See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gierałtowice oraz obsługa gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych w każdym z 4 sołectw gminy Gierałtowice, tj. w Gierałtowicach, Przyszowicach, Paniówkach i Chudowie oraz obsługę gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, poziomów składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Zamówienie obejmuje również wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, worki i pojemniki na komunalne odpady segregowane (papier, metal, tworzywa sztuczne i szkło), pojemniki na bioodpady oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres świadczenia usług został zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ wraz z załącznikami. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Odbiór i zagospodarowanie odpadów są to usługi powiązane ze sobą. Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne wykazuje w ofercie do jakich instalacji będzie przekazywał odpady (z którymi ma lub będzie miał podpisane umowy). Przeprowadzenie odrębnych postępowań na odbiór odpadów oraz ich zagospodarowanie nie gwarantuje obniżenia kosztów łącznych powyższych postępowań, ponieważ potencjalny Wykonawca zawierając umowy wieloletnie z instalacjami zajmującymi się zagospodarowaniem odpadów ma większą możliwość wynegocjowania korzystniejszej ceny niż Zamawiający indywidualnie. Ponadto należy podkreślić, że Gmina Gierałtowice nie posiada własnej instalacji do przetwarzania odpadów, której mogłaby powierzyć zagospodarowanie odpadów komunalnych. W związku z powyższym zasadnym jest, aby potencjalny Wykonawca zajmował się odbiorem odpadów i ich zagospodarowaniem. Ważnym aspektem przemawiającym za nie dzieleniem zamówienia jest również obniżenie kosztów realizacji całego zamówienia oraz nadzór nad realizacją jednej kompleksowej umowy na wszystkie zadania, a nie koordynowanie działań kilku Wykonawców (kilka umów), co znacznie usprawni nadzór nad realizacją zamówienia. Stosownie do art. 95 ust. 1 Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: kierowca i ładowacz tj. osoby wykonujące czynności związane z obsługą pojazdów do odbierania odpadów komunalnych. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone w Projekcie Umowy (Załączniki nr 2 do SWZ) oraz OPZ (Załączniki nr 1 do SWZ ). Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w zakresie oceny potencjału technicznego –posiadanych zasobów technicznych Wykonawcy w związku z kryterium oceny ofert. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji umowy oraz możliwość wprowadzenia zmian do umowy opisano w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ). Zasady waloryzacji szczegółowo opisano w projekcie umowy. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin wykonania zamówienia obejmuje okres od dnia 01.07.2026 r. do dnia 30.06.2028r. 2. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi po dniu 01.07.2026 r. – obowiązujący jest termin wykonania zamówienia: od daty zawarcia umowy do 30.06.2028 r. 3. Termin wyposażenia nieruchomości zamieszkałych w pojemniki do zbierania odpadów - najpóźniej do dnia 30.06.2026 r. 4. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi po dniu 01.07.2026 r. nieruchomości zamieszkałe należy wyposażyć w pojemniki przed rozpoczęciem realizacji umowy. Wykonawca będzie związany ofertą 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert. tj. do dnia 20.09.2026r.
Vorherige Bekanntmachung: 342889-2026
Interne Kennung: PN/1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132) zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewidział zastosowanie procedury odwróconej o której mowa w art. 139 ust 1 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy zgodnie z zapisami opisanymi w projekcie umowy. Zamawiający przed podpisaniem umowy wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w kwocie stanowiącej 5% zaoferowanej ceny brutto oferty. szczegółowe zasady dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisano w SWZ i projekcie umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji