2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozwój zeroemisyjnego transportu w Radomsku – zakup autobusów elektrycznych oraz mobilnych ładowarek Plug-in
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje : 1) dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,5 metra do 13,5 metra, zeroemisyjnych o napędzie elektrycznym, zwanych dalej autobusami 2) dostawę, montaż, podłączenie, wykonanie przyłączy i pierwsze uruchomienie 2 sztuk fabrycznie nowych, mobilnych ładowarek przewodowych, dwustanowiskowych o mocy 80 kW, zapewniającej możliwość ładowania jednego autobusu mocą 80 kW lub dwóch autobusów równocześnie mocą 40 kW każdy, zwanych dalej ładowarkami Plug-in lub ładowarkami, 3) dostawę niezbędnych narzędzi (w tym urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z licencjami w ilości i zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich funkcjonalności autobusów, 4) szkolenia pracowników Operatora -Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. ul. Narutowicza 59, 97-500 Radomsko, 5) obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną autobusów i ładowarek, 6) udzielenie wewnętrznej autoryzacji serwisowania i obsługi autobusów (ASO) Operatorowi tj. Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Sp. z o.o. ul. Narutowicza 59, 97-500 Radomsko, 7) przekazanie niezbędnych instrukcji, katalogów, specyfikacji, dokumentacji technicznych oraz innych opracowań dotyczących przedmiotu zamówienia wraz z licencjami na korzystanie z tej dokumentacji i tłumaczeniem na język polski, 8) dostawę niezbędnego oprogramowania i systemów, o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia wraz z dokumentacją i licencjami, 9) wykonanie pozostałych usług, dostaw określonych w opisie przedmiotu zamówienia oraz umowie której wzór stanowi dodatek nr 7 do SWZ wraz z załącznikami. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) opis autobusów - dodatek nr 8.1 do SWZ 2) opis ładowarek Plug-in - dodatek nr 8.2 do SWZ 3) wzór umowy dodatek nr 7 do SWZ wraz z warunkami obsługi gwarancyjnej autobusu stanowiącymi załącznik nr 3 do projektu umowy oraz pozostałymi załącznikami w tym wykazem i opisem narzędzi i urządzeń specjalistycznych dla naprawy i obsługi autobusów.
Vorherige Bekanntmachung: 423911-2025
Interne Kennung: PZP.271.1.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 31158000 Ladegeräte, 48800000 Informationssysteme und Server, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje : 1) dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,5 metra do 13,5 metra, zeroemisyjnych o napędzie elektrycznym, zwanych dalej autobusami. szczegóły w SWZ 2)dostawę, montaż, podłączenie, wykonanie przyłączy i pierwsze uruchomienie 2 sztuk fabrycznie nowych, mobilnych ładowarek przewodowych, dwustanowiskowych o mocy 80 kW, zapewniającej możliwość ładowania jednego autobusu mocą 80 kW lub dwóch autobusów równocześnie mocą 40 kW każdy, zwanych dalej ładowarkami Plug-in lub ładowarkami, szczegóły w SWZ 3)dostawę niezbędnych narzędzi (w tym urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z licencjami w ilości i zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich funkcjonalności autobusów, 4)szkolenia pracowników Operatora -Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. ul. Narutowicza 59, 97-500 Radomsko, 5)obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną autobusów i ładowarek, 6)udzielenie wewnętrznej autoryzacji serwisowania i obsługi autobusów (ASO) Operatorowi tj. Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Sp. z o.o. ul. Narutowicza 59, 97-500 Radomsko, 7)przekazanie niezbędnych instrukcji, katalogów, specyfikacji, dokumentacji technicznych oraz innych opracowań dotyczących przedmiotu zamówienia wraz z licencjami na korzystanie z tej dokumentacji i tłumaczeniem na język polski, 8)dostawę niezbędnego oprogramowania i systemów, o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia wraz z dokumentacją i licencjami, 9)wykonanie pozostałych usług, dostaw określonych opisie przedmiotu zamówienia oraz umowie której wzór stanowi dodatek nr 7 do SWZ wraz z załącznikami. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1)opis autobusów - dodatek nr 8.1 do SWZ 2)opis ładowarek Plug-in - dodatek nr 8.2 do SWZ 3)wzór umowy dodatek nr 7 do SWZ wraz z warunkami obsługi gwarancyjnej autobusu stanowiącymi załącznik nr 3 do projektu umowy oraz pozostałymi załącznikami w tym wykazem i opisem narzędzi i urządzeń specjalistycznych dla naprawy i obsługi autobusów. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie umową wraz z warunkami obsługi gwarancyjnej, której projekt stanowi dodatek nr 7 do SWZ, opisami załączonymi do SWZ, obowiązującymi przepisami.4. Zamawiający powierzy realizację usług publicznego transportu zbiorowego przy użyciu autobusów i ładowarek stanowiących przedmiot zamówienia, operatorowi publicznego transportu zbiorowego: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Radomsku. 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.