2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wraz z obiektami towarzyszącymi, ul. Lotnicza, Elbląg (obręb 23, działka ewidencyjna 38/35).
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie obiektów w ramach Inwestycji „Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wraz z obiektami towarzyszącymi, ul. Lotnicza, Elbląg, dz. nr 38/35 obręb nr 23”, a także oddanie obiektów wraz z urządzeniami niezbędnymi do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zamówienie obejmuje wybudowanie na działce o nr ewid. nr 38/35 obręb nr 23 zespołu budynków wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi, przyłączami, zagospodarowaniem terenu, elementami małej architektury, zjazdami z ulicy Lotniczej oraz częściowym wyposażeniem pomieszczeń w zakresie i na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w OPZ, Dokumentacji Projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiarach robot, a także w ramach uzgodnień Nadzoru Autorskiego i Nadzoru Inwestorskiego. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania i przekazania Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie całości obiektów. W zakres zamówienia wchodzi między innymi: 1) przejęcie działki o nr ewid. nr 38/35 obręb nr 23, organizacja terenu budowy wraz z organizacją zaplecza biurowo-socjalnego, jego utrzymaniem i likwidacją; 2) wykonanie robót przygotowawczych, wszelkich robót budowlanych wraz z budową przyłączy i przebudową sieci, wykonanie nasadzeń zieleni; 3) uzyskanie własnymi środkami i na własny koszt wszelkich zgód, decyzji, pozwoleń, zezwoleń i uzgodnień, niezbędnych dla realizacji całości przedmiotu zamówienia, z wyjątkiem zgód, decyzji, uzgodnień, umów o dostawy mediów uzyskanych lub przewidzianych do uzyskania lub podpisania przez Zamawiającego zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia I Projektem umowy, stanowiącymi Załączniki do SWZ; 4) przeprowadzenie wszystkich wymaganych prawem lub dokumentacją projektową prób, badań, testów i rozruchów (w tym przez autoryzowany serwis producenta systemu lub urządzenia) dla wszystkich wbudowanych urządzeń i systemów, potwierdzających oczekiwaną jakośći funkcjonalność wykonanych robót oraz wbudowanych Urządzeń; 5) pozyskanie dla materiałów wymaganych dokumentacją projektową dopuszczeń do jednostkowego stosowania w budownictwie i zatwierdzeń próbek; 6) przeniesienie na Zamawiającego praw autorskich i licencji do wszystkich utworów wytworzonych na potrzeby realizacji zamówienia; 7) przeprowadzenie szkoleń dla wskazanego przez Zamawiającego personelu z obsługi obiektu, wbudowanych systemów i urządzeń przed zgłoszeniem gotowości do odbioru końcowego; 8) zapewnienie świadczeń z gwarancji jakości oraz usług serwisowych w trakcie jej obowiązywania; 9) wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych zieleni w okresie rękojmi i gwarancji; 10) wykonanie opracowań wykonawcy, w tym dokumentacji powykonawczej oraz rysunków warsztatowych; 11) wykonania Platformy EOD i udostępnienia licencji na jej stosowanie dla Zamawiającego. 12) dokonanie sprawdzenia badań geologicznych i prowadzenia stałego nadzoru geologicznego oraz geodezyjnego. Przedmiot zamówienia należy wykonać jako kompletny z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, tj. w zakresie umożliwiającym uzyskanie decyzji o pozwoleniu na jego użytkowanie. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagań Zamawiającego w zakresie jego realizacji odbioru określają: 1) Opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa pn. „Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wraz z obiektami towarzyszącymi, ul. Lotnicza, Elbląg, dz. nr 38/35 obręb nr 23” oraz dokumentacja dla budowy przyłączy i przebudowy sieci, wraz z decyzjami administracyjnymi, zgodami, pozwoleniami, zezwoleniami, uzgodnieniami i dokonanymi zgłoszeniami robót niewymagających pozwolenia na budowę, stanowiące wraz ze STWiORB – załącznik nr 1 do SWZ, 2) Projekt umowy z załącznikami – załącznik nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem udokumentowanej wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia w Elblągu przy ul Lotniczej (po wcześniejszym uzgodnieniu z upoważnionymi funkcjonariuszami i pracownikami Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3, telefony: 47 731 4458, 47 731 4441, 47 731 4440) oraz sprawdzeniem na miejscu warunków realizacji zamówienia. Z przeprowadzenia wizji lokalnej sporządzony zostanie protokół wg wzoru stanowiącego załącznik do SWZ. Jeżeli Wykonawca nie weźmie udziału w wizji lokalnej w sposób udokumentowany przez Zamawiającego, to jego oferta zostanie odrzucona w postępowaniu jeżeli taką złoży.
