504120-2025 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – Dostawa paliw ciekłych do pojazdów i urządzeń Starostwa Powiatowego w Płońsku i jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa paliw ciekłych do pojazdów i urządzeń Starostwa Powiatowego w Płońsku i jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw ciekłych: benzyny bezołowiowej Pb 95, oleju napędowego i oleju do celów opałowych do pojazdów i urządzeń Starostwa Powiatowego w Płońsku i jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego. Zamówieniem niniejszym objęte są: 1) Starostwo Powiatowe w Płońsku, ul. Płocka 39, 09-100 Płońsk, 2) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 14, 09-100 Płońsk, 3) Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku, ul. Płocka 101, 09-100 Płońsk, 4) Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, ul. Henryka Sienkiewicza 8, 09-100 Płońsk, 5) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku, ul. Młodzieżowa 11/A , 09-100 Płońsk, 6) Zespół Szkół w Raciążu ul. Kilińskiego 64, 09-140 Raciąż, 7) Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku, ul. Henryka Sienkiewicza 8, 09-100 Płońsk, 8) Zespół Szkół w Czerwińsku nad Wisła, ul. Władysława Jagiełły 24, 09-150 Czerwińsk nad Wisłą, 9) Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, ul. Wolności 12, 09-100 Płońsk, 10) Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza ,, Przystań” w Płońsku, ul. Wolności 8 m 10, 09-100 Płońsk, 11) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50, 09-131 Joniec, 12) Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie, Karolinowo 38, 09-120 Nowe Miasto, 13) Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Płońsku, UL. H. Sienkiewicza 8, 09-100 Płońsk, 14) Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Płońsku,, Dobry Dom” , UL. Młodzieżowa 23, 09-100 Płońsk, 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załącznikach Nr 8.1-83 do SWZ. 3. Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo w okresie realizacji przedmiotu zamówienia tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2028 r. łącznie wynosi: – benzyna bezołowiowa Pb 95- 65 198,00 litrów – olej napędowy – 308 309,00 litrów – olej do celów opałowych – 301 000,00 litrów 4. Rodzaj paliwa oraz szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo określone zostały oddzielnie dla każdej jednostki w opisie dotyczącym poszczególnych części zamówienia, tj. w Rozdziale V niniejszej SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie nie musi odpowiadać jego rzeczywistemu zużyciu w czasie realizacji przedmiotu zamówienia i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu w podanej ilości. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości paliwa, a Wykonawca zobowiązany jest do zaspokojenia potrzeb Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość niewykorzystania planowanej ilości paliwa, a Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie finansowe lub prawne. Zwiększenie zaś faktycznego zapotrzebowania na paliwo w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego nie będzie skutkowało dodatkowymi kosztami ze strony Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zakupione ilości zgodnie z warunkami określonymi w umowie. 5. Paliwo stanowiące przedmiot zamówienia dla Części 1-2 musi spełniać wymagania jakościowe określone w przepisach prawa w tym w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych. 6. Olej do celów opałowych stanowiący przedmiot zamówienia w Części 3 zamówienia winien spełniać wymagania jakościowe określone w przepisach prawa w tym w Polskiej Normie PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 oraz Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe, wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych. (Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w zakresie ww. Polskiej Normy PN-C-96024. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do badania jakości dostarczanego paliwa. W przypadku potwierdzenia przez laboratorium zastrzeżeń Zamawiającego co do jakości paliwa, Zamawiający ma prawo do wniesienia reklamacji. Zamawiający zastrzega sobie również prawo do zawiadomienia o zaistniałej sytuacji organów kontroli: Państwową Inspekcję Handlową i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niezgodność oferowanego paliwa z wymaganiami jakościowymi jest podstawą do naliczenia kary umownej określonej we wzorze umowy. Dodatkowo Wykonawca obciążony zostanie kosztami badania próbek, a także wszelkimi kosztami poniesionymi przez Zamawiającego w związku z usunięciem uszkodzenia układu paliwowego, silnika lub innych awarii spowodowanych złą jakością paliwa. Podstawą do obciążenia Wykonawcy kosztami napraw będą protokoły / faktury za naprawę. W przypadku konieczności nabycia paliwa z tytułu reklamacji przez Zamawiającego u innego dostawcy Wykonawca pokrywał będzie koszty wynikające z różnicy cen. W przypadku braku potwierdzenia przez laboratorium złej jakości paliwa koszty badania próbek ponosi Zamawiający. 8. Sprzedaż paliwa dokonywana będzie według oficjalnego cennika cen hurtowych netto za 1 l paliwa producenta wskazanego przez Wykonawcę w ofercie ( PKN ORLEN S.A. Grupy LOTOS S.A. lub inny) obowiązującego w dniu zakupu/dostawy z uwzględnieniem marży i rabatu zaoferowanych przez Wykonawcę w ofercie, powiększonej o podatek VAT w obowiązującej wysokości. Marża i rabat nie ulegają zmianie przez cały okres obowiązywania umowy. 9. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, przez cały okres realizacji zamówienia zobowiązany będzie do stosowania stałej marży i rabatu zaoferowanych w ofercie złożonej w przedmiotowym postępowaniu. 10. Wykonawca zobowiązany będzie posiadać przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne . 11. W ramach przeprowadzonego postępowania każda z Jednostek podpisze oddzielnie umowę z wyłonionym Wykonawcą.
Interne KennungZP.272.27.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09132000 Benzin, 09134100 Dieselöl, 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia: dostawa benzyny bezołowiowej PB 95 i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń Starostwa Powiatowego w Płońsku oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego tankujących w Płońsku
Beschreibung1. Część 1 zamówienia: dostawa benzyny bezołowiowej PB 95 i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń Starostwa Powiatowego w Płońsku oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego tankujących w Płońsku 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załącznikach Nr 8.1-83 do SWZ. 3. Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo w okresie realizacji przedmiotu zamówienia tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2028 r. łącznie wynosi: – benzyna bezołowiowa Pb 95- 65 198,00 litrów – olej napędowy – 308 309,00 litrów – olej do celów opałowych – 301 000,00 litrów 4. Rodzaj paliwa oraz szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo określone zostały oddzielnie dla każdej jednostki w opisie dotyczącym poszczególnych części zamówienia, tj. w Rozdziale V SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie nie musi odpowiadać jego rzeczywistemu zużyciu w czasie realizacji przedmiotu zamówienia i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu w podanej ilości. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości paliwa, a Wykonawca zobowiązany jest do zaspokojenia potrzeb Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość niewykorzystania planowanej ilości paliwa, a Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie finansowe lub prawne. Zwiększenie zaś faktycznego zapotrzebowania na paliwo w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego nie będzie skutkowało dodatkowymi kosztami ze strony Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zakupione ilości zgodnie z warunkami określonymi w umowie. 5. Paliwo stanowiące przedmiot zamówienia dla Części 1-2 musi spełniać wymagania jakościowe określone w przepisach prawa w tym w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych.
Interne KennungZP.272.27.2025-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia: dostawa benzyny bezołowiowej PB 95 i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku – Obwód Drogowy Nr 2 w Raciążu.
Beschreibung1. Część 2 zamówienia: dostawa benzyny bezołowiowej PB 95 i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku – Obwód Drogowy Nr 2 w Raciążu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załącznikach Nr 8.1-83 do SWZ. 3. Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo w okresie realizacji przedmiotu zamówienia tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2028 r. łącznie wynosi: – benzyna bezołowiowa Pb 95- 65 198,00 litrów – olej napędowy – 308 309,00 litrów – olej do celów opałowych – 301 000,00 litrów 4. Rodzaj paliwa oraz szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo określone zostały oddzielnie dla każdej jednostki w opisie dotyczącym poszczególnych części zamówienia, tj. w Rozdziale V SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie nie musi odpowiadać jego rzeczywistemu zużyciu w czasie realizacji przedmiotu zamówienia i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu w podanej ilości. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości paliwa, a Wykonawca zobowiązany jest do zaspokojenia potrzeb Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość niewykorzystania planowanej ilości paliwa, a Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie finansowe lub prawne. Zwiększenie zaś faktycznego zapotrzebowania na paliwo w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego nie będzie skutkowało dodatkowymi kosztami ze strony Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zakupione ilości zgodnie z warunkami określonymi w umowie. 5. Paliwo stanowiące przedmiot zamówienia dla Części 1-2 musi spełniać wymagania jakościowe określone w przepisach prawa w tym w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych.
Interne KennungZP.272.27.2025-2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia: dostawa oleju do celów opałowych na potrzeby jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego
Beschreibung1. Część 3 zamówienia: dostawa oleju do celów opałowych na potrzeby jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załącznikach Nr 8.1-83 do SWZ. 3. Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo w okresie realizacji przedmiotu zamówienia tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2028 r. łącznie wynosi: – benzyna bezołowiowa Pb 95- 65 198,00 litrów – olej napędowy – 308 309,00 litrów – olej do celów opałowych – 301 000,00 litrów 4. Rodzaj paliwa oraz szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo określone zostały oddzielnie dla każdej jednostki w opisie dotyczącym poszczególnych części zamówienia, tj. w Rozdziale V SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie nie musi odpowiadać jego rzeczywistemu zużyciu w czasie realizacji przedmiotu zamówienia i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu w podanej ilości. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości paliwa, a Wykonawca zobowiązany jest do zaspokojenia potrzeb Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość niewykorzystania planowanej ilości paliwa, a Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie finansowe lub prawne. Zwiększenie zaś faktycznego zapotrzebowania na paliwo w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego nie będzie skutkowało dodatkowymi kosztami ze strony Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zakupione ilości zgodnie z warunkami określonymi w umowie. 5. Paliwo stanowiące przedmiot zamówienia dla Części 1-2 musi spełniać wymagania jakościowe określone w przepisach prawa w tym w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych.
Interne KennungZP.272.272.2025-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09135100 Heizöl