5045-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Grundstückspflege – Udbud af vejrabatter og grøfter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af vejrabatter og grøfter
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Odsherred Kommune at indhente tilbud på drift og vedligeholdelse af vejrabatter og grøfter. Opgaven omfatter i hovedtræk drift og vedligeholdelse af: a) Slåning af grøfter, rabatter og helleanlæg. b) Fritrumsbeskæring langs rabatarealer. c) Affaldsopsamling i grøfter og rabatter. d) Grøfteoprensning. e) Rabatprofilering, afhøvling, kantfyld og tilbagefræsning. Kontrakten forventes at træde i kraft den 1. marts 2026 og udløber automatisk 5 år efter datoen for ikrafttrædelse. Opgaver relateret til grøfteoprensning og kantfyld skal først udføres fra 1. maj 2027 og indtil kontraktens udløb. Udbuddet er et genudbud. Der er foretaget ændringer af udbudsmaterialet, og tlibudsgivere opfordres derfor til at læse udbudsmaterialet nøje igennem.
Interne Kennung407732
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233229 Instandhaltung von Seitenstreifen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312000 Unkrautjäten, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0000