See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie parków, skwerów i zieleńców w latach 2025-2027
Beschreibung: (Numeracja zgodna z SWZ) ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Zarząd Zieleni Miejskiej ul. Retkińska 41 94-004 Łódź objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi ul. ks. Ignacego Skorupki 21 90-532 Łódź e-mail:zamowienia@uml.lodz.pl 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: Utrzymanie parków, skwerów i zieleńców w latach 2025-2027. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na dziewięć części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu bieżące utrzymanie parków i zieleńców w tym m.in.: pielęgnację drzew, krzewów i bylin, sadzenie drzew, krzewów i bylin, wycinanie drzew i krzewów, wykonywanie przeglądów kwartalnych i tygodniowych: placów zabaw, siłowni i urządzeń sportowych, wykonywanie drobnych robót remontowo-naprawczych np.: montaż wyrwanych ławek, malowanie koszy, naprawy nawierzchni alejek, naprawy urządzeń zabawowych i sportowo-rekreacyjnych, wykonywanie prac porządkowych np.: utrzymanie czystości zbiorników wodnych, utrzymanie czystości alejek itp. - Część nr 1 Julianów, - Część nr 2 Dolina Łódki, - Część nr 3 Radiostacja – Olechów, - Część nr 4 Dolina Jasienia, - Część nr 5 Chojny – Dąbrowa, - Część nr 6 Stare Polesie, - Część nr 7 Zdrowie – Retkinia, - Część nr 8 Stare Miasto - Bałuty Zachodnie, - Część nr 9 Śródmieście, 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę maksymalnie na dwie części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę na więcej części zamówienia niż jest to wymagane tj. maksymalnie 2 części zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę we wszystkich częściach. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ (Wzór umowy taki sam dla wszystkich części). 40. INFORMACJE KOŃCOWE 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. zawarcia umowy ramowej; 40.1.2. składania ofert wariantowych; 40.1.3. rozliczania w walutach obcych; 40.1.4. aukcji elektronicznej 40.1.5. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.6. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych· lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.7. odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 40.2 Zamawiający przewiduje prawo opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) na podstawie art. 441 ustawy Pzp – Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji. - Wartość opcji zostanie obliczona na podstawie cen jednostkowych wskazanych prac oraz ilości, zgodnie z załączonym do oferty formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ na warunkach określonych we wzorze umowy. - Czynności oraz stawki cenowe za poszczególne prace realizowane w ramach prawa opcji będą identyczne jak w zamówieniu podstawowym. - Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. - Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. - Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. - Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 40.4 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we Istotnych postanowieniach umowy Załącznik nr 6 do SWZ 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2027r. 27 INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 100% wartości zamówienia podstawowego dla każdej z części zamówienia. • Przewiduje się udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w zakresie zawartym w Załączniku nr 3 do umowy „Sposób wykonania usług”. • Zamówienie zostanie udzielone na podstawie negocjacji z dotychczasowym Wykonawcą na warunkach określonych w umowie podstawowej. • Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług i zlecenia dodatkowych prac, w przypadku zapewnienia środków finansowych.
Vorherige Bekanntmachung: 31826-2025
Interne Kennung: DOM-WZP-IV.271.61.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: C.D. PODSTAW WYKLUCZENIA [Numeracja zgodna z SWZ] 7.2.1.3 osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 7.2.2 Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się: 7.2.2.1 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu (WE) 765/2006 (Dz.U.UE.L.2006.134.1 ze zm.) i rozporządzeniu (WE) 269/2014 (Dz.U.UE.L.2014.78.6 ze zm.)albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 7.2.2.2 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 7.2.2.3 Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 7.3 W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie okoliczności, o których mowa w pkt. 7.2 SWZ, Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy. Zaistnienie przesłanki wykluczenia będzie weryfikowane na podstawie oświadczeń składanych wraz z ofertą oraz ogólnodostępnych baz danych zgodnie z informacją podaną przez Urząd Zamówień Publicznych (patrz: Stosowanie unijnego zakazu udziału wykonawców rosyjskich w zamówieniach - Urząd Zamówień Publicznych (uzp.gov.pl). 7.4 Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. 7.5 Jeżeli w stosunku do Wykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia określone w pkt 7.1 SWZ Wykonawca zostanie wykluczony na podstawie art. 111 ustawy Pzp. 7.6 Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie wymagania określone w art. 110 ust. 2 pkt.1-3 ustawy Pzp. 7.7 Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wykluczy Wykonawcę. 7.8 Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. (Numeracja zgodna z SWZ) 23.1 Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokościach: - Część nr 1 Julianów, 10 000,00 zł Dziesięć tysięcy złotych 00/100 - Część nr 2 Dolina Łódki, 12 000,00 zł Dwanaście tysięcy złotych 00/100 - Część nr 3 Radiostacja – Olechów, 11 000,00 zł Jedenaście tysięcy złotych 00/100 - Część nr 4 Dolina Jasienia, 10 000,00 zł Dziesięć tysięcy złotych 00/100 - Część nr 5 Chojny – Dąbrowa, 20 000,00 zł Dwadzieścia tysięcy złotych 00/100 - Część nr 6 Stare Polesie, 11 000,00 zł Jedenaście tysięcy złotych 00/100 - Część nr 7 Zdrowie – Retkinia, 11 000,00 zł Jedenaście tysięcy złotych 00/100 - Część nr 8 Stare Miasto Bałuty Zachodnie, 9 500,00 zł Dziewięć tysięcy pięćset złotych 00/100 - Część nr 9 Śródmieście, 11 000,00 zł Jedenaście tysięcy złotych 00/100
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 Julianów
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania jest: Utrzymanie parków, skwerów i zieleńców w latach 2025-2027. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na dziewięć części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu bieżące utrzymanie parków i zieleńców w tym m.in.: pielęgnację drzew, krzewów i bylin, sadzenie drzew, krzewów i bylin, wycinanie drzew i krzewów, wykonywanie przeglądów kwartalnych i tygodniowych: placów zabaw, siłowni i urządzeń sportowych, wykonywanie drobnych robót remontowo-naprawczych np.: montaż wyrwanych ławek, malowanie koszy, naprawy nawierzchni alejek, naprawy urządzeń zabawowych i sportowo-rekreacyjnych, wykonywanie prac porządkowych np.: utrzymanie czystości zbiorników wodnych, utrzymanie czystości alejek itp. - Część nr 1 Julianów, - Część nr 2 Dolina Łódki, - Część nr 3 Radiostacja – Olechów, - Część nr 4 Dolina Jasienia, - Część nr 5 Chojny – Dąbrowa, - Część nr 6 Stare Polesie, - Część nr 7 Zdrowie – Retkinia, - Część nr 8 Stare Miasto - Bałuty Zachodnie, - Część nr 9 Śródmieście, 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę maksymalnie na dwie części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę na więcej części zamówienia niż jest to wymagane tj. maksymalnie 2 części zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę we wszystkich częściach. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 6 do SWZ (Wzór umowy taki sam dla wszystkich części).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Optionen:
Beschreibung der Optionen: (Numeracja zgodna z SWZ) 40.2 Zamawiający przewiduje prawo opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) na podstawie art. 441 ustawy Pzp – Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji. - Wartość opcji zostanie obliczona na podstawie cen jednostkowych wskazanych prac oraz ilości, zgodnie z załączonym do oferty formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ na warunkach określonych we wzorze umowy. - Czynności oraz stawki cenowe za poszczególne prace realizowane w ramach prawa opcji będą identyczne jak w zamówieniu podstawowym. - Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. - Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. - Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. - Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Dolina Łódki
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 3 Radiostacja – Olechów
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 4 Dolina Jasienia
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 5 Chojny – Dąbrowa
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 6 Stare Polesie
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 7 Zdrowie – Retkinia
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 8 Stare Miasto - Bałuty Zachodnie
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 9 Śródmieście