2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa infrastruktury bezpieczeństwa w ramach projektu "Modernizacja i rozbudowa infrastruktury cyberbezpieczeństwa Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz rządowej administracji zespolonej w województwie lubuskim"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury bezpieczeństwa. Zamówienie zostało podzielone na trzy części: 1) część I: dostawa i wdrożenie systemu backupowego (system backupowy - urządzenia, oprogramowanie z deduplikacją w systemie 3-2-1; 2) część II: dostawa i wdrożenie urządzeń UTM oraz przełączników zarządzalnych; 3) część III: dostawa i wdrożenie infrastruktury serwerowej dla rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem - serwery, macierz HA 2. Systemy i urządzenia będą wykorzystywane przez następujące jednostki organizacyjne zlokalizowane w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze: 1) Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. 2) Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej 3) Lubuski Kurator Oświaty 4) Lubuski Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych 5) Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa 6) Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska 7) Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii 8) Lubuski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny 9) Lubuski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej 10) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków 11) Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego 12) Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego 13) Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej części wraz z określeniem warunków i miejsca dostawy znajduje się w załączniku nr 2.1-2.3 do SWZ. 4. Dostarczone urządzenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 roku, nieużywane, niepoddawane żadnym naprawom, wolne od wad, w pełni sprawne i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem. 5. Jeżeli w jakichkolwiek dokumentach, przy pomocy których dokonano opisu przedmiotu zamówienia, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, powinno to być interpretowane jako przywołanie określonych standardów, a nie jako wymóg zastosowania konkretnych rozwiązań – Zamawiający w każdym takim przypadku dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 7. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia, został określony w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9.1-9.3 do SWZ. 8. Zamawiający ustala minimalny wymagany termin udzielonej przez Wykonawcę gwarancji na dostarczone systemy i urządzenia i określa je dla każdego urządzenia wraz z określeniem warunków w załączniku nr 2.1-2.3 do SWZ. 9. Zamawiający jest uprawniony do nieodpłatnego udostępnienia, korzystania czy przekazania zakupionych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych czy usług (w zależności od przedmiotu zamówienia) wyznaczonym jednostkom rządowej administracji zespolonej w województwie lubuskim, w zakresie zgodnym z celem zamówienia, w okresie trwałości projektu w ramach którego zostało udzielone dofinansowanie oraz z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i wytycznych instytucji udzielającej dofinansowania – na podstawie protokołu przekazania. 10. Zamawiający wymaga, aby oferowane w ramach niniejszego postępowania świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy.
Interne Kennung: BL-IX.272.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: dostawa i wdrożenie systemu backupowego (system backupowy - urządzenia, oprogramowanie z deduplikacją w systemie 3-2-1.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury bezpieczeństwa, w ramach części I: dostawa i wdrożenie systemu backupowego (system backupowy - urządzenia, oprogramowanie z deduplikacją w systemie 3-2-1. 2) Szczegółowy zakres zamówienia oraz wszystkie wymagania jakościowe świadczonych usług zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2.1 do SWZ. 3) Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9.1 do SWZ. 4) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 11.
Interne Kennung: BL-IX.272.4.2026 - Część I
Haupteinstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server, 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket, 48820000 Server, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 30234500 Arbeitsspeichermedien, 80500000 Ausbildung, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0002
Titel: Część II -dostawa i wdrożenie urządzeń UTM oraz przełączników zarządzalnych
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury bezpieczeństwa część II: dostawa i wdrożenie urządzeń UTM oraz przełączników zarządzalnych. 2) Szczegółowy zakres zamówienia oraz wszystkie wymagania jakościowe świadczonych usług zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2.2 do SWZ. 3) Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9.2 do SWZ. 4) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 11.
Interne Kennung: BL-IX.272.4.2026 -Część II
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 32422000 Netzkomponenten, 80500000 Ausbildung, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0003
Titel: Część III - dostawa i wdrożenie infrastruktury serwerowej dla rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem - serwery, macierz HA.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: dostawa i wdrożenie infrastruktury serwerowej dla rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem - serwery, macierz HA. 2. Szczegółowy zakres zamówienia oraz wszystkie wymagania jakościowe świadczonych usług zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2.3 do SWZ. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9.3 do SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 11. PRAWO OPCJI dla części III: Zamawiający przewiduje, na podstawie art. 441 ustawy, możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie części III zamówienia. a) Prawo opcji polega na rozszerzeniu przedmiotu zamówienia o dostawę dodatkowo maksymalnie 1 (jednej) sztuki macierzy dyskowej i 1 (jednej) sztuki serwera. b) Macierz i serwer objęte prawem opcji muszą: • być w pełni kompatybilne z infrastrukturą dostarczoną w ramach zamówienia podstawowego, • zapewniać współpracę w konfiguracji wysokiej dostępności (HA), jeżeli taka została przewidziana, • spełniać wymagania techniczne nie gorsze niż określone dla macierzy i serwera objętych zamówieniem podstawowym. c) Maksymalny zakres prawa opcji wynosi: • ilościowo: 1 sztuka macierzy, 1 sztuka serwera, • wartościowo: nie więcej niż wartość wynikająca z ceny jednostkowej wskazanej w ofercie Wykonawcy odpowiednio dla macierzy i serwera. d) Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku: • zwiększenia zapotrzebowania na zasoby dyskowe, • konieczności rozbudowy środowiska cyberbezpieczeństwa, • uzyskania dodatkowych środków finansowych przez Zamawiającego. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy w ramach niniejszego postępowania, nie później jednak niż do dnia zakończenia jej obowiązywania. f) Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej lub elektronicznej. g) Realizacja prawa opcji następuje: • na warunkach określonych w umowie zawartej w ramach niniejszego postępowania, • według cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy, z którym została zawarta umowa, • w terminie nie dłuższym niż 90 dni od dnia złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. g) Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, a nie jego obowiązek. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji co do macierzy i serwera, tylko co do macierzy lub tylko co do serwera. h) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym prawem opcji. i) Nieskorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy ani niewykonania zobowiązania. j) Realizacja prawa opcji nie prowadzi do zmiany ogólnego charakteru umowy.
Interne Kennung: BL-IX.272.4.2026 - Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung