2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekonstrukce objektu na Tř. Svobody 411/27 a ul. Švédské 144/12, Olomouc
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je kompletní rekonstrukce objektu na tř. Svobody 411/27 a ulici Švédská 411/12 v Olomouci. Stavebně se jedná o čtyři samostatné objekty: pasáž, bytový dům nad pasáží, vstupní objekt ze třídy Svobody a vstupní objekt z Horního náměstí.
Vorherige Bekanntmachung: 745953-2025
Interne Kennung: N006/25/V00026233
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zadavatel stanovil zadávací podmínky dle svých nejlepších znalostí a zkušeností z oblasti zadávání veřejných zakázek s cílem zajistit transparentní, nediskriminační a hospodárné zadání veřejné zakázky. Zadavatel dále upozorňuje účastníka zadávacího řízení, že zadávací podmínky jsou souhrnem požadavků zadavatele. Tím není nijak dotčena povinnost účastníka zadávacího řízení řídit se veškerými dalšími požadavky vyplývajícími z obecně závazných předpisů a dalších norem, které se vztahují k předmětu veřejné zakázky a jeho realizaci. Zadávací dokumentace je uveřejněna na profilu Zadavatele v plném rozsahu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: VYHRAZENÉ ZMĚNY ZÁVAZKŮ DLE § 100 odst. 1 Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazků veřejné zakázky dle § 100 odst. 1 ZZVZ, a to vyhrazuje prodloužení termínu plnění v případě závažných okolností, jakými jsou zejména havárie, živelná katastrofa, objektivní nedostatek materiálu na trhu nebo jiná mimořádná situace, která objektivně znemožňuje dodavateli plnit v termínu. Za jinou mimořádnou situaci se považuje situace, která vybranému dodavateli brání v plnění jeho povinností při realizaci zakázky, která vznikla nezávisle na jeho vůli, kterou zadavatel nezavinil a kterou nemohl s vynaložením veškerého rozumně očekávatelného úsilí ovlivnit. Za mimořádnou situaci se považuje i situace, ve které dojde ke zpoždění výběru vítězného dodavatele. Případné využití změny závazku nesmí měnit celkovou povahu veřejné zakázky a musí přímo souviset s předmětem plnění veřejné zakázky. Dodavatel musí předem odůvodnit, že objektivní překážka brání plnění smlouvy, dále prokazatelně doložit okamžik vzniku překážky a její předpokládané trvání. Lhůta pro plnění veřejné zakázky bude prodloužena o dobu trvání překážky. VYHRAZENÉ ZMĚNY ZÁVAZKŮ DLE § 100 odst. 2 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění závazku ze smlouvy na plnění předmětu veřejné zakázky, a to v případě, že dojde k ukončení smlouvy o dílo jiným způsobem než řádným splněním. Zadavatel je v takovém případě oprávněn uzavřít smlouvu s novým dodavatelem, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí („nový dodavatel“), a to za dále uvedených podmínek. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel provede rovněž posouzení splnění podmínek účasti nového dodavatele, pokud tak s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ neučinil v zadávacím řízení, a posoudí, zda nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení nového dodavatele dle § 48 ZZVZ. Pokud účastník zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původně vybraného dodavatele nebo bude jeho nabídka posouzena jako nesplňující zadávací podmínky, je zadavatel oprávněn obrátit se za týchž podmínek na účastníka zadávacího řízení, který se umístil jako třetí v pořadí. Dodavatele na dalších pořadích nebude zadavatel oslovovat. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat další podmínky k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle těchto zadávacích podmínek. Změna dodavatele bude provedena za splnění podmínek stanovených v § 222 ZZVZ uzavřením smlouvy mezi zadavatelem a novým dodavatelem. Obsah smluvního vztahu s novým dodavatelem musí odpovídat v co největší míře původní nabídce nového dodavatele předložené v zadávacím řízení, to znamená stejným obchodním, cenových a platebním podmínkám jako v závazné Smluvní dokumentaci. Úprava je možná především u harmonogramu plnění.