See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Artykuły i sprzęt medyczny jednorazowego użytku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku. 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące pakiety: Pakiet 1 – Rękawice Pakiet 2 – Odzież i pościel medyczna Pakiet 3 – Podkłady Pakiet 4 – Papiery i elektrody Pakiet 5 – Akcesoria medyczne Pakiet 6 – Wkłady do ssaka, pojemnik na wymiociny Pakiet 7 – Klipsy tytanowe Pakiet 8 – Układ oddechowy, maski anestetyczne, łyżki do laryngoskopu, rury Pakiet 9 – Filtry Pakiet 10 – Wziernik do otoskopu, kapturki do termometru Pakiet 11 – Elektrody quick combo Pakiet 12 – Szyny aluminiowe palcowe Pakiet 13 – Elektroda Pakiet 14 – Opaski na ręke Pakiet 15 – Czyścik do narzędzi Pakiet 16 – Elektroda neutralna, osłona na uchwyty lamp operacyjnych Pakiet 17 – Stapler do zszywania skóry, marker chirurgiczny, zestaw do odsysania, końcówka do ssaka Pakiet 18 – Kaczki, miski, nerki i baseny z pulpy celulozowej 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – celem realizacji swoich ustawowych obowiązków musi zapewnić ciągłość dostaw materiałów medycznych jednorazowego użytku, które są niezbędne do bieżącej działalności leczniczej Szpitala. Dotychczasowe umowy zawarte w tym zakresie wygasają z dniem 23 sierpnia 2025 r., przy czym w ich treści nie przewidziano możliwości przedłużenia okresu obowiązywania tych umów w trybie aneksowania. Zastosowanie standardowego 30-dniowego terminu składania ofert, liczonego od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, skutkowałoby tym, że termin otwarcia ofert przypadłby najwcześniej na dzień 1 września 2025 r., a więc po upływie terminu obowiązywania obecnych umów. W konsekwencji, mogłoby dojść do sytuacji braku ciągłości dostaw niezbędnych materiałów medycznych, co z kolei stanowiłoby realne i bezpośrednie zagrożenie dla możliwości realizacji świadczeń zdrowotnych przez Szpital, w szczególności w zakresie zabiegów operacyjnych i procedur wymagających jałowych warunków. Zamawiający wskazuje, że materiały objęte zamówieniem mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości świadczeń zdrowotnych, a ich brak uniemożliwiłby wykonywanie podstawowych czynności diagnostycznych i terapeutycznych. Zważywszy, że Szpital nie może dopuścić do sytuacji przerwania ciągłości dostaw, w świetle art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), istnieje uzasadniona potrzeba skrócenia terminu składania ofert. Zgodnie z przywołanym przepisem, Zamawiający może skrócić minimalny termin składania ofert w sytuacji należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. W niniejszym przypadku taka potrzeba wynika z upływu terminu obowiązywania dotychczasowych umów przy jednoczesnym braku możliwości ich przedłużenia, a także z konieczności nieprzerwanej dostępności materiałów medycznych niezbędnych do codziennego funkcjonowania podmiotu leczniczego. Tym samym, zachodzą przesłanki do skrócenia terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający dołoży przy tym wszelkich starań, aby termin wyznaczony na złożenie ofert – choć krótszy niż standardowy – zapewniał wykonawcom realną możliwość przygotowania i złożenia ważnych ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rękawice
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 1 – Rękawice 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji do 20% wartości zamówienia podstawowego (wysokość wynagrodzenia brutto umowy) w okresie obowiązywania umowy. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający zgłosi to Wykonawcy przed upływem okresu obowiązywania umowy. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot opcji w cenach jednostkowych zgodnie z załącznikiem nr 2 (Formularz asortymentowo-cenowy) w terminach wskazanych we wzorze umowy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, lub skorzystanie z niego w niepełnym zakresie nie uprawnia Wykonawcy do podnoszenia jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
Los: LOT-0002
Titel: Odzież i pościel medyczna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 2 – Odzież i pościel medyczna. 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet2
Los: LOT-0003
Titel: Podkłady
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 3 – Podkłady 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Papiery i elektrody
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 4 – Papiery i elektrody 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Akcesoria medyczne
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 5 – Akcesoria medyczne 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Wkłady do ssaka, pojemnik na wymiociny
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 6 – Wkłady do ssaka, pojemnik na wymiociny 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Klipsy tytanowe
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 7 – Klipsy tytanowe 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: Układ oddechowy, maski anestetyczne, łyżki do laryngoskopu, rury
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 8 – Układ oddechowy, maski anestetyczne, łyżki do laryngoskopu, rury 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0009
Titel: Filtry
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 9 – Filtry. 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet9
Los: LOT-0010
Titel: Wziernik do otoskopu, kapturki do termometru
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 10 – Wziernik do otoskopu, kapturki do termometru 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 10
Los: LOT-0011
Titel: Elektrody quick combo
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 11 – Elektrody quick combo 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 11
Los: LOT-0012
Titel: Szyny aluminiowe palcowe
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 12 – Szyny aluminiowe palcowe 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 12
Los: LOT-0013
Titel: Elektroda
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 13 – Elektroda 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 13
Los: LOT-0014
Titel: Opaski na rękę
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 14 – Opaski na rękę 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 14
Los: LOT-0015
Titel: Czyścik do narzędzi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 15 – Czyścik do narzędzi 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 15
Los: LOT-0016
Titel: Elektroda neutralna, osłona na uchwyty lamp operacyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 16 – Elektroda neutralna, osłona na uchwyty lamp operacyjnych 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 16
Los: LOT-0017
Titel: Stapler do zszywania skóry, marker chirurgiczny, zestaw do odsysania, końcówka do ssaka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 17 – Stapler do zszywania skóry, marker chirurgiczny, zestaw do odsysania, końcówka do ssaka 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 17
Los: LOT-0018
Titel: Kaczki, miski, nerki i baseny z pulpy celulozowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów i sprzętu medycznego jednorazowego użytku - Pakiet 18 – Kaczki, miski, nerki i baseny z pulpy celulozowej 2. Wykonawca może zaoferować wyłącznie wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – deklaracja zgodności z CE lub wpis do rejestru wyrobów medycznych. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia/ Formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 18