See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale -Acord Cadru - 36 luni-2
Beschreibung: Acord-cadru furnizare- Consumabile medicale cf. fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 21. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 25405892024-3.6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Spatule linguale/bucale de unica folosinta, din lemn, sterile ambalate individual
Beschreibung: Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini .Frecventa celui mai mare contr.subsesvent cu val.max. estimata ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru (dupa necesitati) conf.datelor /lot SICAP din F.D.& caiet sarcini (cant.&val.min/max)
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33131171 Zahnmedizinische Spatel
Los: LOT-0002
Titel: Etichete termice 40x24 mm
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30192800 Selbstklebende Etiketten
Los: LOT-0003
Titel: Bratari de identificare transfer termic adult, compatibil cu imprimante termice alimentate cu role
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 22455100 Identitätsarmband
Los: LOT-0004
Titel: Comprese sterile 10/8x50 buc
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33141118 Wischkompressen
Los: LOT-0005
Titel: Vata ortopedica ( bandaje ortopedice de captusire )
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33141113 Bandagen
Los: LOT-0006
Titel: Bandaj (fase) elastic cu clip
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Fir Polypropilena monofilament si Poliamida multifilament chirurgie
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
Los: LOT-0008
Titel: Fir Polypropilena monofilament oftalmologie
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Tampoane hemostatice tip Merocel
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
Los: LOT-0010
Titel: Pansament Hemostatic resorbabil tip Surgicell din celuloza oxidata regenerata
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Pansamente oculare adezive ( adult si copii )
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33141119 Kompressen
Los: LOT-0012
Titel: Cateter cu camera implantabila si ace pentru camera
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0013
Titel: Canula pentru administrare oxigen, sterile, cu 2 cai, pentru adulti/copii
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0014
Titel: Ace punctie sternala osteo - medulara 14 G - 18 G - 70 mm
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33141323 Biopsienadeln
Los: LOT-0015
Titel: Lame bisturiu, nr. 10 - 24 montura standard
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 42113172 Laufschaufeln
Los: LOT-0016
Titel: Manusi examinare din nitril, nepudrate, nesterile, marimile XS, S, M, L, XL
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 18424000 Handschuhe
Los: LOT-0017
Titel: Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub de extensie
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33194120 Infusionsbesteck
Los: LOT-0018
Titel: Vacutainer din plastic 6 ml biochimie - dop rosu cu clot activator , etichetate
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Los: LOT-0019
Titel: Punga igienica
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
Los: LOT-0020
Titel: Set cateter venos central cu 2, 3, 4 si 5 lumene, steril
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33141624 Verabreichungsausrüstung
Los: LOT-0021
Titel: Sonde
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Sistem drenaj rigid cu presiune negativa capacitate 400 - 600 ml FG14, FG16, FG18, steril
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 44163112 Dränagesysteme
Los: LOT-0023
Titel: Guler cervical
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33141720 Gehhilfsmittel
Los: LOT-0024
Titel: Masti oxigen
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33157110 Sauerstoffmasken
Los: LOT-0025
Titel: Accesorii pentru aparat Bubble CPAP ( nou nascuti )
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Los: LOT-0026
Titel: Eprubete nesterile
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser
Los: LOT-0027
Titel: Banda si teste pentru sterilizare
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
Los: LOT-0028
Titel: Rola pentru dispenser automat de acoperit pantofi Dr. Mayer
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0029
Titel: Hartie crep de impachetat ( impachetata alternativ in doua culori ) pentru sterilizare
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Carduri duble pentru indentificarea grupelor sanguine, SERAFOL ABO+D, Kit cu 50 carduri/cartele, cu folii adezive si betisoae omogenizatoare incluse
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33124130 Diagnostische Ausstattung
Los: LOT-0031
Titel: Solutie salina BSS
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0032
Titel: Set campuri pentru chirurgie general, sterile
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 39518200 Operationslaken
Los: LOT-0033
Titel: Campuri chirurgie 75 x 90 cm, sterile, autoadezive, trilaminate, fara orificiu
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, 2 straturi ( film+plastic/hartie )
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 33198000 Krankenhausartikel aus Papier
Los: LOT-0035
Titel: Dispenser lamele 24 x 50
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33793000 Glaswaren für Laboratorien
Los: LOT-0036
Titel: Sonda uretrovezicala tip Tiemann cu varf colorat Ch 12, 14, 16, 18, 20, 22
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 33141240 Katheterzubehör
Los: LOT-0037
Titel: Cateter
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Set cateter cu balon pentru punctie vezicala suprapubiana
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Los: LOT-0039
Titel: Ace anestezie plexala ( Stimuplex ultra 360º, 20 G )
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33141321 Anästhesienadeln
Los: LOT-0040
Titel: Paturi pentru incalzire pacienti adulti si copii, pentru intreg corpul, compatibile cu aparatul de incalzit SNUGGLE WARM
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 33171200 Instrumente für Reanimation
Los: LOT-0041
Titel: Fire chirurgicale Polidioxnona monofilament
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33141125 Material für chirurgische Suturen
Los: LOT-0042
Titel: Circuit de anestezie cu balon de 2l
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33171100 Anästhesieinstrumente
Los: LOT-0043
Titel: Cearceaf tip husa, cu elastic pentru fixare la toate cele 4 colturi, 210 x 100cm
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 33770000 Hygienepapier
Los: LOT-0044
Titel: Bisturiu side port 20 G angulat 1,2mm oftalmologic
Beschreibung: Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini .Frecventa celui mai mare contr.subsesvent cu val.max. estimata ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru (dupa necesitati) conf.datelor /lot SICAP din F.D.& anexa. (cant.&val.min/max)
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33141411 Skalpelle und Klingen
Los: LOT-0045
Titel: Ace glicemie universale
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0046
Titel: Carlige pentru stabilizarea capsulei
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Pulbere hemostatica resorbabila 100%colagen bovin, 1g
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Electrozi de defibrilare pentru aparatul corpulus 3 - adult, copii
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Consumabile dispozitiv de fixare - Kaltek Vacuum
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0050
Titel: Consumabile procesor de tesut STP120
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Consumabile montator cu film Twister
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Hote Chimice ZENA-R
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Consumabile CYTOSPIN
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Consumabie Trusa Imbalsamare
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Pijamale U.F.
Interne Kennung: 55
Haupteinstufung (cpv): 18318300 Schlafanzüge
Los: LOT-0056
Titel: Manusi uscate preimpregnate
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Los: LOT-0057
Titel: Boneta cu sampon si balsam, spalare par, fara clatire
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Consumabile CT ( Medtran - CT2/MRT Set ELS )
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33194100 Ausrüstung und Instrumente für Infusion
Los: LOT-0059
Titel: Cearceaf Transfer Pacient (Aleza), 100x220cm
Interne Kennung: 59
Haupteinstufung (cpv): 39512300 Matratzenschoner
Los: LOT-0060
Titel: Fire Oftalmologie
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Cateter postoperator prostatectomie 50ml semirigid latex
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 33141210 Ballonkatheter
Los: LOT-0062
Titel: Sonda Foley cu trei cai, adult, Ch 16 - Ch 24
Interne Kennung: 62