodne z posiadanymi zezwoleniami, w tym decyzją zezwalającą na prowadzenie działalności w zakresie zbierania, transportu, odzysku i unieszkodliwiania odpadów o kodach 19 08 05. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach i aktami wykonawczymi. 3) Zamawiający szacuje, że w 2026 roku do odbioru będzie ok. 600 Mg komunalnych osadów ściekowych. B. Zadanie nr 2 piasek i skratki – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów o kodach, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów, tj.: skratek 19-08-01 w szacowanej ilości: a) 24 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie b) 5 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce c) 5 Mg ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie i zawartości piaskowników 19-08-02 w szacowanej ilości: a) 14 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie b) 3 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce c) 3 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie 2) Ilość wytworzonych odpadów uzależniona jest od ilości i jakości ścieków dopływających na oczyszczalnie.
Vorherige Bekanntmachung: 690617-2025
Interne Kennung: PGK.ZP.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1320, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (tj. Dz.U. 2025 poz. 1071, z późn. zm.). W przypadku ewentualnych rozbieżności pomiędzy zapisami niniejszej SWZ, a w/w aktami prawnymi pierwszeństwo w interpretacji mają w/w akty prawne. 3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia (dotyczy w szczególności SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 6. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ w zakładce „Zgłoś problem”. 10. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: ewa.dudczak@pgk-muszyna.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). 11. Ofertę w tym jednolity dokument sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 12. Oferta, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1557, z późn. zm.), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 13. Zasady, sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub innych, określa SWZ oraz Rozporządzenie w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie. 14. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 15. Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzeże, że nie mogą one być udostępniane oraz wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W przypadku gdy wykonawca nie zabezpieczy odpowiednio poufności informacji, Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie ich treści. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. 16. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wycofanie oferty jest możliwe do upłynięcia terminu składania ofert. 17. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 18. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 19. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wycofanie oferty jest możliwe do upłynięcia terminu składania ofert. 20. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513700 Schlammtransport, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 osad ściekowy – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i odzysk poprzez kompostowanie (proces odzysku – R3) ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych ok. 20% s. m. odwodnionych na wirówce dekantacyjnej (kod odpadu: 19 08 05) z oczyszczalni ścieków w Muszynie. 2) W momencie odbioru własnymi środkami transportu Wykonawca staje się ich posiadaczem i przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność za sposób ich dalszego zagospodarowania, w tym transport i przetwarzanie, które powinno być zgodne z posiadanymi zezwoleniami, w tym decyzją zezwalającą na prowadzenie działalności w zakresie zbierania, transportu, odzysku i unieszkodliwiania odpadów o kodach 19 08 05. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach i aktami wykonawczymi. 3) Zamawiający szacuje, że w 2026 roku do odbioru będzie ok. 600 Mg komunalnych osadów ściekowych. 4) Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do: a) zapewnienia własnego transportu do odbioru komunalnych osadów ściekowych zgodnie z posiadanym pozwoleniem, b) odbioru osadu własnymi kontenerami (KP30) z oczyszczalni ścieków w Muszynie. 5) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) odbioru ustabilizowanych osadów ściekowych z oczyszczalni w ciągu 48h od dnia zgłoszenia, b) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; c) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; d) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie świadczenia usługi odbioru, odzysku lub unieszkodliwienia odpadów w ilości nie większej niż 50% zamówienia podstawowego objętego niniejszym zadaniem. 7) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Menge: 900 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie świadczenia usługi odbioru, wywozu i unieszkodliwienia odpadów w ilości nie większej niż 50% zamówienia podstawowego objętego niniejszym zadaniem, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umownych.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 piasek i skratki – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi odbioru i unieszkodliwienia odpadów o kodach, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów, tj.: skratek 19-08-01 w szacowanej ilości: a) 24 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie b) 5 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce c) 5 Mg ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie i zawartości piaskowników 19-08-02 w szacowanej ilości: a) 14 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie b) 3 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce c) 3 Mg (ton) pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie 2) Ilość wytworzonych odpadów uzależniona jest od ilości i jakości ścieków dopływających na oczyszczalnie. 3) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest w szczególności do: a) pozostawienia do załadunku min. 3 metalowych kontenerów KP7 na każdej oczyszczalni po 1 szt. poprzez zdjęcie ich z nośników/pojazdów samochodowych. Prace załadunkowe odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający. b) odbioru skratek i zawartości piaskowników z miejsca wskazanego przez Zamawiającego, tj. oczyszczalni ścieków w Muszynie, Andrzejówce i Żegiestowie. Zamawiający zgłosi Wykonawcy konieczność wywozu odpadów. Odbiór odpadów odbywać się będzie z miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w terminie dwóch dni od daty otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 14:00. c) transportu skratek i zawartości piaskowników przystosowanym do tego celu transportem. d) unieszkodliwienia odpadów w postaci skratek o kodzie 19-08-01 i zawartości piaskowników o kodzie 19-08-02 z oczyszczalni ścieków w Muszynie, Andrzejówce i Żegiestowie. 4) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania samochodów, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu Wykonawcy; b) zabezpieczenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku i transportu; c) konstrukcji pojazdów, która będzie zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożone odpady oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów, które spełniają wymagania określone przepisami prawa, w szczególności są szczelne (nie powodują wycieków), stabilne (uniemożliwiają osuwanie się skratek i zawartości piaskowników oraz ich przedostawanie się poza pojazd), mają ładowność i wytrzymałość przystosowaną do wywozu skratek i zawartości piaskowników. 5) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie świadczenia usługi odbioru, odzysku lub unieszkodliwienia odpadów odpadów w ilości nie większej niż 50% zamówienia podstawowego objętego niniejszym zadaniem. 6) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Menge: 81 Tonnen