2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych z terenu Gminy Gryfino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Gryfino – odebranych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych – frakcji „niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne” – o kodzie 20 03 01. Transport odpadów z punktu przeładunkowego zlokalizowanego w obrębie składowiska odpadów komunalnych Gryfino-Wschód (dz. Nr 96/16 obręb Wełtyń II, Gmina Gryfino) i związane z nim koszty dostarczenia odpadów do instalacji zagospodarowania odpadów leżą po stronie Wykonawcy. Wykonawca obowiązany jest do zagospodarowania odebranych od Zamawiającego odpadów, stanowiących przedmiot zamówienia w ramach Umowy w instalacji komunalnej, zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca prowadzący instalacje komunalne, o których mowa w art. 35 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587) są obowiązani do przekazywania Zamawiającemu informacji o przekazanych im przez niego odpadach, które poddali procesowi przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub przekazali w tym celu innemu posiadaczowi odpadów, zgodnie z art. 9oa ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733). W celu określenia wartości zamówienia Zamawiający wskazuje przewidywaną/szacunkową ilość odpadów do zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie objętym niniejszym postępowaniem – 2050 Mg. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w ramach zamówienia – wielkość podana powyżej jest ilością szacunkową, natomiast rzeczywiste ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w ramach niniejszego zamówienia będą wynikały z aktualnych potrzeb Zamawiającego. Wskazana powyżej przewidywana/szacunkowa ilość odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w ramach niniejszego zamówienia nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń w przypadku zmniejszenia ilości odpadów przekazanych przez Zamawiającego do zagospodarowania w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, jednakże Zamawiający gwarantuje przekazane ilości odpadów do zagospodarowania na poziomie 50% szacunkowej ilości odpadów wskazanej powyżej. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu comiesięcznych informacji zawierających dane o: masie odpadów przyjętych do zagospodarowania w danym miesiącu, ze wskazaniem mas odpadów z poszczególnych transportów, wraz ze wskazaniem instalacji, do której odpady te zostały przekazane, sposobie zagospodarowania odpadów, ustalonym w oparciu o wykazy procesów odzysku i unieszkodliwiania odpadów, określone w załączniku nr 1 i 2 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub w akcie odpowiednim. Informacje, o których mowa powyżej, będą przekazywane przez Wykonawcę w terminie 7 dni od zakończenia danego miesiąca, w formie pisemnej, z podpisem osoby sporządzającej oraz w formie elektronicznej, uzgodnionej z Zamawiającym. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Minimalna częstotliwość odbioru odpadów: 2 razy w tygodniu po minimum 10 Mg w jednym transporcie z możliwością kumulacji ilości w jednym transporcie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001