Interne Kennung: Z-t-P/14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216110 Bauarbeiten an Gebäuden für öffentliche Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 44212200 Türme, Gittermasten, Derrickkräne und Leitungsmasten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie obiektów w ramach Inwestycji „Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wraz z obiektami towarzyszącymi, ul. Lotnicza, Elbląg, dz. nr 38/35 obręb nr 23”, a także oddanie obiektów wraz z urządzeniami niezbędnymi do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zamówienie obejmuje wybudowanie na działce o nr ewid. nr 38/35 obręb nr 23 zespołu budynków wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi, przyłączami, zagospodarowaniem terenu, elementami małej architektury, zjazdami z ulicy Lotniczej oraz częściowym wyposażeniem pomieszczeń w zakresie i na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w OPZ, Dokumentacji Projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiarach robot, a także w ramach uzgodnień Nadzoru Autorskiego i Nadzoru Inwestorskiego. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania i przekazania Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie całości obiektów. W zakres zamówienia wchodzi między innymi: 1) przejęcie działki o nr ewid. nr 38/35 obręb nr 23, organizacja terenu budowy wraz z organizacją zaplecza biurowo-socjalnego, jego utrzymaniem i likwidacją; 2) wykonanie robót przygotowawczych, wszelkich robót budowlanych wraz z budową przyłączy i przebudową sieci, wykonanie nasadzeń zieleni; 3) uzyskanie własnymi środkami i na własny koszt wszelkich zgód, decyzji, pozwoleń, zezwoleń i uzgodnień, niezbędnych dla realizacji całości przedmiotu zamówienia, z wyjątkiem zgód, decyzji, uzgodnień, umów o dostawy mediów uzyskanych lub przewidzianych do uzyskania lub podpisania przez Zamawiającego zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia I Projektem umowy, stanowiącymi Załączniki do SWZ; 4) przeprowadzenie wszystkich wymaganych prawem lub dokumentacją projektową prób, badań, testów i rozruchów (w tym przez autoryzowany serwis producenta systemu lub urządzenia) dla wszystkich wbudowanych urządzeń i systemów, potwierdzających oczekiwaną jakość i funkcjonalność wykonanych robót oraz wbudowanych Urządzeń; 5) pozyskanie dla materiałów wymaganych dokumentacją projektową dopuszczeń do jednostkowego stosowania w budownictwie i zatwierdzeń próbek; 6) przeniesienie na Zamawiającego praw autorskich i licencji do wszystkich utworów wytworzonych na potrzeby realizacji zamówienia; 7) przeprowadzenie szkoleń dla wskazanego przez Zamawiającego personelu z obsługi obiektu, wbudowanych systemów i urządzeń przed zgłoszeniem gotowości do odbioru końcowego; 8) zapewnienie świadczeń z gwarancji jakości oraz usług serwisowych w trakcie jej obowiązywania; 9) wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych zieleni w okresie rękojmi i gwarancji; 10) wykonanie opracowań wykonawcy, w tym dokumentacji powykonawczej oraz rysunków warsztatowych; 11) wykonania Platformy EOD i udostępnienia licencji na jej stosowanie dla Zamawiającego. 12) dokonanie sprawdzenia badań geologicznych i prowadzenia stałego nadzoru geologicznego oraz geodezyjnego. Przedmiot zamówienia należy wykonać jako kompletny z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, tj. w zakresie umożliwiającym uzyskanie decyzji o pozwoleniu na jego użytkowanie.