2. Verfahren
Verfahren
Titel: zakup licencji do systemu AOS na okres 36 miesięcy – 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji do systemu AOS na okres 36 miesięcy – 1 szt. 2. Zamówienie obejmuje między innymi zakup licencji o obecnych nazwach „Opieka koordynowana”, „Moje zdrowie” do systemu mMedica standard Plus (+) wdrożonego w Katowickim Centrum Onkologii wraz z gwarancją oraz wsparciem / asystą techniczną na okres 36 miesięcy od daty zakończenia aktualnego okresu wsparcia, których zakres jest opisany w załączniku nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa. 3. Katowickie Centrum Onkologii posiada 50 stanowisk komputerowych z systemem mMedica, który jest wdrożony i używany w codziennej pracy jednostki. Zakup licencji w ramach istniejącego systemu jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym i efektywnym.
Vorherige Bekanntmachung: 394801-2026
Interne Kennung: KCO/PN/62/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, uznaje za konieczne skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu z uwagi na wystąpienie obiektywnych okoliczności uzasadniających pilną potrzebę udzielenia zamówienia. W odniesieniu do przedmiotu zamówienia przeprowadzono dwa postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, które zakończyły się bez wyboru wykonawcy tj. postępowanie KCO/PN/10/2026, KCO/PN/51/2026. Zakres przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji były w poprzednich postępowaniach tożsame z obecnym postępowaniem i znane potencjalnym wykonawcom i podmiotom funkcjonującym na rynku dostaw tego typu urządzeń. Niniejsze postępowanie jest częścią projektu współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D1.1.1 Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych, dla którego ostateczne rozliczenie rzeczowe musi nastąpić w terminie do 15 lipca 2026 r. Niedotrzymanie tego terminu będzie skutkować utratą przyznanego dofinansowania, koniecznością zwrotu środków oraz zagrożeniem realizacji całości zadania inwestycyjnego. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu może powodować ryzyko jego niewykonania, ze względu na termin ostateczny rozliczenia. Postępowania o numerach KCO/PN/10/2026 oraz KCO/PN/51/2026 zakończyły się unieważnieniem, stąd okoliczności faktyczne i prawne skłoniły Zamawiającego do powzięcia decyzji o skrócenia terminu co jest również podyktowane ważnym interesem Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” oraz ma szczególne znaczenie dla dobra ogółu społeczeństwa z uwagi na fakt, że postępowanie jest częścią całego projektu, którego sprzęt będzie wykorzystany dla pacjentów Szpitala, co według opinii Józefa Edmunda Nowickiego (Zamówienia Publiczne „Doradca”, 2008 r, nr 3 str. 39) odpowiada pojęciu „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”. Autor wskazuje bowiem, że: „Przesłanką pilnej potrzeby udzielenia zamówienia [...] mogą być również względy społeczne, organizacyjne lub ważny interes zamawiającego”. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a jego konieczność wynika z sytuacji niezależnej od Zamawiającego, na którą Zamawiający nie miał wpływu. W sytuacji, w której Szpital obecnie się znalazł – wystąpiła zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikająca z obiektywnych wyżej wskazanych okoliczności, jak i uzasadnienie skrócenia terminu do składania ofert. Potencjalni wykonawcy mieli świadomość zarówno o przedmiocie toczącego się postępowania jak i wystąpienia czynników obiektywnych w postaci konieczności wykonania i terminów wynikających z umów finansowania w ramach Projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket