See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ekonomisystem Järfällahus AB
Beschreibung: Järfällahus AB, även angiven ”Beställare” genomför en upphandling av ett ekonomisystem anpassat för ett kommunalt fastighetsbolags verksamhet. Upphandlingen avser tillhandahållande av ett modernt ekonomisystem, företrädesvis som SaaS-tjänst eller motsvarande licens-/nyttjanderättslösning, inklusive support, underhåll och tillhörande tjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Interne Kennung: 26/42
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ekonomisystem (1)
Beschreibung: Ekonomisystem
Interne Kennung: 1932624-0
Los: LOT-0002
Titel: Ekonomisystem
Interne Kennung: 1932625-1