2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare și asistență tehnică aferente obiectivului de investiții „Modernizare, extindere si consolidare Pavilion Administrativ Corp A” – Penitenciarul Spital Târgu Ocna
Beschreibung: Se dorește achiziționarea serviciilor de proiectare, pentru realizarea unui – Proiect tehnic (Proiect tehnic de execuție PTh + Detalii de execuție DE + Proiect pentru autorizarea executării lucrărilor de construire PAC, Proiect de organizare a execuţiei lucrărilor POE + Asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada de execuţie a lucrărilor şi pentru participarea la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuţie, participarea la recepție și la elaborarea Cărții tehnice a construcției şi, după caz, elaborarea caietului de sarcini și participarea la procedura de atribuire a contractului de lucrări ca expert tehnic cooptat) care va sta la baza construcției obiectivului de investiții „Modernizare, extindere si consolidare Pavilion Administrativ Corp A” – Penitenciarul Spital Târgu Ocna. Solicitările de clarificări la documentația de atribuire se vor depune de către potențialii ofertanți, cel mai târziu, cu 20 zile înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor. Astfel, în conformitate cu art 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări, cel mai târziu, în a 11-a zi înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Informații complete și detaliate privind solicitările de clarificări sunt detaliate în Secțiunea A - Instrucțiuni către Ofertanți – paragraful I.3.1) ÎNTREBĂRI PE PERIOADA PREGĂTIRII OFERTELOR.
Interne Kennung: PAAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: 1. Documentațiile tehnice necesare în vederea obținerii avizelor / acordurilor / autorizațiilor (DTAC) - 917.107,00 lei fără TVA; 2. Proiect tehnic si detalii de executie - 1.650.000,00 lei fără TVA; 3. Asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada de executie a lucrarilor – 480.000,00 lei fără TVA. Se dorește achiziționarea serviciilor de proiectare, pentru realizarea unui – Proiect tehnic (Proiect tehnic de execuție PTh + Detalii de execuție DE + Proiect pentru autorizarea executării lucrărilor de construire PAC, Proiect de organizare a execuţiei lucrărilor POE + Asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada de execuţie a lucrărilor şi pentru participarea la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuţie, participarea la recepție și la elaborarea Cărții tehnice a construcției şi, după caz, elaborarea caietului de sarcini și participarea la procedura de atribuire a contractului de lucrări ca expert tehnic cooptat) care va sta la baza construcției obiectivului de investiții „Modernizare, extindere si consolidare Pavilion Administrativ Corp A” – Penitenciarul Spital Târgu Ocna.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe