See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie projektu budowlanego rozbudowy i przebudowy infrastruktury technicznej do odwodnienia hali sportowej Arena Suwałki położonej przy ul. Zarzecze 26
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Opracowanie projektu budowlanego rozbudowy i przebudowy infrastruktury technicznej do odwodnienia hali sportowej Arena Suwałki położonej przy ul. Zarzecze 26”. 2. Zakres obejmuje opracowanie projektu budowlanego wraz z operatem wodnoprawnym. Ponadto w projekcie należy uwzględnić m. in. następujące elementy: 1) przełożenie nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego po północnej stronie obiektu o powierzchni około 800 m2 w celu zmiany kierunku spływu wód powierzchniowych, 2) wykonanie odwodnienia liniowego na całej długości ciągu pieszo-jezdnego po północnej stronie obiektu i na zjeździe z parkingu o długości około 90 m, 3) przełożenie kanału deszczowego odwadniającego obiekt w celu zwiększenia jego wydajności ze średnicy 250 mm na 400 mm na odcinku około 65 m, 4) wykonanie 2 kpl. studni o średnicy 2,0 m retencyjno-chłonnych przejmujących wody z awaryjnego odwodnienia dachu, 5) wykonanie przelewu burzowego do zalewu Arkadia o średnicy 400 mm odbarczającego istniejące odprowadzenie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do zaproszenia. 4. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli Wykonawca dokumentacji nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 101 Ustawy Pzp. 5. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 Ustawy Pzp. tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy i na zasadach tam określonych spoczywa na Wykonawcy. 7. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w zaproszeniu norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. ZMIANY do umowy zostały określone w załączniku nr 9 do zaproszenia (z uwagi na ograniczenia ogłoszenia o zamówieniu pełna treść znajduje się w załączniku nr 9 do zaproszenia)
Interne Kennung: ZP.271.89.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Opracowanie projektu budowlanego rozbudowy i przebudowy infrastruktury technicznej do odwodnienia hali sportowej Arena Suwałki położonej przy ul. Zarzecze 26”. 2. Zakres obejmuje opracowanie projektu budowlanego wraz z operatem wodnoprawnym. Ponadto w projekcie należy uwzględnić m. in. następujące elementy: 1) przełożenie nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego po północnej stronie obiektu o powierzchni około 800 m2 w celu zmiany kierunku spływu wód powierzchniowych, 2) wykonanie odwodnienia liniowego na całej długości ciągu pieszo-jezdnego po północnej stronie obiektu i na zjeździe z parkingu o długości około 90 m, 3) przełożenie kanału deszczowego odwadniającego obiekt w celu zwiększenia jego wydajności ze średnicy 250 mm na 400 mm na odcinku około 65 m, 4) wykonanie 2 kpl. studni o średnicy 2,0 m retencyjno-chłonnych przejmujących wody z awaryjnego odwodnienia dachu, 5) wykonanie przelewu burzowego do zalewu Arkadia o średnicy 400 mm odbarczającego istniejące odprowadzenie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do zaproszenia.