503998-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze – SERVICII DE PROIECTARE ȘI ASISTENȚĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI, ACHIZIŢIE ȘI MONTAJ DE PRODUSE – ECHIPAMENTE PENTRU 4 LOCURI DE JOACĂ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE PROIECTARE ȘI ASISTENȚĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI, ACHIZIŢIE ȘI MONTAJ DE PRODUSE – ECHIPAMENTE PENTRU 4 LOCURI DE JOACĂ
Beschreibung: Autoritatea contractanta a identificat 4 zone pe raza municipiului Piatra Neamț: Str. Unirii (I), Bv. General Nicolae Dascalescu (II), Str.Ion Ionescu de la Brad (III), Str. Aleea Buciu (IV), unde se intenţionează amenajarea locurilor de joacă la standarde de calitate ridicat, care să îmbine atât jocul în aer liber cât şi dezvoltarea psiho-locomotorie a copiilor, prin practicarea activităţilor de recreere.Termenul de livrare este de maxim 70 de zile și minim 40 de zile calendaristice de la data emiterii ordinului de livrare. Un produs este considerat livrat când toate activitățile în cadrul contractului au fost realizate și produsul/echipamentul este instalat, funcționează la parametrii agreați și este recepționat de Autoritatea/entitatea contractantă. Fiecare produs va fi însoțit de documentele conform legislației în vigoare. Contractantul este responsabil pentru livrarea în termenul agreat al produselor și de montarea acestora și nu va invoca nici un motiv de întârziere sau costuri suplimentare.
Interne Kennung: 2612790_2026_PAAPD1632249
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractanta a identificat 4 zone pe raza municipiului Piatra Neamț: Str. Unirii (I), Bv. General Nicolae Dascalescu (II), Str.Ion Ionescu de la Brad (III), Str. Aleea Buciu (IV), unde se intenţionează amenajarea locurilor de joacă la standarde de calitate ridicat, care să îmbine atât jocul în aer liber cât şi dezvoltarea psiho-locomotorie a copiilor, prin practicarea activităţilor de recreere. Termenul de livrare este de maxim 70 de zile și minim 40 de zile calendaristice de la data emiterii ordinului de livrare. Un produs este considerat livrat când toate activitățile în cadrul contractului au fost realizate și produsul/echipamentul este instalat, funcționează la parametrii agreați și este recepționat de Autoritatea/entitatea contractantă. Fiecare produs va fi însoțit de documentele conform legislației în vigoare. Contractantul este responsabil pentru livrarea în termenul agreat al produselor și de montarea acestora și nu va invoca nici un motiv de întârziere sau costuri suplimentare
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45255400 Fertigungsarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71328000 Dienstleistungen für die Prüfung der Tragwerksplanung, 71356200 Technische Hilfe