See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie majątku i innych interesów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o., oraz Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątku i innych interesów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o., oraz Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Przedmiot zamówienia podzielony został na trzy następujące części: Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o., Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu oraz Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o. o., Część II: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o. oraz Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Część III: Ubezpieczenie mienia Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych działającej w ramach Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki do SWZ: Załącznik nr 1a: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia majątku i odpowiedzialności cywilnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o., Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu oraz Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o. o. , dotyczący części I zamówienia. Załącznik nr 1b: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia pojazdów mechanicznych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o. oraz Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu, dotyczący części II zamówienia. Załącznik nr 1c: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia mienia Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych działającej w ramach Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o.,, dotyczący części III zamówienia Załącznik nr 1d: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne – definicje pojęć i obligatoryjną treść klauzul dodatkowych, dotyczący części I, II i III zamówienia. Załącznik nr 1e Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne, dotyczący części I, II i III zamówienia. Załącznik nr 1f: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wykaz mienia zgłaszanego do ubezpieczenia, dotyczący części I i II zamówienia Załącznik nr 1g: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wykaz mienia zgłaszanego do ubezpieczenia, dotyczący części III zamówienia
Vorherige Bekanntmachung: 622973-2025
Interne Kennung: PZP.12/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o., Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu oraz Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, 4) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wspólnot mieszkaniowych.
Interne Kennung: Część1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 30 000,00 zł. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: wskazanym w §12 umowy, przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego, zmiany wskaźnika (co do zasady zwiększenia) przeliczeniowego wartości odtworzeniowej nowej dla wszystkich lub wybranych budynków lub zmiany wartości tych budynków na odtworzeniową nową. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Przeliczenie wysokości należnej składki następować będzie o do zasady według wzoru: "stawka taryfowa roczna x suma ubezpieczenia x" "liczba dni" /"365" W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; postanowienie niniejsze nie dotyczy kategorii mienia niewymie¬nio-nych w specyfikacji warunków zamówienia oraz ewentualnych zmian podmiotowych, prowadzących do podjęcia działalności niewymienionej w specyfikacji – wówczas (w obydwu przypadkach) stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia - opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0002
Titel: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o. oraz Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu.
Beschreibung: Zakres: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 4) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada).
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 50 000,00 zł. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w §12 umowy, 2) wyrównywania okresów ubezpieczenia pojazdów na określony dzień i ewentualnej konieczności zawierania umów ubezpieczenia na okres dłuższy niż wynikający z terminu realizacji zamówienia, 3) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego – w przypadku ewentualnego przedłużenia okresu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych konieczne będzie porozumienie stron, w którym wykonawca wyrazi zgodę na zmianę tego okresu o wskazany czas, Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia - opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe za poszczególne ubezpieczenia i pojazdy zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; niniejsze postanowienie odnoszące się do ceny ubezpieczenia nie dotyczy: 1) kategorii pojazdów niewymienionych w SWZ lub – w przypadku auto casco i assistance – pojazdów niezgłaszanych aktualnie do tego ubezpieczenia, przy czym wykonawca w takich przypadkach winien uwzględnić rodzajowe i podrodzajowe podobieństwo pojazdów oraz ich przeznaczenie (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją pojazdów), 2) przypadków, gdy moc silnika zgłaszanego do ochrony pojazdu osobowego będzie większa niż 350 km, wartość pojazdu osobowego lub ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony przekroczy 500 000,00 zł. 3) rozszerzenia lub modyfikacji zakresu ochrony ubezpieczeniowej. W wymienionych powyżej sytuacjach stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą, Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Ubezpieczenie mienia Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych działającej w ramach Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Sp. z o.o.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie albo wybrane części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 20 000,00 zł. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: wskazanym w §12 umowy, przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego, zmiany wskaźnika (co do zasady zwiększenia) przeliczeniowego wartości odtworzeniowej nowej dla wszystkich lub wybranych budynków lub zmiany wartości tych budynków na odtworzeniową nową. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Przeliczenie wysokości należnej składki następować będzie o do zasady według wzoru: "stawka taryfowa roczna x suma ubezpieczenia x" "liczba dni" /"365" W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; postanowienie niniejsze nie dotyczy kategorii mienia niewymienionych w specyfikacji warunków zamówienia oraz ewentualnych zmian podmiotowych, prowadzących do podjęcia działalności niewymienionej w specyfikacji – wówczas (w obydwu przypadkach) stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia - opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.