2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wstępne ogłoszenie informacyjne - art. 89 Pzp
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku - Białej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. Zamawiający będzie przewidywał podstawy wykluczenia z postępowania, tj. wykluczy Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w: 1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego: a) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w Rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006r. dotyczącym środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (zwanego dalej „rozporządzeniem 765/2006”) i Rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (zwanego dalej „rozporządzeniem 269/2014”) albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; b) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r. poz. 644 j.t.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 j.t. z późn. zm. ) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zamawiający będzie wymagał podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia z postępowania. Zamawiający będzie wymagał złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych i będzie przewidywał ich uzupełnienie w pełnym zakresie. Zamawiający będzie przewidywał zastosowanie procedury odwróconej - zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Postępowanie będzie prowadzone w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania, tj.: platformy zakupowej dostępnej pod adresem:https://szpitalpediatryczny.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html Termin wykonania zamówienia: grudzień 2026 r., zgodnie z warunkami dofinansowania
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: APARAT DO ZNIECZULENIA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu do znieczulenia dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku - Białej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Los: LOT-0002
Titel: DIATERMIA CHIRURGICZNA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa diatermii chirurgicznej dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku - Białej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Los: LOT-0003
Titel: WIEŻA LAPAROSKOPOWA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wieży laparoskopowej dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku - Białej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Los: LOT-0004
Titel: STACJA DICO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa stacji DICO dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku - Białej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej