2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zadanie p.n.: Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej. Zadanie zakłada zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej w ramach zadania publicznego pod tytułem „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”- umowa nr 05235/1008095/2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) wraz z minimalnymi parametrami technicznymi został określony w załączniku nr 10 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia. b) być fabrycznie nowy wolny od wad oraz zgodny z obowiązującymi normami. c) posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej. 1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 pkt 1) o wartości większej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320, z późn. zm.) 2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne, o jakich mowa w art. 3 ustawy PZP. 3. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 4. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 5. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 8. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców ,o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, 9. Zamawiający nie przewiduje zorganizowania zebrania informacyjnego Wykonawców. 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 11. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Brak możliwości podziału zamówienia na części wynika z charakteru dostawy (dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem). Przedmiot zamówienia stanowi niepodzielną całość i wskazane jest, aby dostawę wykonywał jeden Wykonawca. Ponadto podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi i nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia w przewidzianym do tego terminie, uwzględniając kwestię konieczności rozliczenia udzielonego na realizację zadania dofinansowania. 12. Zamawiający skorzysta z uprawnienia wynikającego z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert a następnie zbada czy Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 13. Zamawiający – Ochotnicza Straż Pożarna w Zbójnej, ul. Łomżyńska 44, 18-416 Zbójna na podstawie art.37 ust.2 ustawy Pzp powierzył przeprowadzenie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia Gminie Zbójna, ul. Łomżyńska 64, 18-416 Zbójna.
Interne Kennung: UE.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zadanie p.n.: Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej. Zadanie zakłada zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej w ramach zadania publicznego pod tytułem „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”- umowa nr 05235/1008095/2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) wraz z minimalnymi parametrami technicznymi został określony w załączniku nr 10 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia. b) być fabrycznie nowy wolny od wad oraz zgodny z obowiązującymi normami. c) posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej. 3.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie kompleksowo, tj. przedmiot zamówienia – samochód ratowniczo-gaśniczy wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami umożliwiającymi użytkowanie pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem bez dodatkowych zakupów po stronie Zamawiającego wraz z instruktarzem z obsługi przedmiotu zamówienia osób wyznaczonych przez Zamawiającego, na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy i pochodzić z legalnego, oficjalnego kanału dystrybucji producenta, zapewniającego w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych, musi być wolny od wad fizycznych lub prawnych, zgodny z normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi. Cały asortyment składający się na przedmiot zamówienia powinien być nowy, nie noszący śladów uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania oraz kompletny tj. posiadający wszelkie akcesoria, przewody, kable niezbędne do ich użytkowania. Do pojazdu muszą być dołączone wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz instrukcje obsługi w języku polskim.