2. Verfahren
Verfahren
Titel: ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKUŃCZYCH NA RZECZ PODOPIECZNYCH CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ŚWIADCZENIOBIORCY
Interne Kennung: DO.271.9.2026
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 359 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, jako postępowanie o udzielenie zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi o wartości równej lub przekraczającej równowartość 750 000 euro, z zastosowaniem uproszczeń przewidzianych w art. 360 ustawy Pzp. Zamawiający nie stosuje procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Wykonawcy składają wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, na formularzu przygotowanym przez Zamawiającego; Zamawiający, na podstawie art. 360 pkt 2 ustawy Pzp, nie wymaga złożenia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Podmiotowe środki dowodowe składa na wezwanie Zamawiającego wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona. Na podstawie art. 360 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający nie stosuje przepisów dotyczących minimalnego terminu składania ofert, wyznaczając termin odpowiedni do zakresu i stopnia złożoności zamówienia. Zamówienie jest zastrzeżone na podstawie art. 94 ustawy Pzp. Komunikacja, składanie ofert oraz przekazywanie oświadczeń i dokumentów odbywają się elektronicznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Szczegółowe zasady prowadzenia postępowania, kwalifikacji wykonawców, badania i oceny ofert, warunki realizacji zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach, dostępnych na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie zwykłych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych Centrum Usług Społecznych w Gorzowie Wielkopolskim, na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Usługi będą świadczone osobom, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, na podstawie art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz indywidualnych decyzji administracyjnych. Zamówienie nie obejmuje specjalistycznych usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi ani usług sąsiedzkich. Zakres usług obejmuje w szczególności pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację niewymagającą kwalifikacji właściwych dla zawodów medycznych oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Szczegółowy zakres, standardy, organizację i dokumentowanie usług określa SWZ, w tym załącznik nr 1 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Wielkość zamówienia: Szacunkowa liczba świadczeniobiorców wynosi około 350 osób miesięcznie/ Szacunkowa liczba godzin usług wynosi około 7 000 godzin miesięcznie. Planowany zakres zamówienia w podstawowym okresie realizacji wynoszącym 24 miesiące wynosi 168 000 godzin, w tym minimalny zakres gwarantowany wynosi 109 200 godzin. 4. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia na łączny okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wznowienie może nastąpić jednokrotnie na okres 24 miesięcy albo dwukrotnie, każdorazowo na okres 12 miesięcy. Jedna godzina usługi oznacza 60 minut faktycznego świadczenia usługi; czas dojazdu lub dojścia do świadczeniobiorcy nie jest wliczany do czasu usługi. Liczby podane w SWZ są szacunkowe. Liczba osób, wymiar i rozkład godzin oraz miejsca świadczenia będą zależały od decyzji administracyjnych i bieżących potrzeb świadczeniobiorców