504850-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej wraz z modernizacją sieci wodociągowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej wraz z modernizacją sieci wodociągowej
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został podzielony na zadania: 1.1. Zadanie 1 (ZDiT): Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej. Zakres Zadania 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę ulicy na długości około 1200 m, prace rozbiórkowe, korytowanie, przebudowę jezdni w konstrukcji KR4, budowę pierścienia ronda oraz wyspy w konstrukcji KR4, budowę przystankowych płyt postojowych, przebudowę nawierzchni dróg rowerowych/ciągu pieszo-jezdnego/chodnika (projektowana nawierzchnia bitumiczna, konstrukcja wzmocniona na zjazdach), przebudowę istniejących chodników, zjazdów, wykonanie płytek wskaźnikowych TGSI, odtworzenie trawników w pasie drogowym, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę kolizji i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych, przebudowę sygnalizacji świetlnej w ramach budowy zasilania liczydeł rowerowych, zakup i montaż liczydeł rowerowych, przebudowę monitoringu miejskiego, odwodnienia ulicy, sieci gazowej, regulację wysokościową infrastruktury sieci i instalacji podziemnych i/lub wymianę pokryw studni teletechnicznych i elektrycznych, oznakowanie poziome, demontaż uszkodzonego i montaż nowego oznakowania pionowego, montaż elementów malej architektury, montaż urządzeń BRD, w tym prefabrykowanych poduszek berlińskich. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową oraz inne roboty w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa i STWiORB). 2.2. Zadanie 2 (ZWiK): Modernizacja wodociągu w ul. Retkińskiej na odcinku od pos. Retkińska 73 od pos. Retkińska 79C. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ. 4. Pod pojęciem „modernizacja” Zamawiający rozumie remont lub przebudowę lub budowę zgodnie z definicjami zawartymi w art. 3 ustawy Prawo budowlane.
Interne KennungBZZ.261.31.2026.AP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; (...). 2) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach (...) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ (...). 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ (...). 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach (...) (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ (...). 5) Stosowne pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę (...). 6) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...). 7) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...). 8) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ, (...). 9) Dowód wniesienia wadium wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez gwaranta/poręczyciela tj. wystawcę gwarancji/poręczenia. 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 2) oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, (...) – nie dotyczy podmiotu udostępniającego swoje zasoby; 3) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, (...); 4) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego (...); 5) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (...); 6) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, (...); 7) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia (...). 6. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 punkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.7. SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu (...). 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został podzielony na zadania: 1.1. Zadanie 1 (ZDiT): Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej. Zakres Zadania 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę ulicy na długości około 1200 m, prace rozbiórkowe, korytowanie, przebudowę jezdni w konstrukcji KR4, budowę pierścienia ronda oraz wyspy w konstrukcji KR4, budowę przystankowych płyt postojowych, przebudowę nawierzchni dróg rowerowych/ciągu pieszo-jezdnego/chodnika (projektowana nawierzchnia bitumiczna, konstrukcja wzmocniona na zjazdach), przebudowę istniejących chodników, zjazdów, wykonanie płytek wskaźnikowych TGSI, odtworzenie trawników w pasie drogowym, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę kolizji i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych, przebudowę sygnalizacji świetlnej w ramach budowy zasilania liczydeł rowerowych, zakup i montaż liczydeł rowerowych, przebudowę monitoringu miejskiego, odwodnienia ulicy, sieci gazowej, regulację wysokościową infrastruktury sieci i instalacji podziemnych i/lub wymianę pokryw studni teletechnicznych i elektrycznych, oznakowanie poziome, demontaż uszkodzonego i montaż nowego oznakowania pionowego, montaż elementów malej architektury, montaż urządzeń BRD, w tym prefabrykowanych poduszek berlińskich. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową oraz inne roboty w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa i STWiORB). 1.2. Zadanie 2 (ZWiK): Modernizacja wodociągu w ul. Retkińskiej na odcinku od pos. Retkińska 73 od pos. Retkińska 79C. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ. 4. Pod pojęciem „modernizacja” Zamawiający rozumie remont lub przebudowę lub budowę zgodnie z definicjami zawartymi w art. 3 ustawy Prawo budowlane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112100 Grabenaushub, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45244000 Bauarbeiten für Anlagen am und im Meer, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros