2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia w ramach realizacji inwestycji pn. „Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w celu poprawy dostępności do opieki długoterminowej na terenie powiatu stargardzkiego”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SPWZOZ w Stargardzie w celu poprawy dostępności do opieki długoterminowej na terenie powiatu stargardzkiego” (nr projektu KPOD.07.08-IP.10-0180/24) współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji D4.1.1. Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym. Realizacja przedmiotu zamówienia dokonywana będzie zgodnie z wymaganiami określonymi w Załącznikach do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ - Szczegółowa oferta cenowa z podziałem na 10 pakietów i Załączniki nr: 7, 7.1 i 7.2 do SWZ. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projektach umów – Załącznikach nr: 7, 7.1 i 7.2 do SWZ. 1.Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 125 ustawy PZP zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego: 1)Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składane jest na Formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie „JEDZ", sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy Formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016) zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 2)W celu potwierdzenia spełniania warunku zdolności technicznej lub zawodowe Wykonawca zobowiązany jest oświadczyć, że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – minimum dwie dostawy (każda dostawa rozumiana jako jedna umowa) odpowiadające swoim rodzajem i zakresem przedmiotowi zamówienia – Załącznik nr 8 do SWZ. Minimalne wartości brutto każdej z wykonanych dostaw wymaganych przez Zamawiającego określone zostały w SWZ. 3)W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. 4)W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa również JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby wraz z zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 5) W zakresie części IV JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. 2.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Wykonawca, jeżeli wymaga tego charakter zamówienia, złoży dokument potwierdzający posiadanie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej (zgodnie z § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy) - aktualne zezwolenie, licencję, koncesję lub wpisu do rejestru działalności regulowanej. 2)informację z Krajowego Rejestru Karnego sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a)zgodnie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP, dotyczącej prawomocnego skazania za określone przestępstwa oraz b)zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 3)Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy -Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, 4)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego -Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Jako przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą dla każdego oferowanego produktu (jeżeli dany produkt tego wymaga): katalogów z dokładnym opisem produktu, certyfikatów lub deklaracji zgodności, instrukcji (jeżeli dany produkt taką instrukcję posiada), opisów technicznych i kart gwarancyjnych; które to dokumenty będą w języku polskim, na potwierdzenie zgodności oferowanego produktu z opisem przedmiotu zamówienia oraz spełnienia norm i wymogów przewidzianych przepisami prawa dla poszczególnego asortymentu dookreślonego w Załącznikach nr 1.1 do SWZ – Szczegółowa oferta cenowa po poszczególnych pakietach. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 Pzp
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W postępowaniu o udzielenie zamówienia zastosowano skrócony termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39700000 Haushaltsgeräte, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 39512000 Bettwäsche, 42995000 Reinigungsmaschinen, 44410000 Artikel für Bad und Küche, 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Sprzęt małe AGD
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 1 - Sprzęt małe AGD - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 39700000 Haushaltsgeräte
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - BHP
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 2 - BHP - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr2
Haupteinstufung (cpv): 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Pościel, kołdry, koc
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 3 - Pościel, kołdry, koc - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr3
Haupteinstufung (cpv): 39512000 Bettwäsche
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Akcesoria kuchenne
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 4 - Akcesoria kuchenna - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr4
Haupteinstufung (cpv): 44410000 Artikel für Bad und Küche
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Meble
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 5 - Meble - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026 -pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Akcesoria metalowe
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 6 - Akcesoria metalowe - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026 - pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Pojemniki na odpady
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 7 - Pojemniki na odpady - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr7
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8- Rolety
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 8 - Rolety - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026-pakiet nr8
Haupteinstufung (cpv): 39515400 Sichtschutz
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Akcesoria sanitarne
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 9 - Akcesoria sanitarne - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44410000 Artikel für Bad und Küche
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Sprzęt do sprzątania
Beschreibung: Dostawa Pakietu nr 10 - Sprzęt do sprzątania - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 9/UE/PN/D/2026- pakiet nr10
Haupteinstufung (cpv): 42995000 Reinigungsmaschinen