504160-2026 - Ergebnis
Polen – Gasförmige Brennstoffe – Kompleksowa dostawa paliwa gazowego w 2027 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa paliwa gazowego w 2027 r.
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E do obiektów Zamawiającego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. w Dz.U. z 2026 r., poz. 43) realizowana dla Miasta Poznania, Biblioteki Raczyńskich oraz Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, w tym dla odbiorców chronionych. Odbiorcami chronionymi są podmioty zaliczane w całości lub częściowo do grupy odbiorców zgodnie z art. 62b ust. 1 pkt 2 lit. b), c) oraz d) ustawy Prawo energetyczne, co do których mocą przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. z 2022 r., poz. 202) taryfy stosowane są do dnia 31 grudnia 2027 r. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, m.in. listę punktów poboru wraz z grupami taryfowymi, mocami umownymi i planowanymi ilościami poboru paliwa gazowego oraz ochroną taryfową zawiera Specyfikacja punktów poboru gazu w 2027 r., stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ. 3) Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami. 4) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorach umów, stanowiących załączniki nr 12 – 14 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas, 60300000 Transport in Rohrfernleitungen, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E do obiektów Zamawiającego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. w Dz.U. z 2026 r., poz. 43) realizowana dla Miasta Poznania, Biblioteki Raczyńskich oraz Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, w tym dla odbiorców chronionych. Odbiorcami chronionymi są podmioty zaliczane w całości lub częściowo do grupy odbiorców zgodnie z art. 62b ust. 1 pkt 2 lit. b), c) oraz d) ustawy Prawo energetyczne, co do których mocą przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. z 2022 r., poz. 202) taryfy stosowane są do dnia 31 grudnia 2027 r. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, m.in. listę punktów poboru wraz z grupami taryfowymi, mocami umownymi i planowanymi ilościami poboru paliwa gazowego oraz ochroną taryfową zawiera Specyfikacja punktów poboru gazu w 2027 r., stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ. 3) Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami. 4) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorach umów, stanowiących załączniki nr 12 – 14 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy, wznowień lub opcji.