504322-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowa”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowa”.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowa”. Przedmiot zadania obejmuje w szczególności: roboty budowlane polegające m.in. na budowie Mostu nad rzeką Odrą wraz z dojazdami do niego, przebudowę układu drogowego w rejonie istniejącego węzła Trasy Zamkowej im. Piotra Zaremby, przebudowa nabrzeża Wieleckiego, przebudowa m.in. ul. Jana z Kolna, Nabrzeże Wieleckie, Wyszyńskiego, Panieńskiej, Duczyńskiego, Lazurowej, Wendy oraz ul. Zbożowej, budowa nowego przebiegu ul. Władysława IV, budowie i przebudowie skrzyżowań z istniejącymi drogami, wykonanie przewiertu sterowanego pod dnem rzeki, budowę i przebudowę odcinków torów tramwajowych, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci gazowej, budowę oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego, rozbiórka, obiektów kubaturowych, sygnalizacji świetlnej, przepustów, sieci wodociągowej, przebudowie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, sieci elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, gazowej, wycinkę drzew i krzewów oraz wykonanie nasadzeń wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub – jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie będzie wymagane – zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy Prawo budowalne lub pisemne poinformowanie Zamawiającego o upływie terminu do wniesienia przez organ nadzoru sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust.1 ustawy Prawo budowalne (oraz przedłożeniem odpowiednich dokumentów potwierdzających upływ tego terminu).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelModernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowa
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza - część mostowa”. Przedmiot zamówienia obejmuje: wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako Zamówienie Podstawowe – Etap A) obejmującego wykonanie robót budowlanych polegających na budowie Mostu nad rzeką Odrą wraz z dojazdami do niego, przebudowie układu drogowego w rejonie istniejącego węzła Trasy Zamkowej im. Piotra Zaremby, przebudowie ul. Nabrzeże Wieleckie/ Jana z Kolna (do km ~0+442,00), przebudowie m.in. Panieńskiej, Duczyńskiego, Lazurowej, Wendy oraz ul. Zbożowej (do skrzyżowania z łącznikiem Władysława IV – Wendy km ~0+267,00), budowie nowego przebiegu ul. Władysława IV, budowie i przebudowie skrzyżowań z istniejącymi drogami, budowie i przebudowie odcinków torów tramwajowych, budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci gazowej, budowie oświetlenia ulicznego, wykonanie przewiertu sterowanego pod dnem rzeki, kanału technologicznego, rozbiórce obiektów kubaturowych, rozbiórce i przebudowie schodów Trasy Zamkowej, budowie i przebudowie sygnalizacji świetlnej, sieci wodociągowej, przebudowie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, sieci elektroenergetycznej, sieci monitoringu, telekomunikacyjnej, wycinkę drzew i krzewów oraz wykonanie nasadzeń wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub – jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie będzie wymagane – zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy Prawo budowalne lub pisemne poinformowanie Zamawiającego o upływie terminu do wniesienia przez organ nadzoru sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust.1 ustawy Prawo budowalne (oraz przedłożeniem odpowiednich dokumentów potwierdzających upływ tego terminu),. Zamawiający informuje iż ubiega się o dofinansowanie. W przypadku jego uzyskania Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać Przedmiot Umowy w sposób zapewniający przestrzeganie zasady „nie czyń poważnych szkód” / „nie wyrządzaj znaczącej szkody” środowisku (Do No Significant Harm – DNSH), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz dokumentów właściwych dla źródła finansowania Zadania, w szczególności umowy o dofinansowanie, programu, regulaminu naboru, wytycznych, instrukcji i zaleceń instytucji finansującej, audytującej lub kontrolującej, w zakresie, w jakim wymagania te dotyczą robót, dostaw, usług, materiałów, urządzeń, technologii, organizacji robót oraz dokumentacji pozostających po stronie Wykonawcy.
Optionen
Beschreibung der OptionenWykonanie zamówienia opcjonalnego obejmuje: a) Opcję 1 ( dalej jako Opcja 1 – Etap C) polegającą na wykonaniu robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Nabrzeże Wieleckie/ Jana z Kolna (od km ~0+442,00 w stronę ul. Wyszyńskiego), budowie i przebudowie skrzyżowań z istniejącymi drogami Ul. Wyszyńskiego i ul. Nabrzeże Wieleckie, budowie i przebudowie odcinków torów tramwajowych, budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci gazowej, budowie oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego, sygnalizacji świetlnej, sieci wodociągowej, przebudowie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, sieci elektroenergetycznej, sieci monitoringu, telekomunikacyjnej, wycinkę drzew i krzewów oraz wykonanie nasadzeń wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub – jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie będzie wymagane – zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy Prawo budowalne lub pisemne poinformowanie Zamawiającego o upływie terminu do wniesienia przez organ nadzoru sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust.1 ustawy Prawo budowalne (oraz przedłożeniem odpowiednich dokumentów potwierdzających upływ tego terminu) b) Opcje 2 ( dalej jako Opcja 2 – Etap B) polegająca na wykonaniu robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Wendy (od km ~0+267,00), budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci gazowej, budowie oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego, sygnalizacji świetlnej, sieci wodociągowej, przebudowie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, sieci elektroenergetycznej, sieci monitoringu, telekomunikacyjnej, wycinkę drzew i krzewów oraz wykonanie nasadzeń wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub – jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie będzie wymagane – zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy Prawo budowalne lub pisemne poinformowanie Zamawiającego o upływie terminu do wniesienia przez organ nadzoru sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust.1 ustawy Prawo budowalne (oraz przedłożeniem odpowiednich dokumentów potwierdzających upływ tego terminu) Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji: w odniesieniu do Opcji 1 i Opcji 2 – nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, przy czym podstawą do skorzystania z Opcji 1 i 2 będzie zabezpieczenie środków finansowych w Budżecie Gminy Miasto Szczecin;”